Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin-criticus Navalni in isoleercel

Poetin-criticus Navalni in isoleercel

MOSKOU (ANP/AFP) - Kremlin-criticus Alexej Navalni is in zijn Russische strafkolonie in een isoleercel gezet na zijn pogingen een ​​vakbond in de gevangenis op te richten. "Gegroet vanuit eenzame opsluiting", liet de oppositieleider weten op sociale media. De officiële reden voor zijn afzondering is volgens hem overtreding van de kledingregels omdat hij de bovenste knoop van zijn gevangenisjas had losgeknoopt.

De 46-jarige Navalni zit een gevangenisstraf van negen jaar uit in een strafkolonie in de buurt van de stad Vladimir. Hij zou geld hebben verduisterd. Volgens hem was de veroordeling politiek gemotiveerd.

Het verblijf in de isoleercel zou drie dagen duren, maar de gevangenisautoriteiten hebben gewaarschuwd dat het zijn "vaste verblijfplaats zou kunnen worden", tenzij "ik mijn houding heroverweeg", aldus Navalni. Zijn cel is naar eigen zeggen te vergelijken met een hete "betonnen kennel" zonder frisse lucht.

Mok en boek

"Er is alleen een mok en een boek in mijn cel. Ik krijg alleen een lepel en een bord tijdens de maaltijden. Geen bezoek, geen brieven, geen pakketjes." Dit is de enige plek in de gevangenis waar zelfs roken verboden is, voegde hij eraan toe.

Vorige week maakte Navalni bekend dat hij een eenmansvakbond heeft opgericht in de strafkolonie waar hij naaiwerkzaamheden verricht. Hij kreeg al gedaan dat de krukken waar gevangenen die aan naaimachines werken op zaten, werden vervangen door stoelen. Maar tegelijkertijd werd hij gewaarschuwd.

Negen jaar

Navalny zat een celstraf van 2,5 jaar uit voor het schenden van de voorwaarden van een eerder fraudevonnis, maar in maart werd zijn gevangenisstraf verlengd tot negen jaar nadat hij schuldig was bevonden aan het verduisteren van donaties aan zijn politieke organisaties en minachting van de rechtbank.

In 2020 overleefde hij ternauwernood een aanval met het zenuwgif novitsjok. Volgens Navalni kwam de opdracht daarvoor van president Vladimir Poetin. Het Kremlin heeft elke betrokkenheid ontkend.

Meer uit Buitenland

Nederland telt tienduizenden meer AOW'ers, meldt SVB

AMSTELVEEN (ANP) - Nederland heeft er het afgelopen jaar tienduizenden AOW'ers bijgekregen. De Sociale Verzekeringsbank (SVB) meldt woensdag dat ruim 3,7 miljoen mensen eind juni een AOW-uitkering ontvingen. Dat zijn 78.569 mensen meer dan eind juni vorig jaar.

13 minuten geleden
Dodental na aardbeving Nepal loopt op, reddingsacties bezig

KATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental door de overstroming in Nepal is opgelopen tot 31, melden de autoriteiten in het land volgens de BBC. Er zijn 93 mensen gewond geraakt. Over de grens in China zijn volgens staatsmedia ook veel slachtoffers. Daar ontbreken cijfers.

17 minuten geleden
Energiebedrijven niet bezorgd over gaslevering komende winter

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn op dit moment niet bezorgd dat Nederland te weinig gas heeft deze winter. Dat laat brancheorganisatie Energie-Nederland weten, nadat Gasunie eerder woensdag verwachtte dat ons land het vuldoel voor de gasvoorraden voor de winter niet gaat halen.

28 minuten geleden
Doodsoorzaak onbekend na autopsie op vermoedelijke lichaam Tyméo

ONHAYE (ANP/BELGA) - De doodsoorzaak van de twee gevonden overleden personen in België, waarschijnlijk het 5-jarige vermiste jongetje Tyméo en zijn vader, is nog niet bekend. Dat meldt het parket van Namen na autopsie op de lichamen.

30 minuten geleden
Nepalese reisorganisatie: geen Nederlander, maar Brit vermist

KATHMANDU (ANP) - Dat er een Nederlander op de lijst vermiste personen van de Nepalese autoriteiten staat, zou een vergissing kunnen zijn. Een medewerker van Kathmandu Holiday Tours & Travels zegt woensdag tegen het ANP dat hij niet aan het Nepalese toerismebureau heeft doorgegeven dat een Nederlander die met hen op reis was, vermist is als gevolg van overstromingen in het land.

1 uur geleden
Toeristen vermist na overstroming Nepal, ook Nederlander

KATHMANDU (ANP/RTR) - De Nepalese autoriteiten melden dat 384 toeristen in de regio Rasuwa als vermist zijn gemeld na een grote overstroming daar. Onder de vermisten is zeker één Nederlander.

2 uur geleden
Doden en vermisten na overstromingen in Nepal en Tibet

KATHMANDU (ANP/RTR) - Door grote overstromingen en modderstromen in het grensgebied van Nepal en de Chinese autonome regio Tibet in de Himalaya zijn meerdere doden gevallen. Het gaat om zeker negen doden in Nepal, maar er wordt gevreesd voor meer slachtoffers.

3 uur geleden