Poetin doet Kim Jong-un een Russische auto cadeau
PYONGYANG (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn Noord-Koreaanse evenknie een auto van Russische makelij cadeau gedaan als blijk van de groeiende samenwerking tussen beide landen. Dat melden Noord-Koreaanse staatsmedia dinsdag.
Kim kreeg "een auto aangeboden die in Rusland is gemaakt voor persoonlijk gebruik van Vladimir Vladimirovitsj Poetin, president van de Russische Federatie", meldt het Noord-Koreaanse persagentschap KCNA vanuit Pyongyang.
Kims zus, Yo Jong, liet optekenen dat het "geschenk dient als een duidelijke demonstratie van de bijzondere persoonlijke relaties tussen de topleiders" van de twee landen, voegde KCNA eraan toe. Het bericht zegt er niet bij om welk model het gaat. Kim staat bekend om zijn voorliefde voor luxeauto's.
Sinds een bezoek aan Rusland door Kim vorig jaar hebben beide landen de banden verder aangehaald, met nu ook Russische toeristen die Noord-Korea bezoeken. Verenigde Staten en Zuid-Korea beweren dat Pyongyang Rusland van wapens voorziet voor de oorlog in Oekraïne, in ruil voor Russische hulp met Kims satellietprogramma's. Beide partijen geven aan dat Poetin een tegenbezoek zal brengen aan Pyongyang.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
53 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het treinstation Brussel-Zuid is maandagavond volledig ontruimd, nadat er twee verdachte pakketten zijn aangetroffen. Het treinverkeer ligt volledig stil en ook het metrostation wordt ontruimd. Dat melden spoorbeheerder Infrabel, spoormaatschappij NMBS en de politie.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - In Colombia is een militair vliegtuig neergestort, kort na het opstijgen. Dat heeft het ministerie van Defensie bekendgemaakt. Een bron bij het leger zegt tegen persbureau AFP dat waarschijnlijk tachtig soldaten zijn omgekomen. Het lokale medium Blu Radio schrijft dat er 110 militairen aan boord waren en er vooralsnog twintig zijn gered.
1 uur geledenROME (ANP/AFP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft haar verlies toegegeven bij het referendum over hervormingen van het rechtssysteem. "De Italianen hebben hun keuze gemaakt. En we respecteren deze beslissing", schreef ze online.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De voorzitter van het Iraanse parlement, Mohammad Baqer Qalibaf, heeft ontkend dat er gesprekken met de Verenigde Staten zijn geweest over een einde aan de oorlog. Hij doet die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump af als nepnieuws, dat volgens hem bedoeld is "om de financiële en oliemarkten te manipuleren en te ontsnappen aan het moeras waarin de VS en Israël gevangenzitten".
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland ervan het regime in Iran te blijven helpen door inlichtingen te verstrekken. Zelensky claimt in een bericht op X daar "onweerlegbaar bewijs" van te hebben.
2 uur geleden