Poetin belt met Raisi over Iraanse deelname aan BRICS
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft donderdag gebeld met zijn Iraanse ambtgenoot Ebrahim Raisi. Het gesprek ging volgens het Kremlin over onder meer een mogelijk BRICS-lidmaatschap voor Iran, meldt het Russische staatspersbureau TASS.
De relatie tussen de twee landen ligt onder een vergrootglas vanwege de oorlog in Oekraïne, waar Rusland Iraanse drones inzet. Poetin en Raisi herhaalden volgens TASS ook hun steun voor het verder ontwikkelen van bilaterale banden op het gebied van handel, transport, logistiek en energie.
De BRICS is een samenwerkingsverband dat nu bestaat uit Brazilië, Rusland, India, China en Zuid-Afrika, maar in de komende jaren waarschijnlijk flink zal uitbreiden. Volgens Zuid-Afrika, de huidige voorzitter van de BRICS-landen, willen ongeveer veertig landen lid worden. De uitbreiding staat hoog op de agenda tijdens de top die volgende week wordt gehouden in Zuid-Afrika.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Er worden nieuwe aanvallen op Israël gemeld. Israëlische media spreken van minstens drie raketaanvallen vanuit Iran. Deze zouden allemaal zijn onderschept. De Israëlische krijgsmacht meldt dat er zeker één dode is gevallen in het noorden van het land, bij een vermoedelijke aanval van Hezbollah.
13 minuten geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie en haar familie lijken er steeds meer rekening mee te houden dat de verdwenen moeder van Guthrie niet meer in leven is. In een nieuwe verklaring zeggen ze dat ze geen rust zullen vinden tot ze gevonden is en dat "rouwen" tot die tijd moeilijk is.
14 minuten geledenTEHERAN (ANP) - In Iran is al meer dan 500 uur sprake van een vrijwel totale internetblokkade. Volgens internetwaakhond Netblocks is de connectie met het buitenland volledig afgesneden en wordt de binnenlandse dienstverlening ernstig beperkt. De overheid treedt hard op tegen satellietverbindingen en VPN's.
15 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben zondag gezegd dat hun luchtafweersystemen reageren op inkomende luchtaanvallen vanuit Iran. Eerder meldde ook het ministerie van Defensie van Saudi-Arabië al aanvallen van Iran met drie raketten. "Eén raket is onderschept, de andere twee zijn in een onbewoond gebied neergekomen," schreef een woordvoerder van het ministerie op sociale media.
42 minuten geledenHAVANA (ANP/AFP) - Een stroomstoring heeft zaterdag heel Cuba getroffen, meldt het Cubaanse ministerie van Energie. Het is de tweede keer in minder dan een week tijd dat het hele land zonder stroom zit. Het eiland kampt met een ernstige energiecrisis door een Amerikaans olie-embargo.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gedreigd dat de VS Iraanse energiecentrales zullen aanvallen als Iran de Straat van Hormuz niet binnen 48 uur heropent. Iran heeft die strategisch gelegen doorvaarroute tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan vrijwel afgesloten na het begin van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. Dat leidt tot sterk gestegen mondiale gas- en olieprijzen.
7 uur geledenARAD (ANP/AFP) - Israëlische brandweerlieden meldden dat een "voltreffer" van een Iraanse raket op de Zuid-Israëlische stad Arad zaterdag grote schade heeft aangericht. Volgens medische hulpverleners raakten zeker 59 mensen gewond.
9 uur geleden