Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin dinsdag naar Noord-Korea

Poetin dinsdag naar Noord-Korea

PYONGYANG (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin gaat dinsdag naar Noord-Korea, maakte het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA bekend. Hij blijft daar tot woensdag en vliegt dan door naar Vietnam.

Het zeldzame bezoek van Poetin aan Noord-Korea werd vorige week voor het eerst gemeld door de Russische krant Vedomosti en is nu bevestigd. Volgens die krant zal Poetin het met de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un onder meer hebben over de komst van Noord-Koreaanse arbeidsmigranten. Rusland kampt door de oorlog in Oekraïne en de mobilisatie van jonge mannen met grote tekorten in verschillende sectoren.

Mogelijk zullen ze ook de levering van wapens bespreken. De Verenigde Staten meldden dat Noord-Korea wapens levert aan de Russen, die ze gebruiken in de oorlog tegen Oekraïne. Dat zou zijn afgesproken bij de vorige ontmoeting tussen Kim en Poetin. In september was de Noord-Koreaan op bezoek in Rusland.

Afstand

Kim en Poetin vinden elkaar in hun antiwesterse retoriek. Ze verzetten zich al jaren tegen de Amerikaanse hegemonie in de geopolitiek. Beide landen staan op sanctielijsten van de Verenigde Staten en de Europese Unie.

Het is zeer zeldzaam dat buitenlandse leiders een bezoek brengen aan Noord-Korea, een land dat zichzelf heeft geïsoleerd op het wereldtoneel. De laatste jaren probeert het Kremlin de banden aan te halen met Pyongyang, nu westerse landen ook afstand nemen van Moskou. Poetin was voor het laatst in Noord-Korea in 2000, het eerste jaar van zijn presidentschap.

Meer uit Buitenland

Geweerde media houden voorlopig toegang tot het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - Journalisten van CNN, MS Now en Politico zullen voorlopig toegang tot het Witte Huis behouden. Dit oordeelde een Amerikaanse rechter. De media moeten toegelaten worden zolang de rechtszaak nog loopt waarin een definitief oordeel wordt geveld over de toegang van de mediaorganisaties tot het Witte Huis.

52 minuten geleden
Japan ontbiedt Russische ambassadeur om arrestatie journalist

TOKIO (ANP/RTR) - Japan heeft de Russische ambassadeur ontboden om uitleg te geven over de arrestatie van een Japanse journalist, meldt persbureau Kyodo. Tokio heeft opgeroepen tot een "eerlijke en onpartijdige behandeling" voor de verslaggever, die wordt beschuldigd van spionage.

1 uur geleden
Inval en arrestaties bij zender Turkse oppositie

ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse politie is het hoofdkantoor van de oppositiegezinde zender Halk TV binnengevallen. Live-uitzendingen zijn stilgelegd. Dit meldde de zender woensdagochtend op X.

2 uur geleden
Stroomuitval in Kyiv na zware aanvallen op energievoorzieningen

KYIV (ANP/AFP/RTR) - In grote delen van Kyiv is de stroom uitgevallen door grootschalige Russische aanvallen op energievoorzieningen. Dat meldt Vitali Klytsjko, de burgemeester van de stad, op Telegram. Het is de derde nacht op rij sinds de Amerikaanse president Donald Trump een energiebestand aankondigde tussen Rusland en Oekraïne, dat Kyiv claimt dat de Russen zich daar niet aan hebben gehouden.

3 uur geleden
Trump belooft snel einde Iranoorlog tijdens campagne in Alaska

WASILLA (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kiezers in Alaska beloofd dat de oorlog in Iran "heel snel" zal worden beëindigd en dat daardoor ook de prijzen van bijvoorbeeld olie zullen dalen. Trump voerde campagne in Alaska, een normaal gesproken trouw Republikeinse staat die nu toch gewonnen zou kunnen worden door de Democraten.

3 uur geleden
Dertien kinderen omgekomen bij bootongeluk in India

NEW DELHI (ANP/AFP) - In India zijn dertien kinderen omgekomen doordat een boot op de rivier de Ganges is gekapseisd. Alle slachtoffers waren 15 jaar of jonger. Dat hebben lokale autoriteiten woensdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Hongersituatie verslechtert vooral in Afrika

BERLIJN (ANP/DPA) - De strijd tegen honger in de wereld stagneert. Vooral in Afrika ten zuiden van de Sahara verslechtert de situatie. Dat blijkt uit twee rapporten die woensdag zijn verschenen in aanloop naar Wereldvoedseldag op 16 oktober.

5 uur geleden