Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin begonnen aan eerste bezoek aan Noord-Korea in 24 jaar

Poetin begonnen aan eerste bezoek aan Noord-Korea in 24 jaar

PYONGYANG (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is aangekomen in buurland Noord-Korea. Het is zijn eerste bezoek aan de geïsoleerde dictatuur sinds juli 2000. In hoofdstad Pyongyang zijn de straten versierd met posters van Poetin en Russische vlaggen.

Het vliegtuig van Poetin landde volgens Russische media midden in de nacht in Pyongyang. De 71-jarige Rus ontmoette tijdens zijn vorige reis de inmiddels overleden dictator Kim Jong-il en zal dit keer diens zoon treffen, de huidige leider Kim Jong-un. Die bezocht de Russische president vorig jaar nog in Rusland. De twee kernmachten hebben hun banden sindsdien verder aangehaald.

De Verenigde Staten zeggen dat het gemilitariseerde Noord-Korea wapens en munitie levert aan Rusland, dat dringend om wapentuig verlegen zit voor de oorlog in Oekraïne. Experts voorspellen in Zuid-Koreaanse media dat het bezoek van Poetin de weg kan vrijmaken voor nog intensievere samenwerking op militair gebied.

Ruimteprogramma Noord-Korea

In het democratisch bestuurde Zuid-Korea wordt het bezoek van Poetin dan ook nauwlettend gevolgd. Noord- en Zuid-Korea zijn formeel nog met elkaar in oorlog en de relatie tussen de landen blijft zeer gespannen.

In Zuid-Koreaanse media wordt gespeculeerd dat Noord-Korea in ruil voor wapenleveranties meer Russische hulp zou kunnen krijgen bij het eigen ruimteprogramma. Het land wil bijvoorbeeld meer spionagesatellieten lanceren, maar die pogingen verlopen moeizaam. Ook wordt tijdens de trip van Poetin mogelijk gesproken over de inzet van Noord-Koreaanse arbeiders in Rusland, zeggen experts volgens persbureau Yonhap.

Meer uit Buitenland

EU-kopstukken roepen partijen op tot maximale terughoudendheid

BRUSSEL (ANP) - De ontwikkelingen in Iran zijn zeer zorgwekkend, schrijven voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa zaterdag in een gezamenlijke verklaring op X. Ze roepen "alle partijen op tot maximale terughoudendheid, om burgers te beschermen en om het internationaal recht volledig te respecteren".

2 minuten geleden
Israël: ayatollah en Iraanse president doelwit van aanvallen

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische aanvallen op Iran waren onder meer gericht op ayatollah Ali Khamenei en president Masoud Pezeshkian, zegt een Israëlische functionaris tegen Israëlische media. Het is nog onduidelijk of die aanvallen succesvol waren, zegt hij.

20 minuten geleden
Iran bevestigt aanvallen op bases VS in regio

TEHERAN (ANP/DPA) - Het Iraanse leger heeft bevestigd dat het aanvallen heeft uitgevoerd op Amerikaanse bases in de regio. Het betreft Amerikaanse militaire doelen in Bahrein, Koeweit, Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). In de Saudische hoofdstad Riyad zijn ook explosies gehoord.

28 minuten geleden
EU-buitenlandchef: ontwikkelingen in Midden-Oosten gevaarlijk

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas noemt de ontwikkelingen in het Midden-Oosten gevaarlijk. De ballistische raket- en kernwapenprogramma's, samen met de steun aan terreurgroepen, "vormen een ernstige bedreiging voor de wereldwijde veiligheid", schrijft ze op X.

29 minuten geleden
Iran roept bevolking op om naar veilige steden te gaan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Hoge Nationale Veiligheidsraad heeft de burgers opgeroepen om naar veilige steden te trekken. Het regeringsorgaan zei niet welke steden wel en niet veilig zijn. Teheran houdt er in elk geval rekening mee dat de Israëlische en Amerikaanse aanvallen voorlopig doorgaan.

49 minuten geleden
Israël roept 20.000 reservisten op

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft 20.000 reservisten van het leger opgeroepen, meldt nieuwssite Times of Israel. Die maatregel komt te midden van de Israëlische aanvallen op Iran en de Iraanse vergeldingsaanvallen op Israël.

1 uur geleden
Luchtalarm en explosies in Bahrein, waar Amerikaanse basis is

MANAMA (ANP/AFP/RTR) - In Bahrein is het luchtalarm afgegaan en zijn ontploffingen gehoord. De Golfstaat ligt ongeveer 230 kilometer van de Iraanse kust en huisvest een grote Amerikaanse marinebasis. Die heeft bevestigd dat er een raketaanval op het complex is uitgevoerd.

1 uur geleden