Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin bij 25-jarig presidentschap trots op eigen verdiensten

Poetin bij 25-jarig presidentschap trots op eigen verdiensten

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin is trots op wat hij de afgelopen 25 jaar bereikt heeft, zei hij in zijn nieuwjaarstoespraak. Het is precies een kwart eeuw geleden dat Poetin aan de macht kwam in Rusland, toen hij het presidentschap overnam van Boris Jeltsin.

"Beste vrienden, over enkele minuten wordt 2025 ingeluid en sluiten we het eerste kwart van deze eeuw af", zei Poetin op televisie. "Er is nog veel te beslissen, maar we kunnen met recht trots zijn op wat er al is gebeurd." Volgens Poetin hebben de afgelopen 25 jaar de weg vrijgemaakt voor "verdere ontwikkeling".

Jeltsin kondigde op oudjaarsdag 1999 verrassend aan dat hij plaats zou maken voor Poetin, die op dat moment pas een paar maanden premier was. Jeltsin zei dat hij erop vertrouwde dat Poetin voor Rusland kon zorgen en nu stelt Poetin dat hem dat gelukt is. "Ik heb niet alleen voor Rusland gezorgd, maar ik geloof dat we afstand hebben genomen van de rand van de afgrond", zei hij volgens The Washington Post twee weken geleden al over Jeltsins opmerking.

"Ik heb alles gedaan zodat Rusland een onafhankelijke en soevereine staat kan zijn die in staat is beslissingen te nemen in zijn eigen belang", aldus Poetin. "Niet voor de belangen van andere landen, die ons alleen maar met schouderklopjes naar zich toe trokken om ons voor hun eigen doeleinden te gebruiken."

Meer uit Buitenland

Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

1 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

3 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

3 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

5 uur geleden
Uitgeweken Cubanen hopen op terugkeer en handel in Cuba

MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.

5 uur geleden
Twee Indiase olietankers passeren Straat van Hormuz

NEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.

5 uur geleden
Iran waarschuwt dat havens in Emiraten doelwit zijn

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.

6 uur geleden