Poetin bespreekt strategie oorlog in Oekraïne met militaire top
MOSKOU (ANP/AFP) - President Vladimir Poetin heeft vrijdag uitgebreide gesprekken gevoerd met de Russische militaire top over de strategie tijdens de strijd in Oekraïne. "Vrijdag heeft de president de hele dag doorgebracht bij de legerstaf die betrokken is bij de speciale militaire operatie in Oekraïne", meldt het Kremlin zaterdag in een verklaring.
Poetin had een ontmoeting met minister Sergej Sjojgoe van Defensie en militaire stafchef Valeri Gerasimov. Ook voerde hij "afzonderlijke gesprekken met commandanten" van verschillende legeronderdelen. "Ik zou graag uw voorstellen horen over onze acties op korte en middellange termijn", zei Poetin tijdens de bijeenkomst, die werd uitgezonden op de Russische staatstelevisie.
Rusland vuurde vrijdag volgens de Oekraïense autoriteiten ongeveer zeventig raketten af op verschillende steden in Oekraïne. Alleen al op Kiev zouden veertig projectielen terecht zijn gekomen. Als gevolg van de Russische bombardementen vielen op veel plekken de elektriciteit, verwarming en watervoorziening uit. Inmiddels zijn in Kiev en Charkov de nutsvoorzieningen (deels) hersteld.
Luchtalarmsirenes
Ook zaterdag klinken de luchtalarmsirenes weer in heel Oekraïne. "Ga alstublieft naar de schuilplaatsen", laat het militaire bestuur van Kiev op Telegram weten.
De door Rusland aangestelde regionale autoriteiten zeggen dat Oekraïense raketten drie burgers hebben gedood in Sjtsjastja. Vijf anderen zouden gewond zijn geraakt en vier huizen zouden zijn verwoest in de door de Russen gecontroleerde stad in de Oekraïense regio Loehansk. Het bericht kon niet onafhankelijk geverifieerd worden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
5 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
6 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
6 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
7 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
12 uur geleden