Poetin bedankt Turkije voor hulp bij gevangenenruil met VS
ANKARA (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft Turkije bedankt voor zijn hulp bij een gevangenenruil met de Verenigde Staten. Dat gebeurde in een telefoongesprek met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan, aldus diens kantoor.
De Turkse inlichtingendienst zou zijn bedankt voor de samenwerking bij en de toezicht op de ruil in Ankara. De gevangenen die werden geruild waren de Amerikaanse ex-marinier Trevor Reed en de Russische piloot Konstantin Jarosjenko. Eerder spraken de VS ook al dank uit aan Turkije.
Het opvallende aan de ruil is dat deze plaatsvond op een moment waarop de spanningen tussen de VS en Rusland flink zijn opgelopen vanwege de oorlog in Oekraïne. Erdogan zei aan de telefoon met Poetin dat de uitwisseling aantoont hoeveel waarde Turkije hecht aan vrede en zijn pogingen tussen Rusland en Oekraïne te bemiddelen.
Turkije onderhoudt goede banden met de regeringen in zowel Moskou als Kiev. Delegaties van de twee landen kwamen een paar keer in Turkije bijeen voor overleg over de Russische invasie. Turkse pogingen om een ontmoeting tussen Poetin en de Oekraïense president Volodimir Zelenski te regelen, hebben tot dusver niets opgeleverd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
5 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
7 uur geleden