Poetin dinsdag naar Noord-Korea
PYONGYANG (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin gaat dinsdag naar Noord-Korea, maakte het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA bekend. Hij blijft daar tot woensdag en vliegt dan door naar Vietnam.
Het zeldzame bezoek van Poetin aan Noord-Korea werd vorige week voor het eerst gemeld door de Russische krant Vedomosti en is nu bevestigd. Volgens die krant zal Poetin het met de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un onder meer hebben over de komst van Noord-Koreaanse arbeidsmigranten. Rusland kampt door de oorlog in Oekraïne en de mobilisatie van jonge mannen met grote tekorten in verschillende sectoren.
Mogelijk zullen ze ook de levering van wapens bespreken. De Verenigde Staten meldden dat Noord-Korea wapens levert aan de Russen, die ze gebruiken in de oorlog tegen Oekraïne. Dat zou zijn afgesproken bij de vorige ontmoeting tussen Kim en Poetin. In september was de Noord-Koreaan op bezoek in Rusland.
Afstand
Kim en Poetin vinden elkaar in hun antiwesterse retoriek. Ze verzetten zich al jaren tegen de Amerikaanse hegemonie in de geopolitiek. Beide landen staan op sanctielijsten van de Verenigde Staten en de Europese Unie.
Het is zeer zeldzaam dat buitenlandse leiders een bezoek brengen aan Noord-Korea, een land dat zichzelf heeft geïsoleerd op het wereldtoneel. De laatste jaren probeert het Kremlin de banden aan te halen met Pyongyang, nu westerse landen ook afstand nemen van Moskou. Poetin was voor het laatst in Noord-Korea in 2000, het eerste jaar van zijn presidentschap.
Meer uit Buitenland
CHIBA (ANP/RTR) - Het dodental na de uitzonderlijk zware regenval in Japan is opgelopen tot acht, melden de Japanse omroep NHK en persbureau Kyodo. Sommige van de doden werden bij overstroomde wegen gevonden. Anderen zaten vast in hun voertuigen.
5 minuten geledenHUESCA (ANP/RTR) - In het noorden van Spanje is een historisch klooster ontruimd voor een naderende natuurbrand. Militairen hebben niet alleen allerlei waardevolle spullen weggehaald; ook de resten van drie koningen uit de elfde eeuw zijn haastig geëvacueerd.
51 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wijst een bestand voor de commerciële scheepvaart op de Zwarte Zee af. Er is volgens het Kremlin "geen enkele grond voor halve maatregelen die enkel het regime in Kyiv wat ademruimte geven".
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De Poolse oppositiepartij Recht en Rechtvaardigheid (PiS) heeft ongeveer veertig parlementariërs uit de partij gezet na een interne splitsing. Onder hen is oud-premier Mateusz Morawiecki. Zij waren het niet eens met partijvoorzitter Jarosław Kaczyński, die voor een rechtsere koers is.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het parlementaire onderzoek naar Nigel Farage en een miljoenendonatie is hervat. Het onderzoek werd stilgelegd nadat de leider van Reform UK was opgestapt als parlementariër. Hij keert door zijn overwinning bij de tussentijdse verkiezingen terug in het Britse Lagerhuis.
3 uur geledenCEUTA/RABAT (ANP) - Zowel aan de Spaanse als aan de Marokkaanse kant van de grens van de Spaanse Noord-Afrikaanse exclave Ceuta wordt het aantal grensbewakers opgevoerd en wordt de controle versterkt. Spanje heeft inmiddels 1600 politiemensen en 2000 militairen langs de ongeveer 8 kilometer lange grens en had al maatregelen getroffen om de zwemmende migranten in zee te weren, melden Spaanse media. Volgens de krant El Mundo zijn er over het algemeen bijna de helft meer politiemensen dan eind juli.
4 uur geledenGEY (ANP/RTR/DPA) - In Duitsland wordt een dorp geëvacueerd vanwege een naderende natuurbrand. De evacuatie treft alle 1800 inwoners van Gey, een plaatsje op enkele tientallen kilometers van zowel Nederland als België.
6 uur geleden