Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: aanslag is terroristische daad, alle daders opgepakt

Poetin: aanslag is terroristische daad, alle daders opgepakt

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft voor het eerst publiekelijk gereageerd op de aanslag op het muziekcentrum Crocus City Hall, in Krasnogorsk even buiten Moskou. Op de Russische tv noemt hij de aanval een "barbaarse terroristische daad". Volgens de president probeerden de daders te vluchten naar Oekraïne, maar zijn ze allemaal gearresteerd.

"Ik spreek vandaag tot u in verband met de bloedige, barbaarse terroristische aanval", begon Poetin zijn toespraak. Hij noemde de slachtoffers "onschuldige, vredige mensen" en bracht zijn condoleances over aan de nabestaanden. Hij heeft zondag uitgeroepen tot een dag van nationale rouw.

De president zei dat "alle vier" de daders onderweg naar Oekraïne zijn gearresteerd. Volgens Poetin zouden ze vanuit Oekraïne worden geholpen de grens over te steken. Hij zwoer dat "iedereen" die betrokken was bij de terroristen en de voorbereiding van de aanval zal worden geïdentificeerd en opgepakt en vergeleek de daders met nazi's. Poetin heeft ook de Oekraïense machthebbers geregeld neonazi's genoemd.

Antiterrorismemaatregelen

De Russische veiligheidsdienst FSB zei eerder dat de aanvallers "in contact" stonden met mensen in Oekraïne. Kyiv ontkent elke betrokkenheid. Islamitische Staat (IS) heeft de aanslag opgeëist.

Verder zei Poetin dat in het hele land antiterrorismemaatregelen worden ingevoerd. "Het belangrijkste is nu om te voorkomen dat degenen die achter dit bloedbad zitten een nieuwe misdaad begaan". Ook zei de president te rekenen op "samenwerking met alle staten die oprecht onze pijn delen en die bereid zijn de krachten te bundelen tegen internationaal terrorisme."

Meer uit Buitenland

Eindvergadering klimaattop gaat door na klachten

BELÉM (ANP) - De afsluitende zitting van de VN-klimaattop gaat zaterdagmiddag weer verder. De voorzitter had de vergadering stilgelegd na meerdere klachten, maar de slotverklaring had hij al afgehamerd.

5 uur geleden
Israël voert aanvallen uit 'tegen Hezbollah' in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op Hezbollah-doelen in Libanon. Volgens Libanese media zijn er twee doden gevallen. Israël heeft onder meer een dorp op bijna twee kilometer van de grens met een drone bestookt. Elders in de grensstreek werd een auto gebombardeerd en is de inzittende gedood. Bij luchtaanvallen in de streek van Jezzine, ruim 30 kilometer ten zuidoosten van Beiroet, zijn meerdere slachtoffers gevallen volgens lokale media die spreken van vijftien aanvallen met raketten of drones in een half uur tijd.

7 uur geleden
Dodental loopt op na Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zaterdag zeker 21 doden gevallen en tientallen mensen gewond geraakt, meldt de Burgerbescherming. Er zouden vijf aanvallen hebben plaatsgevonden in het gebied, waaronder op een auto in Gaza-Stad waarbij vijf mensen zouden zijn omgekomen.

7 uur geleden
Moeizame klimaattop levert akkoord op, maar zonder afbouw fossiel

BELÉM (ANP) - De klimaattop in Belém heeft na moeizame onderhandelingen toch een akkoord opgeleverd. Alle aanwezige landen accepteerden zaterdag de slotverklaring die gastland Brazilië had opgesteld. Hoewel het op de COP30 veel ging over afbouw van fossiele brandstoffen, is daarover niets concreets afgesproken. De EU is daar erg ontevreden over, maar stemde toch in, omdat er niet meer inzat.

7 uur geleden
Hoekstra: we wilden meer, maar akkoord is stap in juiste richting

BELÉM (ANP) - De Europese Unie ziet in de afspraken die landen op de klimaattop in Belém hebben gemaakt "een stap in de juiste richting", zegt Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). "We gaan niet verbergen dat we graag meer ambitie hadden gezien, want dat is mogelijk en noodzakelijk", verzuchtte hij nadat de Europese delegatie schoorvoetend akkoord was gegaan met de voorstellen van de Braziliaanse voorzitter.

10 uur geleden
Europa ook bij overleg Oekraïne en VS zondag in Genève

BRUSSEL (ANP/RTR) - Vertegenwoordigers van Frankrijk, Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Italië en de EU zijn ook aanwezig bij overleg tussen Oekraïne en de VS zondag in Genève om een einde te maken aan de oorlog met Rusland, melden functionarissen. Ze gaan het 28-puntenplan van de VS bespreken.

10 uur geleden
Doden gemeld na Israëlische aanval op auto in Gaza-Stad

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische luchtaanval op een auto in Gaza-Stad zijn minstens vijf mensen omgekomen, melden lokale gezondheidsautoriteiten in de Gazastrook. Meerdere anderen raakten gewond. In totaal zouden bij Israëlische aanvallen in het gebied zeker negen doden zijn gevallen.

10 uur geleden