Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin dinsdag naar Noord-Korea

Poetin dinsdag naar Noord-Korea

PYONGYANG (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin gaat dinsdag naar Noord-Korea, maakte het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA bekend. Hij blijft daar tot woensdag en vliegt dan door naar Vietnam.

Het zeldzame bezoek van Poetin aan Noord-Korea werd vorige week voor het eerst gemeld door de Russische krant Vedomosti en is nu bevestigd. Volgens die krant zal Poetin het met de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un onder meer hebben over de komst van Noord-Koreaanse arbeidsmigranten. Rusland kampt door de oorlog in Oekraïne en de mobilisatie van jonge mannen met grote tekorten in verschillende sectoren.

Mogelijk zullen ze ook de levering van wapens bespreken. De Verenigde Staten meldden dat Noord-Korea wapens levert aan de Russen, die ze gebruiken in de oorlog tegen Oekraïne. Dat zou zijn afgesproken bij de vorige ontmoeting tussen Kim en Poetin. In september was de Noord-Koreaan op bezoek in Rusland.

Afstand

Kim en Poetin vinden elkaar in hun antiwesterse retoriek. Ze verzetten zich al jaren tegen de Amerikaanse hegemonie in de geopolitiek. Beide landen staan op sanctielijsten van de Verenigde Staten en de Europese Unie.

Het is zeer zeldzaam dat buitenlandse leiders een bezoek brengen aan Noord-Korea, een land dat zichzelf heeft geïsoleerd op het wereldtoneel. De laatste jaren probeert het Kremlin de banden aan te halen met Pyongyang, nu westerse landen ook afstand nemen van Moskou. Poetin was voor het laatst in Noord-Korea in 2000, het eerste jaar van zijn presidentschap.

Meer uit Buitenland

President Bolivia kondigt noodtoestand af om 'el Súper Niño'

LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.

3 uur geleden
Trump: nog één of twee doelen in Iran aanpakken

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.

3 uur geleden
Rechter wijst Trumps aanklacht tegen WSJ wegens smaad af

MIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.

3 uur geleden
Trump: Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil

PALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.

3 uur geleden
Minstens 139 arrestaties bij protest Palestine Action in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.

7 uur geleden
Relschoppers plunderen winkels in Frankfurt na jongerenprotest

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.

9 uur geleden
Tusk na onrust bij hof: oppositie wil democratie vernietigen

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.

10 uur geleden