Poetin: aanslag is terroristische daad, alle daders opgepakt
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft voor het eerst publiekelijk gereageerd op de aanslag op het muziekcentrum Crocus City Hall, in Krasnogorsk even buiten Moskou. Op de Russische tv noemt hij de aanval een "barbaarse terroristische daad". Volgens de president probeerden de daders te vluchten naar Oekraïne, maar zijn ze allemaal gearresteerd.
"Ik spreek vandaag tot u in verband met de bloedige, barbaarse terroristische aanval", begon Poetin zijn toespraak. Hij noemde de slachtoffers "onschuldige, vredige mensen" en bracht zijn condoleances over aan de nabestaanden. Hij heeft zondag uitgeroepen tot een dag van nationale rouw.
De president zei dat "alle vier" de daders onderweg naar Oekraïne zijn gearresteerd. Volgens Poetin zouden ze vanuit Oekraïne worden geholpen de grens over te steken. Hij zwoer dat "iedereen" die betrokken was bij de terroristen en de voorbereiding van de aanval zal worden geïdentificeerd en opgepakt en vergeleek de daders met nazi's. Poetin heeft ook de Oekraïense machthebbers geregeld neonazi's genoemd.
Antiterrorismemaatregelen
De Russische veiligheidsdienst FSB zei eerder dat de aanvallers "in contact" stonden met mensen in Oekraïne. Kyiv ontkent elke betrokkenheid. Islamitische Staat (IS) heeft de aanslag opgeëist.
Verder zei Poetin dat in het hele land antiterrorismemaatregelen worden ingevoerd. "Het belangrijkste is nu om te voorkomen dat degenen die achter dit bloedbad zitten een nieuwe misdaad begaan". Ook zei de president te rekenen op "samenwerking met alle staten die oprecht onze pijn delen en die bereid zijn de krachten te bundelen tegen internationaal terrorisme."
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP) - Thaise troepen, waaronder gevechtsvliegtuigen, hebben zaterdagochtend plaatselijke tijd aanvallen op het betwiste grensgebied met Cambodja uitgevoerd, ondanks een staakt-het-vuren afgekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt het Cambodjaanse ministerie van Informatie.
4 uur geledenDUDERSTADT (ANP) - De politie in Duderstadt in de Duitse deelstaat Nedersaksen heeft vrijdagavond een kerstmarkt ontruimd na een melding over een bewapende man. Er waren op het moment van de ontruiming circa 120 mensen op de kerstmarkt aanwezig, meldt onder anderen de krant Die Welt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.
6 uur geledenHOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.
11 uur geleden