Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin doet Kim Jong-un een Russische auto cadeau

Poetin doet Kim Jong-un een Russische auto cadeau

PYONGYANG (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn Noord-Koreaanse evenknie een auto van Russische makelij cadeau gedaan als blijk van de groeiende samenwerking tussen beide landen. Dat melden Noord-Koreaanse staatsmedia dinsdag.

Kim kreeg "een auto aangeboden die in Rusland is gemaakt voor persoonlijk gebruik van Vladimir Vladimirovitsj Poetin, president van de Russische Federatie", meldt het Noord-Koreaanse persagentschap KCNA vanuit Pyongyang.

Kims zus, Yo Jong, liet optekenen dat het "geschenk dient als een duidelijke demonstratie van de bijzondere persoonlijke relaties tussen de topleiders" van de twee landen, voegde KCNA eraan toe. Het bericht zegt er niet bij om welk model het gaat. Kim staat bekend om zijn voorliefde voor luxeauto's.

Sinds een bezoek aan Rusland door Kim vorig jaar hebben beide landen de banden verder aangehaald, met nu ook Russische toeristen die Noord-Korea bezoeken. Verenigde Staten en Zuid-Korea beweren dat Pyongyang Rusland van wapens voorziet voor de oorlog in Oekraïne, in ruil voor Russische hulp met Kims satellietprogramma's. Beide partijen geven aan dat Poetin een tegenbezoek zal brengen aan Pyongyang.

Meer uit Buitenland

Overheid VS gedeeltelijk gesloten na uitblijven stemming in Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.

1 uur geleden
VS: we tolereren geen onveilige acties Iran in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.

4 uur geleden
Ministerie VS keurt wapenverkopen aan Israël en Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).

5 uur geleden
Meer dan 200 doden bij instorten mijn in Congo

KINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.

5 uur geleden
NYT: ICE-agenten mogen voortaan arresteren zonder arrestatiebevel

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.

5 uur geleden
Senaat VS neemt begrotingspakket aan, toch grote kans op shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.

7 uur geleden
Journalist Don Lemon weer vrij na arrestatie om anti-ICE-protest

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

7 uur geleden