Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin dinsdag naar Noord-Korea

Poetin dinsdag naar Noord-Korea

PYONGYANG (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin gaat dinsdag naar Noord-Korea, maakte het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA bekend. Hij blijft daar tot woensdag en vliegt dan door naar Vietnam.

Het zeldzame bezoek van Poetin aan Noord-Korea werd vorige week voor het eerst gemeld door de Russische krant Vedomosti en is nu bevestigd. Volgens die krant zal Poetin het met de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un onder meer hebben over de komst van Noord-Koreaanse arbeidsmigranten. Rusland kampt door de oorlog in Oekraïne en de mobilisatie van jonge mannen met grote tekorten in verschillende sectoren.

Mogelijk zullen ze ook de levering van wapens bespreken. De Verenigde Staten meldden dat Noord-Korea wapens levert aan de Russen, die ze gebruiken in de oorlog tegen Oekraïne. Dat zou zijn afgesproken bij de vorige ontmoeting tussen Kim en Poetin. In september was de Noord-Koreaan op bezoek in Rusland.

Afstand

Kim en Poetin vinden elkaar in hun antiwesterse retoriek. Ze verzetten zich al jaren tegen de Amerikaanse hegemonie in de geopolitiek. Beide landen staan op sanctielijsten van de Verenigde Staten en de Europese Unie.

Het is zeer zeldzaam dat buitenlandse leiders een bezoek brengen aan Noord-Korea, een land dat zichzelf heeft geïsoleerd op het wereldtoneel. De laatste jaren probeert het Kremlin de banden aan te halen met Pyongyang, nu westerse landen ook afstand nemen van Moskou. Poetin was voor het laatst in Noord-Korea in 2000, het eerste jaar van zijn presidentschap.

Meer uit Buitenland

Brand en doden door aanvallen op Kyiv

KYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag zeker drie doden gevallen. Dat meldt de militaire gouverneur van de stad, Tymoer Tkatsjenko. Onder de drie doden in voorstad Brovary zou een kind zijn. Drie mensen raakten gewond.

1 uur geleden
VN-gezant waarschuwt voor verdere escalatie in Jemen

AMMAN (ANP) - De speciale gezant van de Verenigde Naties voor Jemen, Hans Grundberg, heeft vrijdag gewaarschuwd voor escalerend geweld in Jemen. "Jemen loopt vandaag een groter risico op een hernieuwd grootschalig conflict dan op enig moment sinds het door de VN bemiddelde staakt-het-vuren van april 2022", schreef hij op X.

1 uur geleden
Spanje stelt grenscontroles in voor reizigers uit Italië

MADRID (ANP/AFP) - Spanje stelt grenscontroles in voor reizigers vanuit Italië, laat de Spaanse regering weten. Dit als vergelding voor de grenscontroles die Italië eerder instelde voor reizigers uit Spanje nadat tienduizenden migranten vorige week de Spaanse exclave Ceuta bij Marokko wisten te bereiken. De grenscontroles gaan zaterdag in en blijven tot 7 september van kracht, meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring.

7 uur geleden
Italië wil grenscontroles niet intrekken na dreigement Spanje

ROME (ANP) - Italië zegt zich niet te laten intimideren door de Spaanse dreigementen over tegenmaatregelen vanwege de binnengrenscontroles die Italië eerder instelde voor reizigers uit Spanje. Rome kwam daarmee nadat afgelopen week tienduizenden migranten de Spaanse exclave Ceuta in Noord-Afrika hadden weten te bereiken vanuit Marokko. Tientallen mensen kwamen daarbij om.

11 uur geleden
Amerikaanse rechter roept bouw Trumps balzaal opnieuw halt toe

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Washington heeft de Amerikaanse president Donald Trump opgedragen de bouw van een balzaal aan het Witte Huis tot nader order stil te leggen. De uitspraak wordt pas over twee weken van kracht, om Trump de tijd te gunnen de zaak eventueel voor te leggen aan het Hooggerechtshof.

12 uur geleden
Pakistaans-Saudisch-Turks pact bevat artikel 5-achtige clausule

MEKKA (ANP/RTR) - Het defensiepact dat Saudi-Arabië, Turkije en Pakistan zijn overeengekomen, omvat een clausule op basis waarvan de drie landen elkaar verdedigen wanneer zij worden aangevallen. In een door Pakistan gedeelde gezamenlijke verklaring staat dat "een aanval op een van de drie staten zal worden gezien als een aanval tegen allen", vergelijkbaar met artikel 5 van de NAVO. Ook worden afspraken gemaakt over intensievere defensiesamenwerking.

14 uur geleden
Thaise premier wil strengere wapenwetten na schietpartij school

BANGKOK (ANP/RTR) - De Thaise premier Anutin Charnvirakul belooft strengere wapenwetten als reactie op een fatale schietpartij. Een 14-jarige jongen schoot vrijdag twee van zijn grootouders dood en daarna vijf anderen op zijn school, voordat hij zichzelf van het leven beroofde.

15 uur geleden