Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin begonnen aan eerste bezoek aan Noord-Korea in 24 jaar

Poetin begonnen aan eerste bezoek aan Noord-Korea in 24 jaar

PYONGYANG (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is aangekomen in buurland Noord-Korea. Het is zijn eerste bezoek aan de geïsoleerde dictatuur sinds juli 2000. In hoofdstad Pyongyang zijn de straten versierd met posters van Poetin en Russische vlaggen.

Het vliegtuig van Poetin landde volgens Russische media midden in de nacht in Pyongyang. De 71-jarige Rus ontmoette tijdens zijn vorige reis de inmiddels overleden dictator Kim Jong-il en zal dit keer diens zoon treffen, de huidige leider Kim Jong-un. Die bezocht de Russische president vorig jaar nog in Rusland. De twee kernmachten hebben hun banden sindsdien verder aangehaald.

De Verenigde Staten zeggen dat het gemilitariseerde Noord-Korea wapens en munitie levert aan Rusland, dat dringend om wapentuig verlegen zit voor de oorlog in Oekraïne. Experts voorspellen in Zuid-Koreaanse media dat het bezoek van Poetin de weg kan vrijmaken voor nog intensievere samenwerking op militair gebied.

Ruimteprogramma Noord-Korea

In het democratisch bestuurde Zuid-Korea wordt het bezoek van Poetin dan ook nauwlettend gevolgd. Noord- en Zuid-Korea zijn formeel nog met elkaar in oorlog en de relatie tussen de landen blijft zeer gespannen.

In Zuid-Koreaanse media wordt gespeculeerd dat Noord-Korea in ruil voor wapenleveranties meer Russische hulp zou kunnen krijgen bij het eigen ruimteprogramma. Het land wil bijvoorbeeld meer spionagesatellieten lanceren, maar die pogingen verlopen moeizaam. Ook wordt tijdens de trip van Poetin mogelijk gesproken over de inzet van Noord-Koreaanse arbeiders in Rusland, zeggen experts volgens persbureau Yonhap.

Meer uit Buitenland

EU komt met steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt met een steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië ter compensatie van de handelsbeperkingen die Rusland het land wil opleggen om zijn banden met de EU. Dat meldt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na een telefoongesprek met de Armeense premier Nikol Pasjinjan.

1 uur geleden
Karkas Timmy blijft mogelijk langer op eiland

ANHOLT (ANP/DPA) - Het karkas van bultrug Timmy blijft waarschijnlijk langer dan voorzien op het Deense eiland Anholt. Het voor donderdag of vrijdag geplande transport is voor onbepaalde tijd uitgesteld, meldt de veerdienst.

1 uur geleden
Libanese president: bestand met Israël kan binnen 24 uur ingaan

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Het staakt-het-vuren waar Libanon en Israël afspraken over hebben gemaakt, zal binnen 24 uur ingaan nadat alle betrokken partijen goedkeuring hebben verleend, zegt de Libanese president Joseph Aoun in gesprek met journalisten. Hij lijkt daarmee te verwijzen naar Hezbollah. Die groepering moet volgens de overeenkomst meewerken, maar was zelf niet bij de onderhandelingen betrokken.

1 uur geleden
Opperste leider Iran waarschuwt voor verdeeldheid na oorlog

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Iraanse leider beschuldigt de vijanden van zijn land van een poging verdeeldheid te zaaien in Iran, nu ze volgens hem de oorlog hebben verloren. Mojtaba Khamenei riep zijn landgenoten op tot eenheid om dat "sinistere complot" te bestrijden.

2 uur geleden
Hongaars OM staakt vervolging burgemeester Boedapest om Pride

BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - De burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest wordt niet langer vervolgd voor zijn betrokkenheid bij het organiseren van een mars voor de lhbti-gemeenschap in 2025. Aanklagers maakten donderdag bekend dat ze de aanklachten intrekken.

2 uur geleden
Opvangregeling Oekraïners wordt verlengd, maar ingeperkt

LUXEMBURG (ANP) - De opvangregeling voor Oekraïners die vanwege de oorlog naar EU-landen vluchten, wordt naar alle waarschijnlijkheid verlengd. Wel is de kans groot dat daar verdere beperkingen aan worden gekoppeld, zo werd donderdag duidelijk in Luxemburg. Daar bespreken de EU-ministers van Binnenlandse Zaken de verlenging van de Richtlijn Tijdelijke Bescherming (RTB). Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) en diverse ministers spraken voor het begin van de vergadering hun steun uit voor verlenging, maar niet meer voor iedereen.

2 uur geleden
Frans-Iraanse Persepolis-maker Marjane Satrapi (56) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - De Frans-Iraanse kunstenares Marjane Satrapi is op 56-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar omgeving donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP. Satrapi werd wereldwijd bekend met het stripboek Persepolis en de verfilming daarvan.

2 uur geleden