Poetin bewierookt relatie met China en kondigt bezoek Xi aan
MOSKOU (ANP/RTR) - De relatie tussen China en Rusland heeft "nieuwe mijlpalen" bereikt, volgens de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei na een gesprek met de Chinese topdiplomaat Wang Yi dat de banden "vorderen en ontwikkelen". Ook beweert Poetin dat ze een bezoek van de Chinese president Xi Jinping hebben afgesproken.
Wang heeft Poetin in het gesprek gezegd dat de betrekkingen tussen Moskou en Beijing gelijkwaardig zijn en niet zullen "bezwijken onder de druk van derde partijen". De Verenigde Staten en de NAVO spraken afgelopen week hun zorgen uit over mogelijke Chinese wapenleveringen aan Rusland, dat sinds de invasie in Oekraïne vrij geïsoleerd staat op het wereldtoneel.
Ongeveer een jaar geleden, vlak voordat Rusland Oekraïne binnenviel, sloten Xi en Poetin een partnerschap "zonder grenzen". Sindsdien heeft China zich grotendeels afzijdig gehouden van de oorlog, tot frustratie van het Westen. Amerikaanse en Europese leiders hopen dat Xi zijn invloed gebruikt om Poetin te overtuigen dat hij de invasie stopt. Rusland is door alle westerse sancties steeds meer afhankelijk van China.
Afgelopen week zei Wang dat Beijing binnenkort met een vredesvoorstel wil komen. Daar is met scepsis op gereageerd, omdat het opgeven van land voor Kiev op dit moment onbespreekbaar is. Een eventueel bezoek van Xi aan Moskou zou daarmee te maken kunnen hebben. Poetin kondigde in december ook al aan dat hij Xi verwacht te ontvangen, maar zo'n reis is vanuit Beijing nog niet bevestigd.
Meer uit Buitenland
JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental als gevolg van het noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië is opnieuw opgelopen. Meer dan 1200 mensen kwamen om door overstromingen en aardverschuivingen in Indonesië, Maleisië, Sri Lanka en Thailand. Honderden mensen worden nog vermist.
35 minuten geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bekendgemaakt twee Palestijnse verdachten op de Westelijke Jordaanoever te hebben doodgeschoten. Die zouden aanvallen hebben uitgevoerd op Israëlische militairen, met drie gewonden tot gevolg.
43 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in de Libanese hoofdstad Beiroet een mis gehouden die door meer dan 100.000 mensen is bezocht. Daarmee rondde hij zijn eerste buitenlandse reis als paus af.
52 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
7 uur geleden