Poetin begonnen aan eerste bezoek aan Noord-Korea in 24 jaar
PYONGYANG (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is aangekomen in buurland Noord-Korea. Het is zijn eerste bezoek aan de geïsoleerde dictatuur sinds juli 2000. In hoofdstad Pyongyang zijn de straten versierd met posters van Poetin en Russische vlaggen.
Het vliegtuig van Poetin landde volgens Russische media midden in de nacht in Pyongyang. De 71-jarige Rus ontmoette tijdens zijn vorige reis de inmiddels overleden dictator Kim Jong-il en zal dit keer diens zoon treffen, de huidige leider Kim Jong-un. Die bezocht de Russische president vorig jaar nog in Rusland. De twee kernmachten hebben hun banden sindsdien verder aangehaald.
De Verenigde Staten zeggen dat het gemilitariseerde Noord-Korea wapens en munitie levert aan Rusland, dat dringend om wapentuig verlegen zit voor de oorlog in Oekraïne. Experts voorspellen in Zuid-Koreaanse media dat het bezoek van Poetin de weg kan vrijmaken voor nog intensievere samenwerking op militair gebied.
Ruimteprogramma Noord-Korea
In het democratisch bestuurde Zuid-Korea wordt het bezoek van Poetin dan ook nauwlettend gevolgd. Noord- en Zuid-Korea zijn formeel nog met elkaar in oorlog en de relatie tussen de landen blijft zeer gespannen.
In Zuid-Koreaanse media wordt gespeculeerd dat Noord-Korea in ruil voor wapenleveranties meer Russische hulp zou kunnen krijgen bij het eigen ruimteprogramma. Het land wil bijvoorbeeld meer spionagesatellieten lanceren, maar die pogingen verlopen moeizaam. Ook wordt tijdens de trip van Poetin mogelijk gesproken over de inzet van Noord-Koreaanse arbeiders in Rusland, zeggen experts volgens persbureau Yonhap.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan wil in de komende decennia tot veertien verouderde kernreactoren vervangen. Het ministerie van Economie, Handel en Industrie deed vrijdag een voorstel daartoe, om zo aan de stijgende vraag naar elektriciteit te kunnen blijven voldoen.
6 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.
7 uur geleden