Poetin: aanslag is terroristische daad, alle daders opgepakt
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft voor het eerst publiekelijk gereageerd op de aanslag op het muziekcentrum Crocus City Hall, in Krasnogorsk even buiten Moskou. Op de Russische tv noemt hij de aanval een "barbaarse terroristische daad". Volgens de president probeerden de daders te vluchten naar Oekraïne, maar zijn ze allemaal gearresteerd.
"Ik spreek vandaag tot u in verband met de bloedige, barbaarse terroristische aanval", begon Poetin zijn toespraak. Hij noemde de slachtoffers "onschuldige, vredige mensen" en bracht zijn condoleances over aan de nabestaanden. Hij heeft zondag uitgeroepen tot een dag van nationale rouw.
De president zei dat "alle vier" de daders onderweg naar Oekraïne zijn gearresteerd. Volgens Poetin zouden ze vanuit Oekraïne worden geholpen de grens over te steken. Hij zwoer dat "iedereen" die betrokken was bij de terroristen en de voorbereiding van de aanval zal worden geïdentificeerd en opgepakt en vergeleek de daders met nazi's. Poetin heeft ook de Oekraïense machthebbers geregeld neonazi's genoemd.
Antiterrorismemaatregelen
De Russische veiligheidsdienst FSB zei eerder dat de aanvallers "in contact" stonden met mensen in Oekraïne. Kyiv ontkent elke betrokkenheid. Islamitische Staat (IS) heeft de aanslag opgeëist.
Verder zei Poetin dat in het hele land antiterrorismemaatregelen worden ingevoerd. "Het belangrijkste is nu om te voorkomen dat degenen die achter dit bloedbad zitten een nieuwe misdaad begaan". Ook zei de president te rekenen op "samenwerking met alle staten die oprecht onze pijn delen en die bereid zijn de krachten te bundelen tegen internationaal terrorisme."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.
7 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
10 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
10 uur geleden