Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: Alleen als Polen Rusland aanvalt, valt Rusland Polen aan

Poetin: Alleen als Polen Rusland aanvalt, valt Rusland Polen aan

MOSKOU (ANP) - Alleen als Polen Rusland aanvalt, zal Rusland Polen aanvallen. Hetzelfde geldt voor bijvoorbeeld Letland. Dat antwoordt de Russische president Vladimir Poetin tegen de Amerikaanse interviewer Tucker Carlson, die naar Moskou afreisde om Poetin te interviewen.

Volgens Poetin heeft Rusland "simpelweg geen enkel belang" bij uitbreiding van de oorlog in Oekraïne. Op de vraag of hij zich een scenario kan inbeelden waarbij Russische troepen naar Polen worden gestuurd, antwoordde Poetin: "Slechts in één geval, als Polen Rusland aanvalt." Een andere mogelijkheid is volgens hem "absoluut uitgesloten". Poetin zei ook dat het beter is dat de Amerikanen met de Russen over Oekraïne onderhandelen, dan dat ze wapens aan Oekraïne leveren.

Volgens de Russische president kan Rusland in Oekraïne niet verslagen worden en moet NAVO Ruslands territoriale winsten accepteren. "Een strategische nederlaag" voor Rusland gaat "nooit gebeuren", aldus Poetin.

Carlson zei voorafgaand aan het interview de Russische president te willen spreken, omdat hij vindt dat het Amerikaanse kijkerspubliek het Russische perspectief op de oorlog in Oekraïne onvoldoende begrijpt.

Carlson heeft een aanzienlijk kijkerspubliek, maar is ook een omstreden figuur. Hij was jarenlang te zien op de rechtse zender Fox News. Sinds vorig jaar publiceert Carlson zijn interviews online.

Meer uit Buitenland

Ruim 3000 ontheemden na Israëlische operatie in Palestijns Hebron

HEBRON (ANP/AFP) - Israël heeft inmiddels meer dan 3000 Palestijnen verdreven uit Hebron, meldt het stadsbestuur. De Israëlische krijgsmacht (IDF) begon vrijdag met een omvangrijke operatie in Hebron, de grootste stad op de bezette Westelijke Jordaanoever.

18 minuten geleden
Coalitiegesprekken in Zweden opnieuw mislukt

STOCKHOLM (ANP) - In Zweden is een nieuwe poging om een coalitie te vormen mislukt. Partijleider Elisabeth Thand Ringqvist van de Centrumpartij ziet onvoldoende steun voor de vorming van een centrumregering.

33 minuten geleden
Rusland staat open voor meer humanitaire wapenstilstanden

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland staat open voor meer korte humanitaire wapenstilstanden langs de frontlinie, zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov tegen verslaggevers. Hij verwijst naar het humanitaire bestand dat naar verwachting in de nacht van maandag op dinsdag ingaat rond de stad Olesjky. Maar Rusland zegt het offensief tegen Oekraïne niet te zullen afremmen.

2 uur geleden
Britse premier ziet nieuwe EU-toetreding wel zitten

LONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham hoopt dat zijn land uiteindelijk weer toetreedt tot de Europese Unie. "Ik denk niet dat het is gelopen zoals mensen zeiden dat het zou gaan", zei hij tijdens een interview met ITV over de Brexit.

2 uur geleden
Franse avondklok blijft komende dagen van kracht

PARIJS (ANP/AFP) - De avondklok in Frankrijk blijft de komende dagen van kracht, meldt de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Deze geldt op verschillende plekken vanwege de onrust in het land. Volgens de minister kunnen burgemeesters zelf bepalen of ze van de mogelijkheid gebruik willen maken. Zo geldt er al dagen een avondklok in delen van Parijs.

3 uur geleden
Axios: Netanyahu vroeg Trump om meer verkiezingssteun

WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bij de Amerikaanse president Donald Trump aangedrongen op meer zichtbare steun voor zijn campagne in aanloop naar de parlementsverkiezingen van dinsdag. Dat schrijft nieuwssite Axios, die zich baseert op anonieme bronnen.

4 uur geleden
EU-topvrouw Von der Leyen: democratie heeft gewonnen in Brazilië

BRUSSEL (ANP) - EU-topvrouw Ursula von der Leyen heeft opgetogen gereageerd op de verkiezingsoverwinning van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva. "De democratie en het multilateralisme hebben gewonnen in Brazilië", schreef ze in een bericht op X.

5 uur geleden