Poetin dankt Kim Jong-un voor steun in oorlog Oekraïne
PYONGYANG (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft tijdens zijn bezoek aan Noord-Korea zijn dank uitgesproken voor de "onwankelbare steun" die dictator Kim Jong-un hem zou geven, "ook in de richting van Oekraïne". Volgens de Verenigde Staten levert Noord-Korea wapens en munitie aan Rusland voor de oorlog, maar dat hebben beide landen nooit bevestigd.
Poetin arriveerde diep in de nacht van dinsdag op woensdag in Pyongyang en ontving woensdagochtend nog eens een warm welkom in de Noord-Koreaanse hoofdstad. Hij werd op een plein opgewacht door soldaten, burgers en kinderen met ballonnen. Ook waren er vlaggen en gigantische portretten van de twee leiders te zien.
Daarna vertrokken Poetin en Kim naar het Kumsusanpaleis om elkaar privé te spreken. Voorafgaand aan het gesprek prezen ze de warme banden tussen hun landen nog eens. "De betrekkingen tussen onze landen gaan een periode van nieuwe hoge welvaart in", zei Kim, die de banden nog verder wil aanhalen. "De situatie in de wereld wordt steeds ingewikkelder en verandert snel. Daarom willen we de strategische contacten met Rusland versterken."
Poetin zei dat Moskou bezig is met een strijd tegen de hegemonie en het "imperialistische" beleid van de VS en westerse bondgenoten. De Russische president nodigde Kim uit voor een nieuwe ontmoeting in Moskou.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
10 uur geledenBAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
10 uur geleden