Poetin bespreekt strategie oorlog in Oekraïne met militaire top
MOSKOU (ANP/AFP) - President Vladimir Poetin heeft vrijdag uitgebreide gesprekken gevoerd met de Russische militaire top over de strategie tijdens de strijd in Oekraïne. "Vrijdag heeft de president de hele dag doorgebracht bij de legerstaf die betrokken is bij de speciale militaire operatie in Oekraïne", meldt het Kremlin zaterdag in een verklaring.
Poetin had een ontmoeting met minister Sergej Sjojgoe van Defensie en militaire stafchef Valeri Gerasimov. Ook voerde hij "afzonderlijke gesprekken met commandanten" van verschillende legeronderdelen. "Ik zou graag uw voorstellen horen over onze acties op korte en middellange termijn", zei Poetin tijdens de bijeenkomst, die werd uitgezonden op de Russische staatstelevisie.
Rusland vuurde vrijdag volgens de Oekraïense autoriteiten ongeveer zeventig raketten af op verschillende steden in Oekraïne. Alleen al op Kiev zouden veertig projectielen terecht zijn gekomen. Als gevolg van de Russische bombardementen vielen op veel plekken de elektriciteit, verwarming en watervoorziening uit. Inmiddels zijn in Kiev en Charkov de nutsvoorzieningen (deels) hersteld.
Luchtalarmsirenes
Ook zaterdag klinken de luchtalarmsirenes weer in heel Oekraïne. "Ga alstublieft naar de schuilplaatsen", laat het militaire bestuur van Kiev op Telegram weten.
De door Rusland aangestelde regionale autoriteiten zeggen dat Oekraïense raketten drie burgers hebben gedood in Sjtsjastja. Vijf anderen zouden gewond zijn geraakt en vier huizen zouden zijn verwoest in de door de Russen gecontroleerde stad in de Oekraïense regio Loehansk. Het bericht kon niet onafhankelijk geverifieerd worden.
Meer uit Buitenland
VIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
17 uur geleden