Poetin bezoekt de Krim precies negen jaar na annexatie
SEBASTOPOL (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin is aangekomen op het schiereiland in het zuiden van Oekraïne. Het is precies negen jaar geleden dat Rusland de Krim annexeerde.
Tijdens het verrassingsbezoek bezocht Poetin onder meer een kunstschool in Sebastopol, de grootste stad op de Krim. Hij kreeg ook een rondleiding van de gouverneur van Sebastopol, Mikhail Razvozhayev. "Onze president weet hoe hij mensen moet verrassen. Op een goede manier", schreef Razvozhayev op berichtendienst Telegram.
In december 2022 was Poetin ook op de Krim, toen om te laten zien dat de beschadigde Krimbrug, die het schiereiland verbindt met het Russische vasteland, was hersteld na een Oekraïense aanval twee maanden eerder.
De Krim is het dichtst bij het front in Oekraïne waar Poetin sinds de invasie is geweest.
Meer uit Buitenland
HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
3 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
5 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
6 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
10 uur geledenBANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.
11 uur geleden