Poetin: 'Antiracisme-protesten leggen diepe crisis VS bloot'
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin denkt dat de antiracisme-demonstraties in de Verenigde Staten een teken zijn van een diepe interne crisis. Poetin ging daarmee voor het eerst in op de grote maatschappelijke onrust die in de VS is ontstaan na de gewelddadige dood van George Floyd tijdens zijn aanhouding door de politie in Minneapolis, eind mei.
Poetin deed de uitspraak in een interview met televisiezender Rossiya 1. Die zender zette een deel van het interview, dat zondagavond in zijn geheel wordt uitgezonden, online. Het is het eerste televisie-interview met Poetin sinds het begin van de coronacrisis.
De Russische president legde in het interview ook een verband met de uitbraak van het nieuwe coronavirus. "Het laat zien dat er problemen zijn. Zaken die te maken hebben met de strijd tegen het coronavirus, hebben ook algemene problemen aan het licht gebracht."
Poetin schetste ook een contrast tussen de situatie in de Verenigde Staten en die in Rusland. "Wij gaan goddank richting het einde van situatie met minimale verliezen. In de Verenigde Staten is dat niet het geval." Daarbij bekritiseerde hij de VS om een gebrek aan leiderschap. "Ik denk dat het probleem is dat groepsbelangen en partijbelangen boven het maatschappelijk belang en het belang van het volk worden gesteld." Poetin zegt te betwijfelen of iemand in de Russische federale of regionale overheden tegen de corona-strategie van de regering in zou gaan.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op gezag van Amerikaanse functionarissen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
14 uur geleden