Poetin: Alleen als Polen Rusland aanvalt, valt Rusland Polen aan
MOSKOU (ANP) - Alleen als Polen Rusland aanvalt, zal Rusland Polen aanvallen. Hetzelfde geldt voor bijvoorbeeld Letland. Dat antwoordt de Russische president Vladimir Poetin tegen de Amerikaanse interviewer Tucker Carlson, die naar Moskou afreisde om Poetin te interviewen.
Volgens Poetin heeft Rusland "simpelweg geen enkel belang" bij uitbreiding van de oorlog in Oekraïne. Op de vraag of hij zich een scenario kan inbeelden waarbij Russische troepen naar Polen worden gestuurd, antwoordde Poetin: "Slechts in één geval, als Polen Rusland aanvalt." Een andere mogelijkheid is volgens hem "absoluut uitgesloten". Poetin zei ook dat het beter is dat de Amerikanen met de Russen over Oekraïne onderhandelen, dan dat ze wapens aan Oekraïne leveren.
Volgens de Russische president kan Rusland in Oekraïne niet verslagen worden en moet NAVO Ruslands territoriale winsten accepteren. "Een strategische nederlaag" voor Rusland gaat "nooit gebeuren", aldus Poetin.
Carlson zei voorafgaand aan het interview de Russische president te willen spreken, omdat hij vindt dat het Amerikaanse kijkerspubliek het Russische perspectief op de oorlog in Oekraïne onvoldoende begrijpt.
Carlson heeft een aanzienlijk kijkerspubliek, maar is ook een omstreden figuur. Hij was jarenlang te zien op de rechtse zender Fox News. Sinds vorig jaar publiceert Carlson zijn interviews online.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten voorstellen gestuurd voor het afstaan van grondgebied aan Rusland, zegt de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. De door Oekraïne aangepaste Amerikaanse vredesvoorstellen, met "territoriale concessies die Oekraïne zou kunnen accepteren", zijn afgerond, zei Merz donderdag tijdens een persconferentie met NAVO-topman Mark Rutte.
13 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - In de Gazastrook vinden overstromingen plaats als gevolg van een winterse storm. Hulporganisaties zeggen dat de al moeilijke leefomstandigheden voor de Palestijnen, onder wie velen die meermaals ontheemd zijn geraakt door de oorlog, verder onder druk komen te staan.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is in de nacht van woensdag op donderdag in het openbaar verschenen in Oslo. Dat was te zien via een livestream op haar Instagram-account. Het was haar eerste publieke optreden in elf maanden.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump voor Oekraïne omvat voorstellen om Russische energieleveranties aan Europa te herstellen, grote Amerikaanse investeringen in Russische zeldzame aardmetalen en energie, en het aanwenden van bevroren Russische staatsactiva. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal.
4 uur geledenWASHINGTON/OSLO/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat de VS voor de kust van Venezuela een grote olietanker hebben opgebracht. Hij zei dit tegen verslaggevers en voegde eraan toe dat er "meer dingen gebeuren, daar horen jullie later over".
13 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Tienduizenden Bulgaren hebben in Sofia en andere steden betoogd tegen de regering en tegen corruptie. Begin deze maand waren er ook grote demonstraties van vooral jongeren. Het werd een uiting van Gen Z in Bulgarije genoemd. De coalitieregering trok onder druk van de protestgolf de voorgenomen begrotingsplannen op 3 december in. Volgens Bulgaarse media waren de protesten van woensdag nog groter dan die op 1 december.
13 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".
16 uur geleden