Poetin belt met Raisi over Iraanse deelname aan BRICS
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft donderdag gebeld met zijn Iraanse ambtgenoot Ebrahim Raisi. Het gesprek ging volgens het Kremlin over onder meer een mogelijk BRICS-lidmaatschap voor Iran, meldt het Russische staatspersbureau TASS.
De relatie tussen de twee landen ligt onder een vergrootglas vanwege de oorlog in Oekraïne, waar Rusland Iraanse drones inzet. Poetin en Raisi herhaalden volgens TASS ook hun steun voor het verder ontwikkelen van bilaterale banden op het gebied van handel, transport, logistiek en energie.
De BRICS is een samenwerkingsverband dat nu bestaat uit Brazilië, Rusland, India, China en Zuid-Afrika, maar in de komende jaren waarschijnlijk flink zal uitbreiden. Volgens Zuid-Afrika, de huidige voorzitter van de BRICS-landen, willen ongeveer veertig landen lid worden. De uitbreiding staat hoog op de agenda tijdens de top die volgende week wordt gehouden in Zuid-Afrika.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.
6 uur geleden