Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin en Erdogan bespreken uitbreiding NAVO

Poetin en Erdogan bespreken uitbreiding NAVO

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin en de Turkse president Erdogan hebben zondag telefonisch overleg gevoerd over de eis van het Kremlin om de uitbreiding van de NAVO in Oost-Europa te beëindigen. Turkije maakt deel uit van de NAVO.

Het gesprek ging over het voorstel van Poetin voor juridisch bindende overeenkomsten die de veiligheid van Rusland moeten garanderen. De Russische president wil voorkomen dat Oekraïne tot de NAVO wordt toegelaten.

Eerder liet Poetin in gesprek met de Franse president Emmanuel Macron en de Duitse bondskanselier Olaf Scholz al weten de veiligheid van Rusland bedreigd te zien. Donderdag had hij bovendien een telefonisch overleg met de Amerikaanse president Joe Biden, waarin de uitbreiding van de NAVO ook werd besproken.

Biden en de Oekraïense president Volodimir Zelenski hebben zondag ook een telefonisch gesprek gepland staan over de toetreding van Oekraïne tot de NAVO.

Moskou heeft gedreigd met vervolgstappen in het geval dat veiligheidsgaranties door westerse landen worden afgewezen.

Meer uit Buitenland

VN-ambassadeur Iran: Iran wil Straat van Hormuz niet sluiten

NEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Frankrijk: 6 militairen gewond geraakt bij droneaanval Noord-Irak

PARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.

5 uur geleden
Poolse president spreekt veto uit over toegang EU-defensieplan

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.

5 uur geleden
Schutter dood gevonden na incident synagoge Michigan

WEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.

6 uur geleden
NASA hoopt op begin april voor maanmissie Artemis II

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.

7 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Teheran

TEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.

7 uur geleden
Sheriff: vermoedelijk geen gewonden bij incident synagoge VS

WEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."

9 uur geleden