Poetin-criticus Nadezjdin verliest zaak om deelname verkiezingen
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische hooggerechtshof heeft het beklag van de gediskwalificeerde presidentskandidaat Boris Nadezjdin afgewezen. Nadezjdin was vrijwel de enige oppositiekandidaat die zich uitsprak tegen de Russische president Vladimir Poetin en de oorlog in Oekraïne, maar kreeg vorige week te horen dat hij niet mee mag doen.
De Russische kiescommissie diskwalificeerde Nadezjdin, omdat er "onregelmatigheden" waren in de verzamelde handtekeningen die zijn kandidaatschap ondersteunden. Nadejzdin bestreed dat besluit, maar het hooggerechtshof gaat daar dus niet in mee. Toch zegt Nadezjdin dat hij er zich niet bij neerlegt. "Ik geef niet op en ik zal niet opgeven."
De presidentsverkiezingen worden van 15 tot en met 17 maart gehouden. Drie andere kandidaten nemen het op tegen Poetin, maar zij laten zich niet kritisch uit over zijn presidentschap en vormen geen reële bedreiging voor Poetins overwinning. De verkiezingswinst zou betekenen dat Poetin nog eens zes jaar aan kan blijven als president.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Canada zal komend jaar voor het eerst deelnemen aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de European Broadcasting Union (EBU) woensdag aangekondigd. Canada is het eerste nieuwe land sinds 2015 dat zich bij de wedstrijd voegt. Toen deed Australië voor het eerst mee.
1 uur geledenTHESSALONIKI (ANP/AFP) - In de Griekse stad Thessaloniki zijn bij verschillende appartementen drie aanslagen gepleegd die gericht zijn geweest op leden van de regeringspartij Nieuwe Democratie (ND). Daarbij zijn vijf gewonden gevallen.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Het dodental van de uitslaande flatbrand in Antwerpen is opgelopen tot zes, meldt de politie. Eerder was er nog sprake van vijf doden. De brand is nog altijd niet onder controle, maar wordt niet meer groter.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het merendeel van de gebouwen in de EU is oud en inefficiënt en is er niet op berekend om te gaan met de hoge temperaturen. Dat laten hooggeplaatste EU-bronnen weten in een terugblik op de hittegolf in West-Europa van vorige week.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Zeker vijf mensen zijn omgekomen bij een uitslaande brand in een flat in Antwerpen, bevestigt de politie tegenover VRT Nieuws.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse marineschepen die klaarliggen om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te helpen, komen mogelijk terug naar huis. Er is geen zicht op dat ze er in de komende dagen of weken aan de slag kunnen, zegt de Duitse defensieminister Boris Pistorius.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Bij een grote brand in een flat in het Belgische Antwerpen zijn meerdere doden gevallen. Ook zouden enkele mensen zwaargewond zijn geraakt. Onduidelijk is nog om hoeveel slachtoffers het gaat. Tegen 13.00 uur is de brand nog altijd niet onder controle.
3 uur geleden