Poetin bedankt Turkije voor hulp bij gevangenenruil met VS
ANKARA (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft Turkije bedankt voor zijn hulp bij een gevangenenruil met de Verenigde Staten. Dat gebeurde in een telefoongesprek met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan, aldus diens kantoor.
De Turkse inlichtingendienst zou zijn bedankt voor de samenwerking bij en de toezicht op de ruil in Ankara. De gevangenen die werden geruild waren de Amerikaanse ex-marinier Trevor Reed en de Russische piloot Konstantin Jarosjenko. Eerder spraken de VS ook al dank uit aan Turkije.
Het opvallende aan de ruil is dat deze plaatsvond op een moment waarop de spanningen tussen de VS en Rusland flink zijn opgelopen vanwege de oorlog in Oekraïne. Erdogan zei aan de telefoon met Poetin dat de uitwisseling aantoont hoeveel waarde Turkije hecht aan vrede en zijn pogingen tussen Rusland en Oekraïne te bemiddelen.
Turkije onderhoudt goede banden met de regeringen in zowel Moskou als Kiev. Delegaties van de twee landen kwamen een paar keer in Turkije bijeen voor overleg over de Russische invasie. Turkse pogingen om een ontmoeting tussen Poetin en de Oekraïense president Volodimir Zelenski te regelen, hebben tot dusver niets opgeleverd.
Meer uit Buitenland
TRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.
14 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.
33 minuten geledenCAÏRO/GAZA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn donderdag volgens medische hulpverleners zeker tien doden gevallen. Onder hen waren vijf familieleden. Alleen een meisje uit dit gezin overleefde, volgens hulpverleners.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Het Zwitserse leger gaat naar eigen zeggen 4000 militairen inzetten met veiligheidstaken rond de in Frankrijk gehouden top van de G7. President Emmanuel Macron is 15 tot 17 juni gastheer van de top in Évian-les-Bains aan het Meer van Genève. Évian ligt dicht bij de Zwitserse grens.
1 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - Aanklagers in Maagdenburg hebben een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Taleb A. om een aanslag op een kerstmarkt in de stad. Daarbij werden op 20 december 2024 zes mensen gedood en raakten circa driehonderd anderen gewond. Hij wordt berecht wegens zes moorden en pogingen tot moord.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele demonstranten die in Brussel ageren tegen de bezuinigingen op het Franstalig onderwijs zijn donderdagmiddag het parlement van de Franse Gemeenschap binnengedrongen. Daar wordt gestemd over de bezuinigingen op het Franstalige basis- en voortgezet onderwijs in België. De betogers staken binnen rookbommen af, waardoor het brandalarm afging. Daarop werd de zitting kort onderbroken.
4 uur geleden