Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin brengt op 12 februari bezoek aan Turkije

Poetin brengt op 12 februari bezoek aan Turkije

ANKARA (ANP/RTR/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin brengt op 12 februari een bezoek aan Turkije voor overleg met zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan, meldt een Turkse functionaris. Het Kremlin verklaarde enkele dagen geleden dat het vorig jaar aangekondigde bezoek in februari zal plaatsvinden.

Het wordt Poetins eerste bezoek aan een NAVO-lidstaat sinds de Russische invasie in Oekraïne. De president verlaat zijn land sindsdien maar zelden. Dat komt mede door het arrestatiebevel dat het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag tegen hem heeft uitgevaardigd om de illegale deportatie van Oekraïense kinderen naar Rusland. Turkije erkent het hof niet en is dus ook niet verplicht Poetin op te pakken.

Turkije werpt zich op als bemiddelaar tussen Rusland en Oekraïne. Ankara onderhoudt goede banden met beide landen. De Turkse regering heeft onder meer bijgedragen aan de totstandkoming van de graandeal die een jaar lang de export van Oekraïense landbouwproducten over de Zwarte Zee mogelijk maakte.

Meer uit Buitenland

Oekraïne zegt nieuwe Patriots te hebben ontvangen

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft onlangs een nieuwe levering Patriot-luchtverdedigingsraketten ontvangen, meldt het Oekraïense persbureau Interfax op gezag van president Volodymyr Zelensky.

42 minuten geleden
Nieuwe aanvallen gemeld tussen Hezbollah en Israël

TEL AVIV/BEIROET (ANP/AFP/DPA) - In Israël en Libanon zijn nieuwe aanvallen gemeld. In delen van Israël klonk vrijdagochtend vroeg het luchtalarm. Daar vielen voor zover bekend geen slachtoffers, maar volgens Israëlische media is zeker één projectiel neergehaald.

1 uur geleden
Xi Jinping: China zal onafhankelijkheid Taiwan niet tolereren

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zal "absoluut geen" onafhankelijkheid voor Taiwan tolereren. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd tegen de Taiwanese oppositieleider Cheng Li-wun tijdens een zeldzame ontmoeting. Taiwan is volgens Xi "de voornaamste boosdoener in het ondermijnen van de vrede in de Straat van Taiwan". Cheng is naar eigen zeggen in China om de spanningen tussen de twee landen te verminderen.

1 uur geleden
Astronauten Artemis II maken zich klaar voor terugkeer naar aarde

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.

2 uur geleden
Pentagon opnieuw teruggefloten om beknotten toegang journalisten

ARLINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie is opnieuw teruggefloten in een poging de mediatoegang tot het Pentagon in te perken. Eerder werden pogingen daartoe al gezien als ongrondwettelijk en had een rechter opgedragen enkele journalisten van The New York Times weer een accreditatie te verlenen.

2 uur geleden
Rapper en hiphop-pionier Afrika Bambaataa (68) overleden

PHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.

2 uur geleden
Slachtoffers Epstein keren zich tegen voorstel Melania Trump

WASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.

3 uur geleden