Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin beperkt vrijheid van meningsuiting verder

Poetin beperkt vrijheid van meningsuiting verder

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de vrijheid van meningsuiting in zijn land verder beperkt. Hij ondertekende een wet die het verspreiden van "valse" informatie over acties van Moskou in het buitenland bestraft met celstraffen tot vijftien jaar.

Begin maart was al een verbod afgekondigd op het verspreiden van "leugens" over het Russische leger, met dezelfde maximale straf. De maatregelen komen tijdens de bloedige Russische invasie in buurland Oekraïne, die volgens het Poetin-regime niet oorlog mag worden genoemd, maar "speciale militaire operatie" heet.

De nieuwe wet is het jongste onderdrukkende wapen om de informatie over het Russische offensief in Oekraïne te controleren, stellen waarnemers. Het is niet meer toegestaan in het openbaar "opzettelijk" valse informatie te verspreiden "onder het mom van betrouwbare informatie" over de activiteiten van Russische staatsorganen buiten Russisch grondgebied.

Meer uit Buitenland

Spaanse transportminister stapt op na dodelijke treinramp

MADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse minister van Transport Óscar Puente treedt af na de dodelijke treinramp van vorige week. Bij het ongeluk op het traject tussen Madrid en Sevilla kwamen zeker 69 mensen om het leven. Het was al de tweede dodelijke treinramp in Spanje dit jaar, nadat in januari 46 mensen omkwamen bij een botsing tussen twee hogesnelheidstreinen op hetzelfde traject.

1 uur geleden
Vermoedelijk brein achter brandstichting Starlink Polen opgepakt

STUTTGART (ANP/DPA) - De vermoedelijke opdrachtgever van de brandstichting bij een Starlink-station in Polen in september is opgepakt in Duitsland. Dat melden de Duitse politie en justitie.

1 uur geleden
Vliegtuigen in Europa doorzocht na bommeldingen

SOFIA (ANP/RTR) - Zeven vliegtuigen zijn dinsdag op Europese vliegvelden doorzocht vanwege bommeldingen. In Rome, Warschau, Murcia en Sofia werden vliegtuigen na landingen gecontroleerd op explosieven, maar deze werden niet gevonden. Het is niet bekend wie er achter de bommeldingen zit, en of het om een gecoördineerde actie gaat.

4 uur geleden
Parlement Groenland keurt veiligheidsdeal met VS goed

NUUK (ANP/RTR) - Het Groenlandse parlement is akkoord met een veiligheidsdeal met de Verenigde Staten. De overeenkomst maakte een einde aan de spanningen met de Amerikaanse president Donald Trump, die meermaals verklaarde het eiland bij zijn land te willen voegen.

4 uur geleden
Charles verafschuwt slavernijverleden, excuses blijven uit

SAINT JOHN'S (ANP) - De Britse koning Charles heeft dinsdag opnieuw zijn afschuw uitgesproken over het Britse slavernijverleden. Tijdens een toespraak op het eiland Antigua noemde hij de trans-Atlantische slavenhandel een "beschamend hoofdstuk uit de geschiedenis" dat hem vervult met afschuw en diep persoonlijk verdriet. Excuses van de koning bleven echter uit.

5 uur geleden
Minder treinen op Spaans spoor waar dodelijke botsing plaatsvond

MADRID (ANP/RTR/DPA) - Op het spoor tussen Madrid en Sevilla rijden minder treinen na de dodelijke treinramp op het traject. Dat blijft zo totdat het veiligheidssysteem op de spoorlijn is doorgelicht en de regering de vertraagde uitrol van het Europese treinbeveiligingssysteem heeft afgerond, aldus transportminister Óscar Puente.

6 uur geleden
Merz koppelt deelname Poetin aan G20-top aan uitnodigen Zelensky

BERLIJN (ANP) - Als de Russische president naar de komende G20-top in de Verenigde Staten komt, moet ook de Oekraïense president een uitnodiging krijgen, suggereert Duitsland. Over Oekraïne praten kan volgens bondskanselier Friedrich Merz immers niet zonder dat land zelf.

7 uur geleden