Poetin bezoekt de Krim precies negen jaar na annexatie
SEBASTOPOL (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin is aangekomen op het schiereiland in het zuiden van Oekraïne. Het is precies negen jaar geleden dat Rusland de Krim annexeerde.
Tijdens het verrassingsbezoek bezocht Poetin onder meer een kunstschool in Sebastopol, de grootste stad op de Krim. Hij kreeg ook een rondleiding van de gouverneur van Sebastopol, Mikhail Razvozhayev. "Onze president weet hoe hij mensen moet verrassen. Op een goede manier", schreef Razvozhayev op berichtendienst Telegram.
In december 2022 was Poetin ook op de Krim, toen om te laten zien dat de beschadigde Krimbrug, die het schiereiland verbindt met het Russische vasteland, was hersteld na een Oekraïense aanval twee maanden eerder.
De Krim is het dichtst bij het front in Oekraïne waar Poetin sinds de invasie is geweest.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
55 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
1 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".
3 uur geleden