Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin bedankt Russen voor vertrouwen na referendum

Poetin bedankt Russen voor vertrouwen na referendum

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn landgenoten bedankt voor hun steun en vertrouwen na het referendum over de grondwet. Hij noemde de aanpassingen die zijn goedgekeurd door de kiezers noodzakelijk en zei dat het politieke systeem zo wordt versterkt.

Poetin kan door de grondwetswijzigingen nog twee keer meedoen aan de verkiezingen. Dat betekent dat hij tot 2036 aan de macht zou kunnen blijven. De president sprak daar niet over toen hij de kiezers op televisie bedankte.

De 67-jarige leider zei dat nog maar weinig tijd is verstreken sinds de val van de Sovjet-Unie. "We zijn in veel opzichten nog steeds erg kwetsbaar", merkte hij op. Volgens Poetin heeft Rusland interne stabiliteit nodig en tijd om "het land en zijn instituties te versterken".

Kritiek

Poetin toonde ook begrip voor de kiezers die tegen de hervormingen stemden. Hij erkende dat nog steeds veel problemen moeten worden opgelost. Volgens de kiescommissie waren de tegenstanders ver in de minderheid. Zo'n 78 procent van de kiezers zou voor de aanpassingen hebben gestemd.

Internationaal klinkt kritiek op het verloop van het referendum. Een woordvoerster van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken noemde het zorgwekkend dat melding wordt gemaakt van misstanden, zoals het onder druk zetten van kiezers en tegenstanders van de amendementen.

De zegsvrouw stelde dat haar land zich in het bijzonder zorgen maakt over het feit dat Poetin nu tot 2036 president zou kunnen blijven. De VS zijn volgens haar principieel tegen grondwetswijzigingen die zittende leiders de mogelijkheid geven langer aan de macht te blijven.

Meer uit Buitenland

Rechtszaak erfgenamen 8-decemberdoden Suriname kent vlotte start

PARAMARIBO (ANP) - Bij het kantongerecht in Paramaribo is dinsdag de behandeling begonnen van de rechtszaak die zestig erfgenamen van slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben aangespannen tegen de staat Suriname. Hun advocaat Hugo Essed spreekt van "een goed begin": de staat gaf, best uitzonderlijk, direct een eerste reactie op de eis. Toch wil Essed niet te optimistisch zijn. "Het kan alles bij elkaar toch wel een jaar duren."

44 minuten geleden
VN-experts: Frans antisemitismewetsvoorstel beperkt meningsuiting

GENÈVE (ANP) - Een Frans voorstel voor een strenge wet tegen antisemitisme zou "de vrijheid van meningsuiting ernstig ondermijnen", waarschuwen speciaal rapporteurs van de Verenigde Naties. De onafhankelijke experts zeggen dat het voorstel van parlementslid Caroline Yadan meerdere mensenrechten zou schenden.

49 minuten geleden
UNHCR: boot met 250 vluchtelingen uit Bangladesh omgeslagen

TEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.

1 uur geleden
Israël en Libanon houden zeldzaam direct overleg in VS

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Israël en Libanon zijn begonnen aan hun eerste directe topoverleg sinds 1993. Ambassadeurs van de landen zijn samengekomen op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington.

2 uur geleden
Buitenlandministers: oplossing in Libanon zou hele regio helpen

LONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.

2 uur geleden
Spaanse rechtbank doet geen onderzoek naar bekende deepfakezaak

PALMA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank zegt geen onderzoek te kunnen doen naar de deepfakezaak van de Duitse tv-presentatrice Collien Fernandes. Zij had een aanklacht ingediend tegen haar ex, tv-ster Christian Ulmen, voor het jarenlang heimelijk verspreiden van gemanipuleerde naaktfoto's en -video's van haar.

3 uur geleden
Italië schort defensieovereenkomst met Israël op

ROME (ANP/RTR/DPA/AFP) - Italië schort een meer dan twintig jaar oude defensiedeal met Israël op. Dat maakte premier Giorgia Meloni bekend tijdens een bezoek aan Verona. Israël zegt in een reactie dat dat besluit weinig gevolgen zal hebben.

3 uur geleden