Poetin bespreekt strategie oorlog in Oekraïne met militaire top
MOSKOU (ANP/AFP) - President Vladimir Poetin heeft vrijdag uitgebreide gesprekken gevoerd met de Russische militaire top over de strategie tijdens de strijd in Oekraïne. "Vrijdag heeft de president de hele dag doorgebracht bij de legerstaf die betrokken is bij de speciale militaire operatie in Oekraïne", meldt het Kremlin zaterdag in een verklaring.
Poetin had een ontmoeting met minister Sergej Sjojgoe van Defensie en militaire stafchef Valeri Gerasimov. Ook voerde hij "afzonderlijke gesprekken met commandanten" van verschillende legeronderdelen. "Ik zou graag uw voorstellen horen over onze acties op korte en middellange termijn", zei Poetin tijdens de bijeenkomst, die werd uitgezonden op de Russische staatstelevisie.
Rusland vuurde vrijdag volgens de Oekraïense autoriteiten ongeveer zeventig raketten af op verschillende steden in Oekraïne. Alleen al op Kiev zouden veertig projectielen terecht zijn gekomen. Als gevolg van de Russische bombardementen vielen op veel plekken de elektriciteit, verwarming en watervoorziening uit. Inmiddels zijn in Kiev en Charkov de nutsvoorzieningen (deels) hersteld.
Luchtalarmsirenes
Ook zaterdag klinken de luchtalarmsirenes weer in heel Oekraïne. "Ga alstublieft naar de schuilplaatsen", laat het militaire bestuur van Kiev op Telegram weten.
De door Rusland aangestelde regionale autoriteiten zeggen dat Oekraïense raketten drie burgers hebben gedood in Sjtsjastja. Vijf anderen zouden gewond zijn geraakt en vier huizen zouden zijn verwoest in de door de Russen gecontroleerde stad in de Oekraïense regio Loehansk. Het bericht kon niet onafhankelijk geverifieerd worden.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie veroordeelt de beslissing van de VS om een visumverbod op te leggen aan vijf Europese personen, onder wie voormalig EU-commissaris Thierry Breton. Brussel heeft opheldering gevraagd aan de Amerikaanse autoriteiten.
16 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische gezant Kirill Dmitriev heeft bij president Vladimir Poetin verslag gedaan over zijn gesprekken met de Amerikanen van afgelopen weekend. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky presenteerde woensdag details uit een nieuw 20-puntenplan van de Amerikanen en de Oekraïners en zei dat hij dezelfde dag nog een antwoord uit Moskou verwacht. Het Kremlin zegt nog bezig te zijn met het formuleren van een reactie.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft details gepresenteerd uit een nieuw Amerikaans 20-puntenplan, waar de Oekraïense en Amerikaanse delegatie de afgelopen weken over hebben onderhandeld. Volgens Zelensky moeten onder meer de huidige frontlijnen worden bevroren en zou er mogelijk een gedemilitariseerde bufferzone kunnen komen tussen het Oekraïense en het Russische gebied.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat dinsdag neerstortte met de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed al-Haddad aan boord. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya hebben ze daardoor ook beschikking over geluidsopnames uit de cockpit voor het ongeluk.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - In Moskou zijn twee politieagenten in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een "incident" in de buurt van de plek waar deze week een Russische generaal om het leven kwam, aldus de autoriteiten. Lokale media melden op basis van ooggetuigen dat er sprake was van een explosie.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.
11 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
14 uur geleden