Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin en Merkel uiten in gesprek zorgen over spanningen Oekraïne

Poetin en Merkel uiten in gesprek zorgen over spanningen Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin en de Duitse bondskanselier Angela Merkel hebben in een telefoongesprek hun zorgen geuit over de opgelopen spanningen in Oekraïne, meldt het Kremlin. Er wordt gevreesd voor een verdere escalatie van het gewelddadige conflict in het oosten van het land.

Er vinden in de afgelopen weken steeds meer botsingen plaats tussen de pro-Russische separatisten en Oekraïense troepen. Daarnaast wordt Rusland door Oekraïne beschuldigd van troepenopbouw aan de grens. Het Kremlin ontkent dit niet, maar zegt wel dat troepenbewegingen geen bedreiging voor het buurland vormen.

"De president van Rusland en de bondskanselier van Duitsland uitten hun bezorgdheid over de escalatie van de spanningen in het zuidoosten van Oekraïne", laat het Kremlin in een verklaring weten. "Vladimir Poetin vestigde de aandacht op de provocerende acties van Kiev, die onlangs doelbewust de situatie aan de frontlinie hebben verergerd."

Wapenstilstand

Vorig jaar werd een wapenstilstand gesloten, maar de spanningen zijn begin dit jaar weer toegenomen. Rusland, dat ervan wordt beschuldigd de separatisten te bewapenen, en Oekraïne vinden allebei dat de ander hier verantwoordelijk voor is.

President Volodimir Zelenski, die zijn westerse bondgenoten om hulp vraagt, reisde donderdag naar de frontlinie om daar de aanwezige militairen steun te betuigen. Het Oekraïense leger maakte donderdag bekend dat dit jaar 25 eigen militairen waren gedood. Dat is de helft van het totale aantal in 2020.

De gevechten in het oosten van Oekraïne begonnen nadat Rusland in 2014 de Krim annexeerde. Door het gewelddadige conflict zijn naar schatting meer dan 13.000 mensen om het leven gekomen.

Meer uit Buitenland

Paus Leo in juli naar migranteneiland Lampedusa

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV reist in juli naar Lampedusa. Het wordt de eerste keer dat een paus het Italiaanse eiland, waar veel migranten aankomen, aandoet sinds het historische bezoek van Leo's voorganger Franciscus in 2013.

13 minuten geleden
Voorzitter Palestijns comité voor Gaza in VS voor vredesraad

WASHINGTON (ANP/AFP) - De voorzitter van het Palestijnse technocratische comité dat tijdelijk het bestuur van de Gazastrook op zich neemt, Ali Shaath, is in Washington voor de eerste formele top van de Raad van Vrede. Dit hebben Palestijnse functionarissen bevestigd. Shaath was afgelopen maand ook bij de ceremoniële start van de raad in Davos.

14 minuten geleden
Von der Leyen in maart naar Groenland

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen brengt volgende maand een bezoek aan Groenland, laat haar woordvoerder weten. Een exacte datum is nog niet bekend.

33 minuten geleden
Media: ook doorzoeking bij voormalig verblijf van ex-prins Andrew

WINDSOR (ANP) - De Britse politie doorzoekt de voormalige residentie van de opgepakte oud-prins Andrew, bevestigt omroep BBC. Op beelden in Britse media is te zien dat agenten toegangspoorten bewaken bij de Royal Lodge in Berkshire.

56 minuten geleden
Familie Virginia Giuffre opgelucht na arrestatie ex-prins Andrew

WASHINGTON (ANP) - De nabestaanden van Virginia Giuffre, de vrouw die Andrew Mountbatten-Windsor heeft beschuldigd van seksueel wangedrag, hebben opgelucht gereageerd op de arrestatie van de ex-prins. "Eindelijk is vandaag ons gebroken hart verlicht door het nieuws dat niemand boven de wet staat - zelfs koninklijke personen niet", staat in een verklaring die in handen is van The Guardian.

1 uur geleden
Koning na arrestatie Andrew: recht moet zijn beloop hebben

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles zegt dat de autoriteiten na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew kunnen rekenen op medewerking van het koningshuis. "Laat me heel duidelijk zijn: het recht moet zijn beloop hebben", stelde de vorst.

1 uur geleden
Agenten in leeuwendanspak overrompelen verdachte bij Bangkok

NONTHABURI (ANP/AFP) - Thaise politieagenten hebben in een voorstad van Bangkok een verdachte tijdens een nieuwjaarsviering overweldigd, terwijl ze vermomd waren als leeuwendansers. De leeuwendans maakt traditioneel deel uit van het Chinees nieuwjaar.

2 uur geleden