Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin-criticus Navalni in isoleercel

Poetin-criticus Navalni in isoleercel

MOSKOU (ANP/AFP) - Kremlin-criticus Alexej Navalni is in zijn Russische strafkolonie in een isoleercel gezet na zijn pogingen een ​​vakbond in de gevangenis op te richten. "Gegroet vanuit eenzame opsluiting", liet de oppositieleider weten op sociale media. De officiële reden voor zijn afzondering is volgens hem overtreding van de kledingregels omdat hij de bovenste knoop van zijn gevangenisjas had losgeknoopt.

De 46-jarige Navalni zit een gevangenisstraf van negen jaar uit in een strafkolonie in de buurt van de stad Vladimir. Hij zou geld hebben verduisterd. Volgens hem was de veroordeling politiek gemotiveerd.

Het verblijf in de isoleercel zou drie dagen duren, maar de gevangenisautoriteiten hebben gewaarschuwd dat het zijn "vaste verblijfplaats zou kunnen worden", tenzij "ik mijn houding heroverweeg", aldus Navalni. Zijn cel is naar eigen zeggen te vergelijken met een hete "betonnen kennel" zonder frisse lucht.

Mok en boek

"Er is alleen een mok en een boek in mijn cel. Ik krijg alleen een lepel en een bord tijdens de maaltijden. Geen bezoek, geen brieven, geen pakketjes." Dit is de enige plek in de gevangenis waar zelfs roken verboden is, voegde hij eraan toe.

Vorige week maakte Navalni bekend dat hij een eenmansvakbond heeft opgericht in de strafkolonie waar hij naaiwerkzaamheden verricht. Hij kreeg al gedaan dat de krukken waar gevangenen die aan naaimachines werken op zaten, werden vervangen door stoelen. Maar tegelijkertijd werd hij gewaarschuwd.

Negen jaar

Navalny zat een celstraf van 2,5 jaar uit voor het schenden van de voorwaarden van een eerder fraudevonnis, maar in maart werd zijn gevangenisstraf verlengd tot negen jaar nadat hij schuldig was bevonden aan het verduisteren van donaties aan zijn politieke organisaties en minachting van de rechtbank.

In 2020 overleefde hij ternauwernood een aanval met het zenuwgif novitsjok. Volgens Navalni kwam de opdracht daarvoor van president Vladimir Poetin. Het Kremlin heeft elke betrokkenheid ontkend.

Meer uit Buitenland

Media: meeting defensiewerkgroep EU-buitenlandchef gaat niet door

BRUSSEL (ANP) - Een bijeenkomst van een nieuwe defensiewerkgroep onder leiding van EU-buitenlandchef Kaja Kallas die deze week gepland stond, gaat niet door. Dat melden meerdere media, waaronder Politico.

7 minuten geleden
Nepal houdt nationale rouwdag na vloedgolf, zoekacties gaan door

KATHMANDU (ANP/RTR) - In Nepal wordt maandag een dag van nationale rouw gehouden voor de slachtoffers van de dodelijke vloedgolf bijna twee weken terug. Toch organiseert de regering geen herdenkingen, omdat reddingswerkers bij zoekacties nog altijd hopen overlevenden te vinden.

24 minuten geleden
Doden bij nieuwe reeks Israëlische aanvallen op zuiden Libanon

KFAR REMAN (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op het zuiden van Libanon in de nacht van zondag op maandag zijn zeker elf mensen omgekomen, melden Libanese media.

58 minuten geleden
Polen en Frankrijk noemen Duitse winst AfD zorgwekkend signaal

PARIJS/WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - In veel Europese landen wordt met zorg gekeken naar de verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt. Ideologische bondgenoten vieren de overwinning, terwijl Franse en Poolse ministers spreken van een "zorgwekkend signaal".

1 uur geleden
Rode Kruis: hulpverlening Gaza op kritiek dieptepunt

GAZA-STAD (ANP) - De hulpverlening aan de Gazastrook heeft volgens het Rode Kruis een kritiek dieptepunt bereikt. De hulporganisatie meldt dat de Palestijnse Rode Halve Maan in augustus slechts 93 pallets met hulpgoederen ontving, het laagste maandelijkse aantal sinds het ingaan van het staakt-het-vuren in oktober vorig jaar.

1 uur geleden
Geen absolute meerderheid voor AfD in Saksen-Anhalt

MAAGDENBURG (ANP) - De radicaalrechtse partij Alternative für Deutschland (AfD) heeft bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt net geen absolute meerderheid behaald. Uit de voorlopige resultaten blijkt dat AfD 43,8 procent van de stemmen kreeg. Dat is twee keer zo veel als tijdens de verkiezingen van 2021.

5 uur geleden
Meerdere doden bij crash vrachtvliegtuig op landingsbaan Miami

MIAMI (ANP/AFP/RTR) - Bij een ongeluk met een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air op het Miami International Airport zijn zondag minstens vijf mensen om het leven gekomen. Dat heeft de burgemeester van de stad in de Amerikaanse staat Florida bevestigd. Vijf anderen raakten gewond, van wie drie in kritieke toestand verkeren.

10 uur geleden