Poetin bezoekt militairen die gewond raakten in Oekraïne
MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft voor het eerst publiekelijk militairen bezocht die in de strijd in Oekraïne gewond zijn geraakt. Hij is gefilmd in een ziekenhuis in Moskou waar hij met een gewonde militair spreekt. De Russische televisie vertoonde slechts een heel kort beeld van het bezoek dat het eerste zou zijn in drie maanden van oorlog met Oekraïne.
Poetin droeg een doktersjas en sprak met een gewonde over diens baby en zei dat die wel trots op zijn vader zal zijn. Eerder op de dag had een Kremlinwoordvoerder gezegd dat Poetin gewonden zou bezoeken, omdat hij geïnteresseerd is in het lot van de militairen die gewond raakten in "de speciale militaire operatie", zoals de oorlog tegen Oekraïne in het Kremlin wordt genoemd.
Het is niet bekend hoeveel Russen of hun Oost-Oekraïense bondgenoten gewond of gesneuveld zijn. Het Russische defensieministerie gaf voor het laatst in maart op dat er 1351 militairen waren omgekomen. Volgens Kiev zijn er in drie maanden oorlog al bijna 30.000 Russische militairen gesneuveld.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.
59 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiële misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Vicepresident JD Vance van de Verenigde Staten is bij de openingsceremonie van de Winterspelen in stadion San Siro in Milaan met boegeroep ontvangen. Bij de entree van de grote equipe uit de Verenigde Staten met vlaggendrager Erin Jackson, de olympisch schaatskampioene op de 500 meter, kwam hij in beeld. Daarop waren boegeroep en gefluit te horen.
4 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun eerste overleg sinds lange tijd beëindigd. Volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken is afgesproken door te gaan met de onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een racistische video verwijderd met oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle als apen. Het bericht is niet meer te zien op Trumps spreekbuis Truth Social. Het Witte Huis verklaarde dat de beelden per ongeluk door een medewerker waren geplaatst.
8 uur geleden