Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin begonnen aan eerste bezoek aan Noord-Korea in 24 jaar

Poetin begonnen aan eerste bezoek aan Noord-Korea in 24 jaar

PYONGYANG (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is aangekomen in buurland Noord-Korea. Het is zijn eerste bezoek aan de geïsoleerde dictatuur sinds juli 2000. In hoofdstad Pyongyang zijn de straten versierd met posters van Poetin en Russische vlaggen.

Het vliegtuig van Poetin landde volgens Russische media midden in de nacht in Pyongyang. De 71-jarige Rus ontmoette tijdens zijn vorige reis de inmiddels overleden dictator Kim Jong-il en zal dit keer diens zoon treffen, de huidige leider Kim Jong-un. Die bezocht de Russische president vorig jaar nog in Rusland. De twee kernmachten hebben hun banden sindsdien verder aangehaald.

De Verenigde Staten zeggen dat het gemilitariseerde Noord-Korea wapens en munitie levert aan Rusland, dat dringend om wapentuig verlegen zit voor de oorlog in Oekraïne. Experts voorspellen in Zuid-Koreaanse media dat het bezoek van Poetin de weg kan vrijmaken voor nog intensievere samenwerking op militair gebied.

Ruimteprogramma Noord-Korea

In het democratisch bestuurde Zuid-Korea wordt het bezoek van Poetin dan ook nauwlettend gevolgd. Noord- en Zuid-Korea zijn formeel nog met elkaar in oorlog en de relatie tussen de landen blijft zeer gespannen.

In Zuid-Koreaanse media wordt gespeculeerd dat Noord-Korea in ruil voor wapenleveranties meer Russische hulp zou kunnen krijgen bij het eigen ruimteprogramma. Het land wil bijvoorbeeld meer spionagesatellieten lanceren, maar die pogingen verlopen moeizaam. Ook wordt tijdens de trip van Poetin mogelijk gesproken over de inzet van Noord-Koreaanse arbeiders in Rusland, zeggen experts volgens persbureau Yonhap.

Meer uit Buitenland

Dubai luchthaven beschadigd, vier gewonden bij 'incident'

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.

1 uur geleden
Dode en gewonden door Iraanse aanval op Tel Aviv

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Bij een Iraanse raketaanval op de Israëlische stad Tel Aviv is zeker één dode gevallen, melden Israëlische hulpdiensten. Ook zouden minstens 20 mensen gewond zijn geraakt.

1 uur geleden
Trump meldt dood Iraanse leider Khamenei

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de dood van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei via Truth Social bevestigd.

2 uur geleden
Explosies te horen in delen van Israël, ook in Tel Aviv

TEL AVIV (ANP/AFP) - In verschillende delen van Israël waren zaterdagavond meerdere explosies te horen, nadat het Israëlische leger meldde dat Iran een nieuwe reeks raketten had gelanceerd.

2 uur geleden
Trump: groot deel van Iraans leiderschap omgekomen

WASHINGTON (ANP) - Volgens president Donald Trump is een groot deel van de Iraanse leiding omgekomen bij de gezamenlijke Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. "Een groot deel wel, ja. We weten niet alles, maar een groot deel wel. Het was een zeer krachtige aanval", zei hij zaterdag in een telefoongesprek met ABC News.

3 uur geleden
Israël: hoogste leider Khamenei van Iran is gedood

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei is dood en zijn lichaam is gevonden. Dat zegt een hoge Israëlische functionaris tegen persbureau Reuters. Iran heeft de dood van Khamenei nog niet bevestigd.

4 uur geleden
Netanyahu: veel aanwijzingen dat Khamenei dood is

JERUZALEM/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdag gezegd dat er veel aanwijzingen zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei "er niet meer is", zonder diens dood expliciet te bevestigen.

4 uur geleden