Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poetin: 318.000 Russen gemobiliseerd voor oorlog in Oekraïne

Poetin: 318.000 Russen gemobiliseerd voor oorlog in Oekraïne

MOSKOU (ANP) - Rusland heeft 318.000 mensen gemobiliseerd voor de oorlog in Oekraïne. Dat heeft president Vladimir Poetin vrijdag bekendgemaakt, melden Russische persbureaus. Dat zijn er meer dan eerder werd gecommuniceerd omdat er "vrijwilligers blijven komen".

Poetin kondigde in september een gedeeltelijke mobilisatie aan, na een reeks tegenslagen voor het Russische leger in Oekraïne. De Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe zei dat 300.000 reservisten zouden worden opgeroepen.

De minister maakte eind oktober bekend dat de mobilisatie was afgerond. De meeste mensen zouden nu worden getraind. Sjojgoe verklaarde destijds dat er geen plannen waren om later extra reservisten op te roepen. Hij zei ook dat de rekrutering van vrijwilligers en beroepssoldaten nog wel in volle gang was.

De president heeft verder zijn handtekening gezet onder een wet die de mobilisatie toestaat van mensen die zijn veroordeeld voor ernstige misdrijven, meldt het Russische persbureau RIA Novosti. Wie veroordeeld is voor kindermisbruik, verraad, spionage en terrorisme, komt er niet voor in aanmerking.

Meer uit Buitenland

Charles verafschuwt slavernijverleden, excuses blijven uit

SAINT JOHN'S (ANP) - De Britse koning Charles heeft dinsdag opnieuw zijn afschuw uitgesproken over het Britse slavernijverleden. Tijdens een toespraak op het eiland Antigua noemde hij de trans-Atlantische slavenhandel een "beschamend hoofdstuk uit de geschiedenis" dat hem vervult met afschuw en diep persoonlijk verdriet. Excuses van de koning bleven echter uit.

40 minuten geleden
Minder treinen op Spaans spoor waar dodelijke botsing plaatsvond

MADRID (ANP/RTR/DPA) - Op het spoor tussen Madrid en Sevilla rijden minder treinen na de dodelijke treinramp op het traject. Dat blijft zo totdat het veiligheidssysteem op de spoorlijn is doorgelicht en de regering de vertraagde uitrol van het Europese treinbeveiligingssysteem heeft afgerond, aldus transportminister Óscar Puente.

1 uur geleden
Merz koppelt deelname Poetin aan G20-top aan uitnodigen Zelensky

BERLIJN (ANP) - Als de Russische president naar de komende G20-top in de Verenigde Staten komt, moet ook de Oekraïense president een uitnodiging krijgen, suggereert Duitsland. Over Oekraïne praten kan volgens bondskanselier Friedrich Merz immers niet zonder dat land zelf.

2 uur geleden
Poolse premier: mogelijke Russische provocatie aan grens afgewend

WARSCHAU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Volgens de Poolse premier Donald Tusk is in de nacht van maandag op dinsdag mogelijk een Russische "provocatie" aan de oostgrens met de Russische exclave Kaliningrad afgeslagen. Hij zou kort na middernacht zijn ingelicht dat personen met zaklampen in het grensgebied waren gezien.

2 uur geleden
Zweeds parlement wijst leider van Centrumpartij af als premier

STOCKHOLM (ANP/RTR) - Het Zweedse parlement heeft de leider van de Centrumpartij, Elisabeth Thand Ringqvist, afgewezen als premierskandidaat. De regeringsformatie zit sinds de verkiezingen van afgelopen september in een patstelling. De leider van de Gematigde Uniepartij, Ulf Kristersson, en sinds 2022 premier van het land, mag als volgende proberen een kabinet te vormen volgens de parlementsvoorzitter.

2 uur geleden
Trump: VS stoppen met militaire miljardensteun aan Israël

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten stoppen met structureel geld geven aan Israël, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een televisie-interview. Hij heeft daar naar eigen zeggen afspraken over gemaakt met de Israëlische premier Benjamin Netanjahu. Het geld was voor defensie.

2 uur geleden
Partijvoorzitters bespreken begrotingscrisis bij Belgische koning

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De eerste twee van de vijf partijvoorzitters van de Belgische coalitie zijn dinsdag bij koning Filip langs geweest. Partijvoorzitter Yvan Verougstraete van Les Engagés heeft daar aangedrongen op het belang van eerlijke verdeling van de lasten en bijdragen naar vermogen, aldus de partijvoorzitter op X. CD&V-voorzitter Sammy Mahdi vindt vooral dat er snel een oplossing moet komen, zei hij na afloop van het gesprek tegen de pers.

3 uur geleden