Poetin dinsdag naar Noord-Korea
PYONGYANG (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin gaat dinsdag naar Noord-Korea, maakte het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA bekend. Hij blijft daar tot woensdag en vliegt dan door naar Vietnam.
Het zeldzame bezoek van Poetin aan Noord-Korea werd vorige week voor het eerst gemeld door de Russische krant Vedomosti en is nu bevestigd. Volgens die krant zal Poetin het met de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un onder meer hebben over de komst van Noord-Koreaanse arbeidsmigranten. Rusland kampt door de oorlog in Oekraïne en de mobilisatie van jonge mannen met grote tekorten in verschillende sectoren.
Mogelijk zullen ze ook de levering van wapens bespreken. De Verenigde Staten meldden dat Noord-Korea wapens levert aan de Russen, die ze gebruiken in de oorlog tegen Oekraïne. Dat zou zijn afgesproken bij de vorige ontmoeting tussen Kim en Poetin. In september was de Noord-Koreaan op bezoek in Rusland.
Afstand
Kim en Poetin vinden elkaar in hun antiwesterse retoriek. Ze verzetten zich al jaren tegen de Amerikaanse hegemonie in de geopolitiek. Beide landen staan op sanctielijsten van de Verenigde Staten en de Europese Unie.
Het is zeer zeldzaam dat buitenlandse leiders een bezoek brengen aan Noord-Korea, een land dat zichzelf heeft geïsoleerd op het wereldtoneel. De laatste jaren probeert het Kremlin de banden aan te halen met Pyongyang, nu westerse landen ook afstand nemen van Moskou. Poetin was voor het laatst in Noord-Korea in 2000, het eerste jaar van zijn presidentschap.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft door de oorlog in Iran te maken met een tekort aan munitie, aldus de inspecteur-generaal van het ministerie van Defensie. President Donald Trump sprak begin september van "onbeperkte hoeveelheden" en haalde uit naar media die anders berichtten.
16 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/DPA) - Een drone zou dinsdagochtend een tankstation in de Oekraïense hoofdstad Kyiv hebben geraakt. Dat meldt burgemeester Vitali Klytsjko op Telegram. Bij de aanval raakte één persoon gewond en werd in een ander deel van de stad een magazijn getroffen, aldus Klytsjko.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Het ziekenhuisdrama The Pitt prolongeerde zijn Emmy-titel als beste dramaserie, terwijl nieuwkomer Widow's Bay maandag de prijs voor beste komedieserie in de wacht sleepte tijdens de uitreiking van de Emmy Awards, de belangrijkste avond van het televisieseizoen.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Jean Smart won haar vijfde Emmy Award voor haar vertolking van een vasthoudende stand-upcomedian in Hacks, terwijl Matthew Rhys de eerste werd die tijdens één ceremonie twee prijzen voor beste hoofdrol in de wacht sleepte. De Hollywoodsterren waren maandagavond in Los Angeles, waar de beste televisieproducties van het afgelopen seizoen werden bekroond.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Mitch McConnell (84) keert deze week terug naar de Senaat, meldden meerdere anonieme bronnen aan nieuwssite Politico. Hij was de afgelopen maanden afwezig vanwege gezondheidsproblemen. Door het gebrek aan informatie ontstonden er wilde complottheorieën.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het Europees Parlement gaat een kantoor openen in de Canadese hoofdstad Ottawa. In de aankondiging staat dat deze stap moet helpen bij het versterken van de relatie tussen de Europese en Canadese volksvertegenwoordigingen.
13 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt dat het land wil stoppen met aanvallen op energiedoelen, als Rusland dit ook doet. Dat schrijft hij op X. De Amerikaanse president Donald Trump schreef maandag op zijn Truth Social dat beide landen daarmee akkoord zijn. Zelensky betwijfelt wel of Rusland zich aan een akkoord zal houden.
14 uur geleden