Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin-criticus Navalni in isoleercel

Poetin-criticus Navalni in isoleercel

MOSKOU (ANP/AFP) - Kremlin-criticus Alexej Navalni is in zijn Russische strafkolonie in een isoleercel gezet na zijn pogingen een ​​vakbond in de gevangenis op te richten. "Gegroet vanuit eenzame opsluiting", liet de oppositieleider weten op sociale media. De officiële reden voor zijn afzondering is volgens hem overtreding van de kledingregels omdat hij de bovenste knoop van zijn gevangenisjas had losgeknoopt.

De 46-jarige Navalni zit een gevangenisstraf van negen jaar uit in een strafkolonie in de buurt van de stad Vladimir. Hij zou geld hebben verduisterd. Volgens hem was de veroordeling politiek gemotiveerd.

Het verblijf in de isoleercel zou drie dagen duren, maar de gevangenisautoriteiten hebben gewaarschuwd dat het zijn "vaste verblijfplaats zou kunnen worden", tenzij "ik mijn houding heroverweeg", aldus Navalni. Zijn cel is naar eigen zeggen te vergelijken met een hete "betonnen kennel" zonder frisse lucht.

Mok en boek

"Er is alleen een mok en een boek in mijn cel. Ik krijg alleen een lepel en een bord tijdens de maaltijden. Geen bezoek, geen brieven, geen pakketjes." Dit is de enige plek in de gevangenis waar zelfs roken verboden is, voegde hij eraan toe.

Vorige week maakte Navalni bekend dat hij een eenmansvakbond heeft opgericht in de strafkolonie waar hij naaiwerkzaamheden verricht. Hij kreeg al gedaan dat de krukken waar gevangenen die aan naaimachines werken op zaten, werden vervangen door stoelen. Maar tegelijkertijd werd hij gewaarschuwd.

Negen jaar

Navalny zat een celstraf van 2,5 jaar uit voor het schenden van de voorwaarden van een eerder fraudevonnis, maar in maart werd zijn gevangenisstraf verlengd tot negen jaar nadat hij schuldig was bevonden aan het verduisteren van donaties aan zijn politieke organisaties en minachting van de rechtbank.

In 2020 overleefde hij ternauwernood een aanval met het zenuwgif novitsjok. Volgens Navalni kwam de opdracht daarvoor van president Vladimir Poetin. Het Kremlin heeft elke betrokkenheid ontkend.

Meer uit Buitenland

Paus verlaat Frankrijk na vierdaags bezoek

METZ (ANP/AFP) - Paus Leo heeft zijn vierdaagse bezoek aan Frankrijk afgerond. Een AFP-verslaggever ter plaatse meldt dat de religieus leider een uitgeleide kreeg van president Emmanuel Macron op de luchthaven van Metz, waarna hij vertrok richting Rome. Het was het eerste bezoek van de kerkelijk leider aan het land in bijna twee decennia.

1 uur geleden
Meer dan twintig doden na conflicten in zuidwesten Somalië

BAIDOA (ANP/DPA) - Zeker 23 mensen zijn gedood bij een gewapend conflict tussen het Somalische staatsleger en milities gelieerd aan een voormalig regionaal leider. Dat meldt persbureau dpa op gezag van een Somalische parlementariër. De onlusten, die meer dan vijf uur aanhielden, vonden plaats in de zuidwestelijke stad Baidoa.

1 uur geleden
Frankrijk blust grootste natuurbrand sinds 1949

SAUMOS (ANP/AFP/RTR) - De grootste natuurbrand in Frankrijk sinds 1949 is na twee maanden geblust, melden autoriteiten. De brand brak in juli uit vlakbij het dorp Saumos in de regio Gironde.

1 uur geleden
164 arrestaties en 27 gewonden bij scholierenprotesten Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - De autoriteiten hebben maandag 164 arrestaties verricht bij demonstraties door scholieren op middelbare scholen in Frankrijk. De demonstraties vonden plaats op 180 scholen. Hierbij raakten twaalf leden van de veiligheidsdiensten, twaalf scholieren en drie schoolmedewerkers gewond.

2 uur geleden
Russische drone raakt Oekraïense grenspost net over Poolse grens

DOROHUSK (ANP/AFP) - Een grenspost aan de Pools-Oekraïense grens is beschadigd geraakt door een Russische droneaanval. Dat melden de Oekraïense autoriteiten. Eerder meldde het Poolse operationeel commando al dat aan de oostgrens de luchtmacht was ingeschakeld vanwege aanvallen op Oekraïne. Het vliegverkeer op de luchthavens van Lublin en Rzeszów werd daarom preventief opgeschort, om de luchtmacht bewegingsruimte te verschaffen.

3 uur geleden
VN-experts: VS schaden mensenrechten door migratiedeals

NEW YORK (ANP) - Door migratiedeals aan te gaan met andere landen zorgen de VS ervoor dat migranten worden onderworpen aan mensenrechtenschendingen, waarschuwen VN-experts. Uitgezette migranten lopen onder meer risico op marteling en vervolging.

4 uur geleden
Pro-regeringstroepen Ethiopië nemen strategische stad Alamata in

ALAMATA (ANP/AFP) - Pro-regeringstroepen in Ethiopië claimen dat ze de strategisch gelegen plaats Alamata in de regio Tigray hebben ingenomen. Regeringstroepen zijn al dagenlang in gevecht met rebellen uit de noordelijke regio Tigray.

5 uur geleden