Poetin: economie Rusland waarschijnlijk 2,5 procent gekrompen
MOSKOU (ANP/RTR) - De economie van Rusland is in 2022 waarschijnlijk met 2,5 procent gekrompen. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin. Volgens de president deed de economie het daarmee beter dan de meeste kenners hadden verwacht. De economie van Rusland wordt geraakt door de westerse sancties tegen het land, waaronder op de export van fossiele brandstoffen. Ook hebben veel westerse bedrijven Rusland verlaten.
Poetin had een economische bijeenkomst met verschillende topfunctionarissen waaronder de minister van Financiën en het hoofd van de centrale bank. "De actuele dynamiek viel beter uit dan veel experts hadden verwacht. Sommige experts in ons land, om maar niet te praten van buitenlandse, hadden wel een neergang van 10 tot 15 of zelfs 20 procent voorspeld", zei Poetin.
Moskou heeft erkend dat er economische moeilijkheden zijn, maar stelt ook dat de economie weerbaar is. Volgens het Kremlin hebben de sancties meer schade aan de westerse economie aangericht dan aan de Russische door de hoge inflatie en energieprijzen.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
30 minuten geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
50 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
2 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
3 uur geledenBASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Bioscoopketens zijn bang voor de gevolgen van een overname van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery door Netflix of Paramount Skydance. De vrees is onder meer dat er minder kaskrakers te zien zijn. Koepelorganisatie International Union of Cinemas (UNIC), waar ook onder meer Pathé en Kinepolis bij zijn aangesloten, heeft de zorgen geuit in een gesprek met functionarissen van de Europese Unie in Brussel.
4 uur geleden