Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin dankt Kim Jong-un voor steun in oorlog Oekraïne

Poetin dankt Kim Jong-un voor steun in oorlog Oekraïne

PYONGYANG (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft tijdens zijn bezoek aan Noord-Korea zijn dank uitgesproken voor de "onwankelbare steun" die dictator Kim Jong-un hem zou geven, "ook in de richting van Oekraïne". Volgens de Verenigde Staten levert Noord-Korea wapens en munitie aan Rusland voor de oorlog, maar dat hebben beide landen nooit bevestigd.

Poetin arriveerde diep in de nacht van dinsdag op woensdag in Pyongyang en ontving woensdagochtend nog eens een warm welkom in de Noord-Koreaanse hoofdstad. Hij werd op een plein opgewacht door soldaten, burgers en kinderen met ballonnen. Ook waren er vlaggen en gigantische portretten van de twee leiders te zien.

Daarna vertrokken Poetin en Kim naar het Kumsusanpaleis om elkaar privé te spreken. Voorafgaand aan het gesprek prezen ze de warme banden tussen hun landen nog eens. "De betrekkingen tussen onze landen gaan een periode van nieuwe hoge welvaart in", zei Kim, die de banden nog verder wil aanhalen. "De situatie in de wereld wordt steeds ingewikkelder en verandert snel. Daarom willen we de strategische contacten met Rusland versterken."

Poetin zei dat Moskou bezig is met een strijd tegen de hegemonie en het "imperialistische" beleid van de VS en westerse bondgenoten. De Russische president nodigde Kim uit voor een nieuwe ontmoeting in Moskou.

Meer uit Buitenland

Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

34 minuten geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

4 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

4 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

4 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

5 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

6 uur geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

6 uur geleden