Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin belooft extra geld voor kinderen in vergrijzend Rusland

Poetin belooft extra geld voor kinderen in vergrijzend Rusland

MOSKOU (DPA) - President Poetin heeft in zijn jaarlijkse 'troonrede' in het Russische parlement extra steun toegezegd aan gezinnen met kinderen. Er komt een eenmalige uitkering van 10.000 roebel (108 euro) voor ieder kind in een gezin tot een bepaalde leeftijd. Het geld wordt in augustus overgemaakt, kort voor de Russische parlementsverkiezingen.

Rusland heeft al een maandelijkse kinderbijslag voor jonge kinderen, maar daar komt nu een kinderbijslag van ongeveer 60 euro per maand per kind bij voor de leeftijdsgroep 8 -16 jaar. Poetin heeft ook de bouw aangekondigd van 1300 scholen, goed voor een miljoen kinderen. Rusland kent al decennia nauwelijks enige bevolkingsaanwas. Dat wordt geweten aan het gebrek aan koopkracht bij veel echtparen. De vergrijzing dreigt een groot probleem te worden.

Vorig jaar kromp de bevolking zelfs met een half miljoen. Poetin wees daarom ook op het belang van coronavaccinaties. Hij wil dat de bevolking in de herfst groepsimmuniteit heeft verworven en dat kan volgens hem als de Russen zich maar laten vaccineren. Daar is momenteel ondanks de gevaren voor de volksgezondheid erg weinig animo voor

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Europese ambassadeurs om terreurlijst

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.

36 minuten geleden
Trump dreigt met rechtszaak tegen 'loser Noah' na Grammy Awards

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.

52 minuten geleden
Grensovergang Rafah in beide richtingen heropend

RAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.

53 minuten geleden
Kendrick Lamar is rapper met de meeste Grammy's

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.

3 uur geleden
Trump: VS en Cuba onderhandelen over akkoord 'op hoogste niveau'

MAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.

8 uur geleden
Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

14 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

17 uur geleden