Poetin dreigt met exportbeperkingen uranium, titanium en nikkel
MOSKOU (ANP/RTR) - Moskou moet overwegen om de export van uranium, titanium en nikkel te beperken als vergelding tegen het Westen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag.
"Kijk alstublieft eens naar enkele van de soorten goederen die we aan de wereldmarkt leveren. Misschien moeten we nadenken over bepaalde beperkingen - uranium, titanium, nikkel", zei Poetin tegen premier Michail Misjoestin tijdens een regeringsvergadering die op televisie in Rusland werd uitgezonden.
Rusland is de op drie na grootste uraniumproducent ter wereld. De Amerikaanse president Joe Biden heeft een wet ondertekend die een verbod oplegt op de import van verrijkt uranium uit Rusland, een handel ter waarde van ongeveer 1 miljard dollar per jaar. In 2023 stonden de Verenigde Staten en China bovenaan de lijst van Russische uraniumimporteurs, gevolgd door Zuid-Korea, Frankrijk, Kazachstan en Duitsland.
Ook op het gebied van titanium is Rusland een belangrijke leverancier, onder meer voor industriële toepassingen in de luchtvaart-, maritieme en auto-industrieën.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - Een grote meerderheid van 606 Europarlementariërs heeft ingestemd met een nieuw quotum voor de import van staal waardoor 18,3 miljoen ton staal tariefvrij kan worden ingevoerd. Dat is 47 procent minder dan het huidige staalquotum. Ook stemde het parlement in met het voorstel om het importtarief voor staal buiten het quotum te verhogen van 25 naar 50 procent.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Adverteerders zijn blij dat Netflix vanaf 2027 een abonnement met reclame aanbiedt in Nederland. "We zaten hier al een tijd naar uit te kijken nadat Netflix in andere landen met deze propositie kwam", zegt een woordvoerster van de bond van Adverteerders (bvA).
53 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs van benzine in België stijgt woensdag tot boven de 2 euro per liter, maakte de regering bekend. Het is voor het eerst sinds juli 2022 dat die grens wordt overschreden.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Meer passagiers vlogen in april via Schiphol ten opzichte van een jaar eerder ondanks dat het aantal vliegtuigpassagiers van en naar het Midden-Oosten via de luchthaven afgelopen maand is ingezakt. Luchtvaartmaatschappijen vliegen door de Iranoorlog niet van en naar verschillende bestemmingen in de Golfregio.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gewilde nieuwe Royal Pop-horloges die vanaf afgelopen weekend moesten worden verkocht in drie Nederlandse winkels van Swatch, zijn uit veiligheidsoverwegingen teruggestuurd naar het hoofdkantoor. Dat heeft Swatch gemeld aan het winkelpersoneel, zegt een medewerker dinsdag in de winkel in Utrecht tegen een verslaggever van het ANP.
1 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Nederlandse Loterij heeft vorig jaar een miljoenenverlies geleden, tegenover ruim 30 miljoen euro winst een jaar eerder. De kansspelorganisatie, bekend van onder meer de Staatsloterij, Lotto en TOTO, zegt dat een verhoging van de kansspelbelasting de belangrijkste reden is voor het nettoverlies. Ook strengere speellimieten voor onlinekansspelen, het tabaksverbod en het verbod op sportsponsoring voor onlinekansspelen hadden een negatieve invloed op de resultaten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De aandelenbeurs van Iran is dinsdag heropend. Dat melden staatsmedia van het land. De handel lag de afgelopen 80 dagen stil, nadat de Verenigde Staten en Israël op 28 februari met aanvallen begonnen op Iran.
2 uur geleden