Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin en Erdogan bespreken uitbreiding NAVO

Poetin en Erdogan bespreken uitbreiding NAVO

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin en de Turkse president Erdogan hebben zondag telefonisch overleg gevoerd over de eis van het Kremlin om de uitbreiding van de NAVO in Oost-Europa te beëindigen. Turkije maakt deel uit van de NAVO.

Het gesprek ging over het voorstel van Poetin voor juridisch bindende overeenkomsten die de veiligheid van Rusland moeten garanderen. De Russische president wil voorkomen dat Oekraïne tot de NAVO wordt toegelaten.

Eerder liet Poetin in gesprek met de Franse president Emmanuel Macron en de Duitse bondskanselier Olaf Scholz al weten de veiligheid van Rusland bedreigd te zien. Donderdag had hij bovendien een telefonisch overleg met de Amerikaanse president Joe Biden, waarin de uitbreiding van de NAVO ook werd besproken.

Biden en de Oekraïense president Volodimir Zelenski hebben zondag ook een telefonisch gesprek gepland staan over de toetreding van Oekraïne tot de NAVO.

Moskou heeft gedreigd met vervolgstappen in het geval dat veiligheidsgaranties door westerse landen worden afgewezen.

Meer uit Buitenland

Vermoedelijk brein achter brandstichting Starlink Polen opgepakt

STUTTGART (ANP/DPA) - De vermoedelijke opdrachtgever van de brandstichting bij een Starlink-station in Polen in september is opgepakt in Duitsland. Dat melden de Duitse politie en justitie.

7 minuten geleden
Vliegtuigen in Europa doorzocht na bommeldingen

SOFIA (ANP/RTR) - Zeven vliegtuigen zijn dinsdag op Europese vliegvelden doorzocht vanwege bommeldingen. In Rome, Warschau, Murcia en Sofia werden vliegtuigen na landingen gecontroleerd op explosieven, maar deze werden niet gevonden. Het is niet bekend wie er achter de bommeldingen zit, en of het om een gecoördineerde actie gaat.

2 uur geleden
Parlement Groenland keurt veiligheidsdeal met VS goed

NUUK (ANP/RTR) - Het Groenlandse parlement is akkoord met een veiligheidsdeal met de Verenigde Staten. De overeenkomst maakte een einde aan de spanningen met de Amerikaanse president Donald Trump, die meermaals verklaarde het eiland bij zijn land te willen voegen.

2 uur geleden
Charles verafschuwt slavernijverleden, excuses blijven uit

SAINT JOHN'S (ANP) - De Britse koning Charles heeft dinsdag opnieuw zijn afschuw uitgesproken over het Britse slavernijverleden. Tijdens een toespraak op het eiland Antigua noemde hij de trans-Atlantische slavenhandel een "beschamend hoofdstuk uit de geschiedenis" dat hem vervult met afschuw en diep persoonlijk verdriet. Excuses van de koning bleven echter uit.

4 uur geleden
Minder treinen op Spaans spoor waar dodelijke botsing plaatsvond

MADRID (ANP/RTR/DPA) - Op het spoor tussen Madrid en Sevilla rijden minder treinen na de dodelijke treinramp op het traject. Dat blijft zo totdat het veiligheidssysteem op de spoorlijn is doorgelicht en de regering de vertraagde uitrol van het Europese treinbeveiligingssysteem heeft afgerond, aldus transportminister Óscar Puente.

4 uur geleden
Merz koppelt deelname Poetin aan G20-top aan uitnodigen Zelensky

BERLIJN (ANP) - Als de Russische president naar de komende G20-top in de Verenigde Staten komt, moet ook de Oekraïense president een uitnodiging krijgen, suggereert Duitsland. Over Oekraïne praten kan volgens bondskanselier Friedrich Merz immers niet zonder dat land zelf.

5 uur geleden
Poolse premier: mogelijke Russische provocatie aan grens afgewend

WARSCHAU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Volgens de Poolse premier Donald Tusk is in de nacht van maandag op dinsdag mogelijk een Russische "provocatie" aan de oostgrens met de Russische exclave Kaliningrad afgeslagen. Hij zou kort na middernacht zijn ingelicht dat personen met zaklampen in het grensgebied waren gezien.

5 uur geleden