Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin dinsdag naar Noord-Korea

Poetin dinsdag naar Noord-Korea

PYONGYANG (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin gaat dinsdag naar Noord-Korea, maakte het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA bekend. Hij blijft daar tot woensdag en vliegt dan door naar Vietnam.

Het zeldzame bezoek van Poetin aan Noord-Korea werd vorige week voor het eerst gemeld door de Russische krant Vedomosti en is nu bevestigd. Volgens die krant zal Poetin het met de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un onder meer hebben over de komst van Noord-Koreaanse arbeidsmigranten. Rusland kampt door de oorlog in Oekraïne en de mobilisatie van jonge mannen met grote tekorten in verschillende sectoren.

Mogelijk zullen ze ook de levering van wapens bespreken. De Verenigde Staten meldden dat Noord-Korea wapens levert aan de Russen, die ze gebruiken in de oorlog tegen Oekraïne. Dat zou zijn afgesproken bij de vorige ontmoeting tussen Kim en Poetin. In september was de Noord-Koreaan op bezoek in Rusland.

Afstand

Kim en Poetin vinden elkaar in hun antiwesterse retoriek. Ze verzetten zich al jaren tegen de Amerikaanse hegemonie in de geopolitiek. Beide landen staan op sanctielijsten van de Verenigde Staten en de Europese Unie.

Het is zeer zeldzaam dat buitenlandse leiders een bezoek brengen aan Noord-Korea, een land dat zichzelf heeft geïsoleerd op het wereldtoneel. De laatste jaren probeert het Kremlin de banden aan te halen met Pyongyang, nu westerse landen ook afstand nemen van Moskou. Poetin was voor het laatst in Noord-Korea in 2000, het eerste jaar van zijn presidentschap.

Meer uit Buitenland

Houthi's melden opnieuw burgerdoden door aanval in Jemen

SANAA (ANP/AFP/DPA) - Luchtaanvallen van de door Saudi-Arabië geleide coalitie in de Jemenitische hoofdstad Sanaa hebben zaterdag opnieuw aan meerdere burgers het leven gekost. Dat melden media die gelieerd zijn aan de door Iran gesteunde Houthi's.

20 minuten geleden
Canarisch eiland roept noodtoestand uit om vluchtelingenstroom

VALVERDE (ANP/AFP) - Het Canarische eiland El Hierro heeft zaterdag de noodtoestand uitgeroepen door de sterke toename van het aantal migranten dat per boot aankomt. De lokale autoriteiten vragen om overheidssteun om de instroom het hoofd te kunnen bieden.

21 minuten geleden
Doden en gewonden door schietpartij in centrum van Krakau

KRAKAU (ANP/RTR/AFP) - Door een schietpartij in het centrum van Krakau zijn zeker vijf doden en ruim tien gewonden gevallen, meldt de Poolse politie.

1 uur geleden
Zelensky: Rusland gebruikte Noord-Koreaanse raketten

KYIV (ANP) - Rusland heeft Noord-Koreaanse raketten gebruikt bij aanvallen op Oekraïne. Dat stelt president Volodymyr Zelensky in een bericht op X over aanvallen van afgelopen nacht. Zelensky schrijft dat projectielen van het type KN-23 zijn gebruikt bij het beschieten van de energiesector.

3 uur geleden
Bronnen: troepen uit Syrië naar Jemen en Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/AFP) - Duizenden manschappen uit Syrië worden ingezet in Jemen en Saudi-Arabië om te helpen bij de strijd tegen de Houthi's. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau AFP.

3 uur geleden
Zoon Iraanse sjah neemt ondanks protest Duitse prijs in ontvangst

FRANKFURT (ANP/AFP) - Reza Pahlavi, de zoon van de verdreven sjah van Iran, heeft zaterdag ondanks protesten een "Vrijheidsprijs" in ontvangst genomen in het Duitse Frankfurt. Hij werd door duizenden aanhangers toegejuicht, terwijl critici de feestelijkheden veroordeelden.

3 uur geleden
Verkiezingen in Nieuw-Zeeland lopen uit op nek-aan-nekrace

CHRISTCHURCH (ANP/RTR/AFP) - De parlementsverkiezingen in Nieuw-Zeeland zijn uitgelopen op een nek-aan-nekrace. In voorlopige uitslagen hadden de conservatieve regeringspartij National Party en de linkse oppositiepartij Labour allebei ongeveer 29 procent van de kiezers achter zich. Het verschil bedroeg enkele duizenden stemmen.

3 uur geleden