Poetin doet Kim Jong-un een Russische auto cadeau
PYONGYANG (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn Noord-Koreaanse evenknie een auto van Russische makelij cadeau gedaan als blijk van de groeiende samenwerking tussen beide landen. Dat melden Noord-Koreaanse staatsmedia dinsdag.
Kim kreeg "een auto aangeboden die in Rusland is gemaakt voor persoonlijk gebruik van Vladimir Vladimirovitsj Poetin, president van de Russische Federatie", meldt het Noord-Koreaanse persagentschap KCNA vanuit Pyongyang.
Kims zus, Yo Jong, liet optekenen dat het "geschenk dient als een duidelijke demonstratie van de bijzondere persoonlijke relaties tussen de topleiders" van de twee landen, voegde KCNA eraan toe. Het bericht zegt er niet bij om welk model het gaat. Kim staat bekend om zijn voorliefde voor luxeauto's.
Sinds een bezoek aan Rusland door Kim vorig jaar hebben beide landen de banden verder aangehaald, met nu ook Russische toeristen die Noord-Korea bezoeken. Verenigde Staten en Zuid-Korea beweren dat Pyongyang Rusland van wapens voorziet voor de oorlog in Oekraïne, in ruil voor Russische hulp met Kims satellietprogramma's. Beide partijen geven aan dat Poetin een tegenbezoek zal brengen aan Pyongyang.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
9 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
11 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
12 uur geleden