Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poels wint rittenkoers Ruta del Sol

Poels wint rittenkoers Ruta del Sol

CHICLANA DE SEGURA (ANP) - Wout Poels heeft de Spaanse rittenkoers Ruta del Sol op zijn naam geschreven. De 34-jarige Poels won zaterdag de voorlaatste etappe, waarmee de renner van Bahrain-Victorious ook meteen de leiderstrui veroverde. Die kwam in de lastige slotrit, gewonnen door de Duitser Lennard Kämna van de ploeg Bora-hansgrohe, niet meer in gevaar.

De positie van Poels werd in de slotfase nog wel onder druk gezet in de groep die 2 minuten achter Kämna aan de slotklim was begonnen. De Colombiaan Miguel Ángel López moest slechts 10 seconden goedmaken, maar Poels hield stand en pakte zelfs nog enkele seconden op López, die de Spanjaard Cristián Rodríguez nog zag passeren in het algemeen klassement.

In de strijd om de dagzege was Kämna in de slotfase weggereden uit een omvangrijke kopgroep, die naarmate de finish naderde steeds verder uitdunde. Achter de Duitser, die zijn vierde zege als wielerprof boekte, finishten de Italianen Lorenzo Fortunato en Alessandro Covi, die als leider aan het slotweekeinde was begonnen.

Poels had afgelopen winter maar ternauwernood een nieuwe aanbieding gekregen van zijn ploeg Bahrain. Dat betaalde zich in de koers, die ook wel de Ronde van Andalusië wordt genoemd, meteen uit. Poels boekte zaterdag zijn twintigste zege, zijn eerste sinds ritwinst in 2019 in het Critérium du Dauphiné en zijn eerste ook in dienst van Bahrain. Een dag later volgde de bekroning met de eindzege, zijn tweede ooit na winst van het klassement in de Ronde van Valencia in 2016.

"Ik ben superblij met mijn tweede eindzege in een rittenkoers en met de manier waarop mijn ploeg me heeft geholpen", vertelde Poels. Met name de Australiër Jack Haig, vooraf gezien als kopman, deed veel werk voor de Limburger, die zich thuis voelt in Spanje. "Ik rijd hier graag en ik houd van deze race. Natuurlijk is mijn doel zo veel mogelijk koersen winnen, deze heb ik in ieder geval al binnen."

Meer uit Sport

De Jong en Lamens zege verwijderd van hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.

11 uur geleden
Marathonloopster Brinkman maakt comeback op EK trailrunning

ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.

15 uur geleden
Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

1 dag geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

1 dag geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

2 dagen geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

2 dagen geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

2 dagen geleden