
Poetin bevestigt dat aanvallen vergelding zijn voor aanslag brug
MOSKOU (ANP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft gezegd dat de Russische raketaanvallen van maandag een vergelding zijn voor een Oekraïense "terroristische aanval" op een verkeersbrug. Hij zei dat het Kremlin altijd een hard antwoord heeft op terroristische acties tegen Rusland. Als de Oekraïense "terroristische acties" doorgaan volgen er meer aanvallen, waarschuwde de Russische leider.
De aanvallen met langeafstandsraketten waren volgens Poetin gericht op de Oekraïense infrastructuur voor energie en de militaire communicatie. Afgelopen weekend raakte een relatief nieuwe Russische verkeersbrug van Rusland naar het schiereiland de Krim zwaar beschadigd door een kennelijke aanslag.
De raketaanvallen waren voor de Oekraïense hoofdstad Kiev de eerste Russische aanvallen sinds juni. Voor zover bekend zijn er zeker vijf doden en bijna vijftig gewonden gevallen in Kiev en omstreken. De aanvallen hebben in steden en regio's in heel Oekraïne geleid tot het uitvallen van de stroomvoorziening. Ook raakte op veel plaatsen de waterleiding onklaar.
G7
De aanvallen zijn inmiddels voorbij. Het defensieministerie in Moskou heeft gemeld dat alle beoogde doelen zijn geraakt.
Bondgenoten van Oekraïne hebben geschokt gereageerd. De leiders van de G7 praten dinsdagmiddag in een ingelaste vergadering gezamenlijk met president Volodimir Zelenski van Oekraïne over de verwoestende aanvallen op de infrastructuur.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een rechter in Los Angeles heeft immigratiedienst ICE verboden daar mensen zonder reden aan te houden voor ondervraging. Mensenrechtenorganisaties hadden een zaak aangespannen, omdat agenten van ICE zouden selecteren op onder meer huidskleur en spreektaal.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR) - Een Palestijns-Amerikaanse man uit Florida is volgens zijn familie op de Westelijke Jordaanoever doodgeslagen door Israëlische kolonisten. Ook het Palestijnse persbureau WAFA bericht over het incident, op basis van medische bronnen in het gebied.
2 uur geledenKYIV(ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten gaan verder met het leveren van wapens aan Oekraïne. President Volodymyr Zelensky zei vrijdag daarover toezeggingen te hebben gekregen. "Volgens alle berichten zijn de wapenleveringen hervat", aldus de president in een videoboodschap.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaans hof van beroep zet een streep door een juridische deal met Khalid Sheikh Mohammed, die gezien wordt als het brein achter de aanslagen van 11 september 2001. Volgens het hof stond de toenmalige minister van Defensie, Lloyd Austin, in zijn recht om de deal tegen te houden.
12 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is in de Amerikaanse staat Texas om de schade te bekijken na de overstromingen van een week geleden. Trump en zijn vrouw Melania gaven hulpverleners de hand om ze te bedanken. Ook ontmoetten ze nabestaanden van de minstens 120 mensen die zijn omgekomen bij de ramp van 4 juli.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een uitgestelde conferentie van de Verenigde Naties om te werken aan een tweestatenoplossing tussen Israël en de Palestijnen staat nu gepland voor 28 en 29 juli, aldus diplomaten. De conferentie werd vorige maand afgeblazen toen Israël een militaire aanval op Iran begon.
14 uur geledenGÉNÉRAC (ANP) - In de Zuid-Franse plaats Générac is een man overleden nadat hij gewond was geraakt bij het stierenrennen. De burgemeester van het plaatsje ten zuiden van Nîmes heeft dat bekendgemaakt.
15 uur geleden