Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin en Merkel uiten in gesprek zorgen over spanningen Oekraïne

Poetin en Merkel uiten in gesprek zorgen over spanningen Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin en de Duitse bondskanselier Angela Merkel hebben in een telefoongesprek hun zorgen geuit over de opgelopen spanningen in Oekraïne, meldt het Kremlin. Er wordt gevreesd voor een verdere escalatie van het gewelddadige conflict in het oosten van het land.

Er vinden in de afgelopen weken steeds meer botsingen plaats tussen de pro-Russische separatisten en Oekraïense troepen. Daarnaast wordt Rusland door Oekraïne beschuldigd van troepenopbouw aan de grens. Het Kremlin ontkent dit niet, maar zegt wel dat troepenbewegingen geen bedreiging voor het buurland vormen.

"De president van Rusland en de bondskanselier van Duitsland uitten hun bezorgdheid over de escalatie van de spanningen in het zuidoosten van Oekraïne", laat het Kremlin in een verklaring weten. "Vladimir Poetin vestigde de aandacht op de provocerende acties van Kiev, die onlangs doelbewust de situatie aan de frontlinie hebben verergerd."

Wapenstilstand

Vorig jaar werd een wapenstilstand gesloten, maar de spanningen zijn begin dit jaar weer toegenomen. Rusland, dat ervan wordt beschuldigd de separatisten te bewapenen, en Oekraïne vinden allebei dat de ander hier verantwoordelijk voor is.

President Volodimir Zelenski, die zijn westerse bondgenoten om hulp vraagt, reisde donderdag naar de frontlinie om daar de aanwezige militairen steun te betuigen. Het Oekraïense leger maakte donderdag bekend dat dit jaar 25 eigen militairen waren gedood. Dat is de helft van het totale aantal in 2020.

De gevechten in het oosten van Oekraïne begonnen nadat Rusland in 2014 de Krim annexeerde. Door het gewelddadige conflict zijn naar schatting meer dan 13.000 mensen om het leven gekomen.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran informeerde ons niet over stilleggen overleg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."

2 minuten geleden
Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

1 uur geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

1 uur geleden
Inwoners ontvluchten Beiroet uit angst voor Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.

1 uur geleden
Britse overheid geeft nieuwe 'Mandelson Files' vrij

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.

2 uur geleden
Iran staakt communicatie met VS om situatie in Libanon

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran staakt de communicatie met de VS via bemiddelaar Pakistan vanwege het aanhoudende geweld in Libanon. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen.

2 uur geleden
Recordaantal Russische langeafstandsdrones op Oekraïne in mei

KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft Oekraïne afgelopen maand bestookt met een recordaantal langeafstandsdrones. Het waren er volgens berekeningen van persbureau AFP meer dan 8000, bijna een kwart meer dan in april. Dat terwijl in mei nog een kortstondige wapenstilstand gold.

3 uur geleden