Poetin doet Kim Jong-un een Russische auto cadeau
PYONGYANG (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn Noord-Koreaanse evenknie een auto van Russische makelij cadeau gedaan als blijk van de groeiende samenwerking tussen beide landen. Dat melden Noord-Koreaanse staatsmedia dinsdag.
Kim kreeg "een auto aangeboden die in Rusland is gemaakt voor persoonlijk gebruik van Vladimir Vladimirovitsj Poetin, president van de Russische Federatie", meldt het Noord-Koreaanse persagentschap KCNA vanuit Pyongyang.
Kims zus, Yo Jong, liet optekenen dat het "geschenk dient als een duidelijke demonstratie van de bijzondere persoonlijke relaties tussen de topleiders" van de twee landen, voegde KCNA eraan toe. Het bericht zegt er niet bij om welk model het gaat. Kim staat bekend om zijn voorliefde voor luxeauto's.
Sinds een bezoek aan Rusland door Kim vorig jaar hebben beide landen de banden verder aangehaald, met nu ook Russische toeristen die Noord-Korea bezoeken. Verenigde Staten en Zuid-Korea beweren dat Pyongyang Rusland van wapens voorziet voor de oorlog in Oekraïne, in ruil voor Russische hulp met Kims satellietprogramma's. Beide partijen geven aan dat Poetin een tegenbezoek zal brengen aan Pyongyang.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.
27 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.
7 uur geleden