Poetin-criticus Nadezjdin verliest zaak om deelname verkiezingen
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische hooggerechtshof heeft het beklag van de gediskwalificeerde presidentskandidaat Boris Nadezjdin afgewezen. Nadezjdin was vrijwel de enige oppositiekandidaat die zich uitsprak tegen de Russische president Vladimir Poetin en de oorlog in Oekraïne, maar kreeg vorige week te horen dat hij niet mee mag doen.
De Russische kiescommissie diskwalificeerde Nadezjdin, omdat er "onregelmatigheden" waren in de verzamelde handtekeningen die zijn kandidaatschap ondersteunden. Nadejzdin bestreed dat besluit, maar het hooggerechtshof gaat daar dus niet in mee. Toch zegt Nadezjdin dat hij er zich niet bij neerlegt. "Ik geef niet op en ik zal niet opgeven."
De presidentsverkiezingen worden van 15 tot en met 17 maart gehouden. Drie andere kandidaten nemen het op tegen Poetin, maar zij laten zich niet kritisch uit over zijn presidentschap en vormen geen reële bedreiging voor Poetins overwinning. De verkiezingswinst zou betekenen dat Poetin nog eens zes jaar aan kan blijven als president.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.
3 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
5 uur geledenN i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
8 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
12 uur geleden