Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin en Erdogan bespreken uitbreiding NAVO

Poetin en Erdogan bespreken uitbreiding NAVO

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin en de Turkse president Erdogan hebben zondag telefonisch overleg gevoerd over de eis van het Kremlin om de uitbreiding van de NAVO in Oost-Europa te beëindigen. Turkije maakt deel uit van de NAVO.

Het gesprek ging over het voorstel van Poetin voor juridisch bindende overeenkomsten die de veiligheid van Rusland moeten garanderen. De Russische president wil voorkomen dat Oekraïne tot de NAVO wordt toegelaten.

Eerder liet Poetin in gesprek met de Franse president Emmanuel Macron en de Duitse bondskanselier Olaf Scholz al weten de veiligheid van Rusland bedreigd te zien. Donderdag had hij bovendien een telefonisch overleg met de Amerikaanse president Joe Biden, waarin de uitbreiding van de NAVO ook werd besproken.

Biden en de Oekraïense president Volodimir Zelenski hebben zondag ook een telefonisch gesprek gepland staan over de toetreding van Oekraïne tot de NAVO.

Moskou heeft gedreigd met vervolgstappen in het geval dat veiligheidsgaranties door westerse landen worden afgewezen.

Meer uit Buitenland

VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

1 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

2 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

2 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

3 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

4 uur geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

4 uur geleden
Rusland wil inzet leger in buitenland bij vervolging Russen

MOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.

4 uur geleden