Poetin en Erdogan bespreken uitbreiding NAVO
MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin en de Turkse president Erdogan hebben zondag telefonisch overleg gevoerd over de eis van het Kremlin om de uitbreiding van de NAVO in Oost-Europa te beëindigen. Turkije maakt deel uit van de NAVO.
Het gesprek ging over het voorstel van Poetin voor juridisch bindende overeenkomsten die de veiligheid van Rusland moeten garanderen. De Russische president wil voorkomen dat Oekraïne tot de NAVO wordt toegelaten.
Eerder liet Poetin in gesprek met de Franse president Emmanuel Macron en de Duitse bondskanselier Olaf Scholz al weten de veiligheid van Rusland bedreigd te zien. Donderdag had hij bovendien een telefonisch overleg met de Amerikaanse president Joe Biden, waarin de uitbreiding van de NAVO ook werd besproken.
Biden en de Oekraïense president Volodimir Zelenski hebben zondag ook een telefonisch gesprek gepland staan over de toetreding van Oekraïne tot de NAVO.
Moskou heeft gedreigd met vervolgstappen in het geval dat veiligheidsgaranties door westerse landen worden afgewezen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De afzwaaiende burgemeester van Manchester Andy Burnham zegt premier van het Verenigd Koninkrijk te willen worden. In een bericht op X reageert hij op het aftreden van Keir Starmer, eerder op maandagochtend. Die kondigde zijn opstappen aan nadat de druk op zijn positie sterk was toegenomen, onder meer vanwege een verwachte leiderschapsstrijd.
28 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Libanese president Joseph Aoun en de Amerikaanse vicepresident JD Vance hebben telefonisch overlegd over de inspanningen voor een staakt-het-vuren in Libanon. Dat meldt het kantoor van Aoun maandag.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Verspreid over heel Frankrijk zijn het afgelopen weekend minstens dertien mensen verdronken, meldt de Franse omroep BFMTV. Onder de drenkelingen zijn twee minderjarigen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft via X de afgetreden Britse premier Keir Starmer bedankt. De premier kondigde maandagochtend zijn vertrek aan, onder meer vanwege de toenemende dreiging van een leiderschapsverkiezing binnen zijn partij Labour.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Keir Starmer treedt af als premier van het Verenigd Koninkrijk. Dat zei hij tijdens een persconferentie voor Downing Street 10. Starmer zei zijn ontslag maandagochtend bij koning Charles te hebben ingediend.
1 uur geledenLUZERN (ANP/AFP) - De Iraanse delegatie is teruggekeerd naar Teheran, na een achttien uur durende gespreksronde met de VS in Zwitserland. Dat melden Iraanse media. De strijdende partijen waren bijeen in een resort nabij het Zwitserse Luzern om daar de details uit te werken rond de eerder aangekondigde voorlopige overeenkomst tussen de twee landen.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo is opgelopen tot boven de duizend. Zondagavond meldden de plaatselijke autoriteiten 1003 bevestigde gevallen. 254 mensen zijn aan het virus overleden.
2 uur geleden