Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin begonnen aan eerste bezoek aan Noord-Korea in 24 jaar

Poetin begonnen aan eerste bezoek aan Noord-Korea in 24 jaar

PYONGYANG (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is aangekomen in buurland Noord-Korea. Het is zijn eerste bezoek aan de geïsoleerde dictatuur sinds juli 2000. In hoofdstad Pyongyang zijn de straten versierd met posters van Poetin en Russische vlaggen.

Het vliegtuig van Poetin landde volgens Russische media midden in de nacht in Pyongyang. De 71-jarige Rus ontmoette tijdens zijn vorige reis de inmiddels overleden dictator Kim Jong-il en zal dit keer diens zoon treffen, de huidige leider Kim Jong-un. Die bezocht de Russische president vorig jaar nog in Rusland. De twee kernmachten hebben hun banden sindsdien verder aangehaald.

De Verenigde Staten zeggen dat het gemilitariseerde Noord-Korea wapens en munitie levert aan Rusland, dat dringend om wapentuig verlegen zit voor de oorlog in Oekraïne. Experts voorspellen in Zuid-Koreaanse media dat het bezoek van Poetin de weg kan vrijmaken voor nog intensievere samenwerking op militair gebied.

Ruimteprogramma Noord-Korea

In het democratisch bestuurde Zuid-Korea wordt het bezoek van Poetin dan ook nauwlettend gevolgd. Noord- en Zuid-Korea zijn formeel nog met elkaar in oorlog en de relatie tussen de landen blijft zeer gespannen.

In Zuid-Koreaanse media wordt gespeculeerd dat Noord-Korea in ruil voor wapenleveranties meer Russische hulp zou kunnen krijgen bij het eigen ruimteprogramma. Het land wil bijvoorbeeld meer spionagesatellieten lanceren, maar die pogingen verlopen moeizaam. Ook wordt tijdens de trip van Poetin mogelijk gesproken over de inzet van Noord-Koreaanse arbeiders in Rusland, zeggen experts volgens persbureau Yonhap.

Meer uit Buitenland

VK wil met mijnrobots en straaljagers helpen in Straat van Hormuz

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.

32 minuten geleden
Oekraïne ontvangt in juni eerste deel EU-lening voor drones

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.

1 uur geleden
Voor het eerst leider Wales benoemd die voor onafhankelijkheid is

CARDIFF (ANP) - In Wales is voor het eerst een leider benoemd die zijn land zou willen afscheiden van het Verenigd Koninkrijk. Het parlement, de Senedd, heeft de nationalistische Rhun ap Iorwerth gekozen als eerste minister, nadat zijn partij Plaid Cymru vorige week de grootste werd bij de verkiezingen.

2 uur geleden
Ruim honderd partijgenoten spreken steun uit voor Starmer

LONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.

3 uur geleden
Duitsland ziet meer cyberaanvallen en wil gaan terugslaan

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.

6 uur geleden
Kritieke grens bereikt: 81 partijgenoten willen Starmer weg

LONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.

7 uur geleden
Libanon: 380 doden bij aanvallen sinds ingaan bestand met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.

7 uur geleden