Poetin dankt Kim Jong-un voor steun in oorlog Oekraïne
PYONGYANG (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft tijdens zijn bezoek aan Noord-Korea zijn dank uitgesproken voor de "onwankelbare steun" die dictator Kim Jong-un hem zou geven, "ook in de richting van Oekraïne". Volgens de Verenigde Staten levert Noord-Korea wapens en munitie aan Rusland voor de oorlog, maar dat hebben beide landen nooit bevestigd.
Poetin arriveerde diep in de nacht van dinsdag op woensdag in Pyongyang en ontving woensdagochtend nog eens een warm welkom in de Noord-Koreaanse hoofdstad. Hij werd op een plein opgewacht door soldaten, burgers en kinderen met ballonnen. Ook waren er vlaggen en gigantische portretten van de twee leiders te zien.
Daarna vertrokken Poetin en Kim naar het Kumsusanpaleis om elkaar privé te spreken. Voorafgaand aan het gesprek prezen ze de warme banden tussen hun landen nog eens. "De betrekkingen tussen onze landen gaan een periode van nieuwe hoge welvaart in", zei Kim, die de banden nog verder wil aanhalen. "De situatie in de wereld wordt steeds ingewikkelder en verandert snel. Daarom willen we de strategische contacten met Rusland versterken."
Poetin zei dat Moskou bezig is met een strijd tegen de hegemonie en het "imperialistische" beleid van de VS en westerse bondgenoten. De Russische president nodigde Kim uit voor een nieuwe ontmoeting in Moskou.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/SAINT PAUL (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie begint een strafrechtelijk onderzoek naar de Democratische gouverneur van Minnesota Tim Walz. Dat melden ingewijden aan CBS News en The Washington Post. Ook de burgemeester van Minneapolis, Jacob Frey, wordt gedagvaard, aldus de ingewijden.
2 uur geledenWASHINGTON/DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse oud-vicepremier en oud-VN-gezant Sigrid Kaag zit in een nieuw op te richten ondersteunende raad voor "vrede, stabiliteit en welvaart" in Gaza, meldt het Witte Huis vrijdagavond in een verklaring. Deze raad moet het Palestijnse overgangsbestuur en de door Trump voorgezeten vredesraad voor Gaza ondersteunen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de leden gekozen voor de internationale vredesraad die toezicht zal houden op het toekomstige overgangsbestuur in de Gazastrook. Het gaat onder meer om zijn minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, VS-gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Ook de Britse oud-premier Tony Blair zit in de raad, meldt het Witte Huis vrijdagavond.
2 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft een decreet ondertekend waarmee hij het Koerdisch de status van een nationale taal geeft. Het lijkt te gaan om een gebaar van goede wil na gevechten in de afgelopen dagen.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.
5 uur geledenWASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
9 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
11 uur geleden