Poetin bedankt Turkije voor hulp bij gevangenenruil met VS
ANKARA (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft Turkije bedankt voor zijn hulp bij een gevangenenruil met de Verenigde Staten. Dat gebeurde in een telefoongesprek met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan, aldus diens kantoor.
De Turkse inlichtingendienst zou zijn bedankt voor de samenwerking bij en de toezicht op de ruil in Ankara. De gevangenen die werden geruild waren de Amerikaanse ex-marinier Trevor Reed en de Russische piloot Konstantin Jarosjenko. Eerder spraken de VS ook al dank uit aan Turkije.
Het opvallende aan de ruil is dat deze plaatsvond op een moment waarop de spanningen tussen de VS en Rusland flink zijn opgelopen vanwege de oorlog in Oekraïne. Erdogan zei aan de telefoon met Poetin dat de uitwisseling aantoont hoeveel waarde Turkije hecht aan vrede en zijn pogingen tussen Rusland en Oekraïne te bemiddelen.
Turkije onderhoudt goede banden met de regeringen in zowel Moskou als Kiev. Delegaties van de twee landen kwamen een paar keer in Turkije bijeen voor overleg over de Russische invasie. Turkse pogingen om een ontmoeting tussen Poetin en de Oekraïense president Volodimir Zelenski te regelen, hebben tot dusver niets opgeleverd.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.
39 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.
1 uur geledenPHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.
7 uur geledenADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt niet erg enthousiast over het laatste voorstel van Oekraïne over het pad naar vrede met agressor Rusland, meldt de Amerikaanse nieuwssite Politico. Hij schijnt geen haast te hebben om het plan van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky goed te keuren, aldus Politico na een interview met Trump.
13 uur geleden