Poetin: conflict met NAVO brengt Derde Wereldoorlog nabij
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin waarschuwde het Westen maandag dat een conflict tussen Rusland en de NAVO betekent dat de wereld één stap verwijderd is van de Derde Wereldoorlog. "Ik denk dat bijna niemand hierin geïnteresseerd is", zei Poetin tegen verslaggevers.
Poetin zei dit in reactie op de uitlatingen van de Franse president Emmanuel Macron, die vorige maand verklaarde dat hij de inzet van grondtroepen in Oekraïne in de toekomst niet kan uitsluiten. Volgens Poetin zijn er al NAVO-militairen in Oekraïne aanwezig en werd er al Engels en Frans gesproken op het slagveld.
Poetin zei dat hij wenste dat Macron zou stoppen met het proberen de oorlog in Oekraïne te verergeren, maar een rol zou spelen bij het vinden van vrede: "Het lijkt erop dat Frankrijk een rol zou kunnen spelen. Alles is nog niet verloren. Ik heb het keer op keer gezegd en ik zal het nog een keer zeggen. Wij zijn voor vredesbesprekingen, maar niet alleen omdat de vijand geen kogels meer heeft", zei Poetin.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan de Braziliaanse senator en presidentszoon Flávio Bolsonaro en zijn familie een visum te verlenen. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat niet wilde bevestigen of de Bolsonaro's inderdaad onderweg zijn naar de VS, zoals Braziliaanse media dinsdag eerder schreven.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot noemt de voorlopige exitpolls van de parlementsverkiezingen een bewijs van 's lands wantrouwen in premier Benjamin Netanyahu. Rond 21.00 uur Nederlandse tijd wezen de eerste exitpolls erop dat Netanyahu's Likoed-partij de grootste lijkt te worden, maar dat het oppositieblok desondanks nipt aan kop gaat.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het oppositieblok onder leiding van Gadi Eisenkot lijkt op meer zetels te kunnen rekenen dan Netanyahu's coalitie, volgens de exitpolls. Netanyahu's partij zou wel de grootste worden. Een duidelijke verkiezingswinnaar is er nog niet volgens de eerste exitpolls.
3 uur geledenBRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het verzoek van onder meer de partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om de stembussen in het land later te sluiten, is verworpen. Dat meldt de krant Haaretz op gezag van de kiescommissie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump gaat het gebruik van de term AI (Artificial Intelligence) binnenkort verbieden, schrijft hij in een bericht op Truth Social. De Amerikaanse president wil dat er voortaan wordt gesproken over SI (Super Intelligence).
5 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen bondgenoten van de senator en een Amerikaanse functionaris tegen CNN Brasil en persbureau Reuters. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters onderweg zijn naar de VS. Het hooggerechtshof in Brazilië had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.
6 uur geleden