Poetin dankt Kim Jong-un voor steun in oorlog Oekraïne
PYONGYANG (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft tijdens zijn bezoek aan Noord-Korea zijn dank uitgesproken voor de "onwankelbare steun" die dictator Kim Jong-un hem zou geven, "ook in de richting van Oekraïne". Volgens de Verenigde Staten levert Noord-Korea wapens en munitie aan Rusland voor de oorlog, maar dat hebben beide landen nooit bevestigd.
Poetin arriveerde diep in de nacht van dinsdag op woensdag in Pyongyang en ontving woensdagochtend nog eens een warm welkom in de Noord-Koreaanse hoofdstad. Hij werd op een plein opgewacht door soldaten, burgers en kinderen met ballonnen. Ook waren er vlaggen en gigantische portretten van de twee leiders te zien.
Daarna vertrokken Poetin en Kim naar het Kumsusanpaleis om elkaar privé te spreken. Voorafgaand aan het gesprek prezen ze de warme banden tussen hun landen nog eens. "De betrekkingen tussen onze landen gaan een periode van nieuwe hoge welvaart in", zei Kim, die de banden nog verder wil aanhalen. "De situatie in de wereld wordt steeds ingewikkelder en verandert snel. Daarom willen we de strategische contacten met Rusland versterken."
Poetin zei dat Moskou bezig is met een strijd tegen de hegemonie en het "imperialistische" beleid van de VS en westerse bondgenoten. De Russische president nodigde Kim uit voor een nieuwe ontmoeting in Moskou.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung heeft Han Seong-sook voorgedragen als nieuwe premier van het land, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Han is de huidige minister van het mkb en startups en zou de eerste vrouwelijke premier van Zuid-Korea in twintig jaar worden.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdagavond bekendgemaakt dat het twee Iraanse drones heeft neergeschoten die een bedreiging vormden voor het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Het is de nieuwste confrontatie tussen de twee landen, terwijl de spanningen in het Midden-Oosten opnieuw oplopen.
3 uur geledenTOLEDO (ANP) - Tijdens een festival in de Amerikaanse staat Ohio zijn zaterdagmiddag acht mensen gewond geraakt nadat zij werden beschoten. De politie van de plaats Toledo meldde dat agenten in de omgeving van het Old West End Festival "meerdere slachtoffers van een schietpartij" hadden aangetroffen. "Veel slachtoffers zijn voor behandeling naar nabijgelegen medische voorzieningen gebracht", stelde de politie snel na het schietincident in een bericht op Facebook.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen proberen Iraanse bezittingen in te zetten voor de wederopbouw in bevriende Golfstaten en voor het herstel van de toekomstige schade die Iran daar veroorzaakt. Dat heeft een anonieme, goed ingelichte bron binnen de Amerikaanse regering tegen persbureaus Reuters en Bloomberg gezegd. De mededeling komt een dag na een reeks Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein.
7 uur geledenPYONGYANG (ANP/RTR) - Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, heeft gezegd dat Noord-Korea nooit afstand zal doen van zijn status als kernmacht. Ook waarschuwde zij dat het land geen enkele bedreiging zal tolereren, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap zondag. De Chinese president Xi Jinping brengt maandag voor het eerst in bijna zeven jaar een bezoek aan Noord-Korea. De Chinese regering wil de banden met Pyongyang versterken.
7 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.
13 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.
14 uur geleden