
Poetin belooft leger nieuwe wapens voor oorlog in Oekraïne
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin belooft het leger nieuwe wapens voor de oorlog in Oekraïne. Hij zei tijdens een bijeenkomst van het ministerie van Defensie dat de troepen alles kunnen krijgen wat ze nodig hebben en dat er geen financiële grenzen zijn.
Poetin benadrukte onder meer het belang van drones, die mede ervoor zorgen dat de Oekraïense energievoorzieningen in puin liggen. Ook vertelde hij dat de intercontinentale ballistische raket Sarmat, ook bekend onder de naam Satan II, in de nabije toekomst klaar is voor inzet.
Bovendien gaat Rusland door met het verbeteren van de gevechtsgereedheid van de nucleaire strijdkrachten, aldus Poetin. De Russische leider heeft sinds het begin van de invasie meermaals gedreigd met de inzet van kernwapens, wat hem internationaal zware kritiek heeft opgeleverd.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Clément Vandenkerckhove, de zoon van de Belgische prins Laurent en Wendy Van Wanten, doet zijn verhaal in een tweedelige documentaire van zender VTM. De eerste aflevering is dinsdagavond uitgezonden, de tweede aflevering is donderdag 18 september te zien. Ook Wendy Van Wanten, van wie de echte naam Iris Vandenkerckhove is, komt aan het woord in de documentaire.
16 minuten geledenDOHA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet blij met de Israëlische raketaanval op Qatar. Hij schrijft op Truth Social dat hij de locatie van de aanval betreurt en dat Israël en de Verenigde Staten hier niet bij gebaat zijn.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Israëlische aanval op de Qatarese hoofdstad Doha is een schending van het internationaal recht en de territoriale integriteit van Qatar, stelt het kantoor van EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar riskeert Israël hiermee een escalatie van geweld in de regio.
1 uur geledenCAÏRO (ANP) - Iran heeft nieuwe afspraken gemaakt met het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) over het hervatten van de inspecties van nucleaire faciliteiten. Dat meldt IAEA-topman Rafael Grossi op X na een ontmoeting met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi in Caïro.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft Sébastien Lecornu aangesteld als nieuwe premier. De 39-jarige Lecornu is momenteel nog minister van Defensie. Het is de zevende premier die Macron aanstelt sinds zijn aantreden in 2017. Lecornu's voorganger, François Bayrou, overleefde maandagavond een zelf aangevraagde vertrouwensstemming in het parlement niet.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Hamas kan "onmiddellijk een eind maken" aan de oorlog in Gaza als de militante beweging instemt met het Amerikaanse voorstel voor een staakt-het-vuren.
3 uur geledenDOHA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Israëlische aanval op Doha is zeker één lid van de Qatarese veiligheidstroepen gedood, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Een onbekend aantal andere leden van de binnenlandse veiligheidsdienst zou gewond zijn geraakt.
3 uur geleden