Poetin en Saudische kroonprins roepen op tot steunen OPEC-deal
RIYADH (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman dringen erop aan dat alle landen van oliekartel OPEC en bondgenoten zich aansluiten bij het recente akkoord over productieverlagingen. Dat hebben de twee leiders donderdag in een gemeenschappelijke verklaring naar buiten gebracht. Daarin staat ook dat zowel Rusland als Saudi-Arabië het erover eens zijn dat het belangrijk is om de samenwerking op het gebied van olie en gas te stimuleren.
Poetin is momenteel bezig aan een bezoek aan het Midden-Oosten en had woensdag een ontmoeting met Bin Salman. Hij ging langs in Saudi-Arabië om te praten over onder andere olie, de oorlog in Gaza en de oorlog in Oekraïne. Op de oliemarkt is het de laatste tijd onrustig en de prijzen zijn behoorlijk gedaald ten opzichte van eerder dit jaar.
Onlangs was er ook onenigheid onder de grote olielanden over het terugbrengen van de olieproductie. Vorige week lukte het na strubbelingen binnen de OPEC alsnog om overeenstemming te vinden. Maar volgens Poetin en Bin Salman is het belangrijk dat alle aangesloten olielanden meedoen. Door de productie extra te beperken hopen ze de daling van de olieprijzen een halt toe te roepen en de prijzen weer wat omhoog te krijgen.
Goedkope pompen
Na de OPEC-bijeenkomst van vorige week kondigden acht aangesloten landen productieverlagingen aan die optelden tot 2,2 miljoen vaten per dag. Maar niet alle landen kwamen met toezeggingen. Richting die landen lijken Poetin en Bin Salman zich in hun verklaring te richten.
Dat de olieprijzen de laatste maanden behoorlijk zijn gedaald is ook te merken aan de Nederlandse pomp. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers ligt de adviesprijs voor een liter Euro95 nu op 2,084 euro. In september steeg die prijs nog tot iets boven de 2,30 euro per liter. Pompstationhouders kunnen wel afwijken van de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen. Bij enkele goedkope pompen elders in het land moet het nu mogelijk zijn om te tanken voor minder dan 1,80 euro per liter.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer mobiele abonnementen verkocht. Het aantal internetklanten nam opnieuw af. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalupdate.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen profiteren van de flink gestegen beurskoersen van afgelopen maand. Volgens onderzoeksbureau Aon is hun financiële positie in april daardoor fors verbeterd, waardoor de kans op pensioenverhogingen weer is toegenomen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cosmeticaconcern Estée Lauder gaat nog eens 3000 banen schrappen. Dat komt bovenop de eerder aangekondigde 7000 geschrapte arbeidsplaatsen, waardoor er in totaal 10.000 banen verdwijnen.
2 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van tweedehands elektrische auto's is in april opnieuw flink gestegen. De opmars van elektrische occasions, die brancheclub BOVAG in maart signaleerde, lijkt daarmee door te zetten. Volgens een woordvoerder laten consumenten zich in hun autokeuze mogelijk leiden door de sterk gestegen brandstofprijzen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het spaargeld van een grote groep Nederlanders kan beter worden benut. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) die constateert dat een op de tien huishoudens voldoende financiële middelen heeft om te beleggen, maar dit niet doet en op de lange termijn mogelijk wel geld tekortkomt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders merken de eerste gevolgen van de aanhoudende droogte in Nederland. Land- en tuinbouworganisatie LTO maakt zich zorgen omdat bodem en grondwater zich nog niet hebben hersteld van de droogte van vorig jaar. Toch zal het voorlopig nog geen gevolgen hebben voor de prijzen in de supermarkt.
4 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.
5 uur geleden