Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: aanslag is terroristische daad, alle daders opgepakt

Poetin: aanslag is terroristische daad, alle daders opgepakt

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft voor het eerst publiekelijk gereageerd op de aanslag op het muziekcentrum Crocus City Hall, in Krasnogorsk even buiten Moskou. Op de Russische tv noemt hij de aanval een "barbaarse terroristische daad". Volgens de president probeerden de daders te vluchten naar Oekraïne, maar zijn ze allemaal gearresteerd.

"Ik spreek vandaag tot u in verband met de bloedige, barbaarse terroristische aanval", begon Poetin zijn toespraak. Hij noemde de slachtoffers "onschuldige, vredige mensen" en bracht zijn condoleances over aan de nabestaanden. Hij heeft zondag uitgeroepen tot een dag van nationale rouw.

De president zei dat "alle vier" de daders onderweg naar Oekraïne zijn gearresteerd. Volgens Poetin zouden ze vanuit Oekraïne worden geholpen de grens over te steken. Hij zwoer dat "iedereen" die betrokken was bij de terroristen en de voorbereiding van de aanval zal worden geïdentificeerd en opgepakt en vergeleek de daders met nazi's. Poetin heeft ook de Oekraïense machthebbers geregeld neonazi's genoemd.

Antiterrorismemaatregelen

De Russische veiligheidsdienst FSB zei eerder dat de aanvallers "in contact" stonden met mensen in Oekraïne. Kyiv ontkent elke betrokkenheid. Islamitische Staat (IS) heeft de aanslag opgeëist.

Verder zei Poetin dat in het hele land antiterrorismemaatregelen worden ingevoerd. "Het belangrijkste is nu om te voorkomen dat degenen die achter dit bloedbad zitten een nieuwe misdaad begaan". Ook zei de president te rekenen op "samenwerking met alle staten die oprecht onze pijn delen en die bereid zijn de krachten te bundelen tegen internationaal terrorisme."

Meer uit Buitenland

Iraanse media: nucleaire kwestie geen onderdeel langer bestand

TEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.

53 minuten geleden
Pakistan spreekt over betekenisvolle voortuitgang Iran en VS

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.

1 uur geleden
Man die schoot bij Witte Huis bekend bij veiligheidsdiensten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.

4 uur geleden
Oekraïne meldt grote raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.

6 uur geleden
Republikeinen kritisch over Trumps deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.

7 uur geleden
Iraanse media spreken Trump tegen over heropening Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".

9 uur geleden
Witte Huis op slot na schoten gemeld in de buurt

WASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.

9 uur geleden