
Poetin dreigt met vergelding voor Oekraïense aanval op Kazan
MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd dat er vergelding komt voor de Oekraïense droneaanval op de Russische stad Kazan. In een op televisie uitgezonden regeringsbijeenkomst zei hij zondag dat wie probeert Rusland te treffen "spijt zal krijgen" en moet rekenen op "veel grotere verwoestingen bij hem thuis".
De aanval zaterdag op Kazan, een stad op meer dan 1000 kilometer van de grens met Oekraïne, zou onder meer flatgebouwen en een industrieterrein hebben getroffen. Volgens Russische staatsmedia raakte niemand gewond. Wel werd het vliegveld van Kazan gesloten om de aanval. De Oekraïense autoriteiten hebben niets over de aanval gezegd.
Rusland heeft de afgelopen weken veel luchtaanvallen uitgevoerd op het Oekraïense energienetwerk. Die aanvallen zijn een vergelding voor Oekraïense aanvallen met westerse wapens op doelen op Russisch grondgebied, zei het Kremlin eerder. Poetin dreigde toen ook het centrum van de Oekraïense hoofdstad Kyiv te treffen, waar veel regeringsgebouwen staan.
Meer uit Buitenland
RABAT (ANP/AFP) - Het historische VN-verdrag dat de oceanen moet beschermen, wordt naar verwachting in januari van kracht. Ten minste zestig landen moesten het verdrag ratificeren, de laatste stap van goedkeuring die nodig was. Inmiddels zijn ook Marokko en Sierra Leone toegetreden, waardoor dit aantal is gehaald.
49 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Polen heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag uit voorzorg opnieuw straaljagers de lucht ingestuurd, terwijl het westen van Oekraïne werd bestookt door Russische luchtaanvallen. De operatie is inmiddels weer afgerond, melden de Poolse strijdkrachten op X.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - VN-secretaris-generaal António Guterres heeft vrijdag gezegd dat de wereld zich niet moet laten "intimideren" door Israël en de dreiging van verdere kolonisering van de bezette Westelijke Jordaanoever.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA/DPA) - Een cyberaanval op de IT-dienstverlener van de check-in- en boardingsystemen heeft vrijdagavond het vliegverkeer op meerdere Europese luchthavens, waaronder Brussels Airport, verstoord. Daardoor kan er in Brussel alleen nog handmatig worden ingecheckt en geboard, wat zorgt voor forse vertragingen en annuleringen, meldde de luchthaven zaterdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Brazilië heeft een verzoek ingediend bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om zich aan te sluiten bij de genocidezaak tegen Israël. Die is aangespannen door Zuid-Afrika. Volgens dat land schendt Israël het internationale genocideverdrag door het optreden van de krijgsmacht in de Gazastrook.
14 uur geledenBERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Europese landen reageren boos op de door Estland gemelde schending van het luchtruim van twaalf minuten door drie Russische gevechtsvliegtuigen. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul noemde het "onacceptabel" en zei dat de NAVO klaar is om zichzelf te verdedigen.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Estland grijpt, net als Polen vorige week, naar een weinig gebruikt NAVO-artikel voor spoedoverleg van het bondgenootschap bij gevaar. Het land wil het binnendringen van zijn luchtruim door Russische gevechtsvliegtuigen zo bespreken. Vorige week deed Polen hetzelfde nadat Russische drones het land waren binnengevlogen.
16 uur geleden