Poels wint rittenkoers Ruta del Sol
CHICLANA DE SEGURA (ANP) - Wout Poels heeft de Spaanse rittenkoers Ruta del Sol op zijn naam geschreven. De 34-jarige Poels won zaterdag de voorlaatste etappe, waarmee de renner van Bahrain-Victorious ook meteen de leiderstrui veroverde. Die kwam in de lastige slotrit, gewonnen door de Duitser Lennard Kämna van de ploeg Bora-hansgrohe, niet meer in gevaar.
De positie van Poels werd in de slotfase nog wel onder druk gezet in de groep die 2 minuten achter Kämna aan de slotklim was begonnen. De Colombiaan Miguel Ángel López moest slechts 10 seconden goedmaken, maar Poels hield stand en pakte zelfs nog enkele seconden op López, die de Spanjaard Cristián Rodríguez nog zag passeren in het algemeen klassement.
In de strijd om de dagzege was Kämna in de slotfase weggereden uit een omvangrijke kopgroep, die naarmate de finish naderde steeds verder uitdunde. Achter de Duitser, die zijn vierde zege als wielerprof boekte, finishten de Italianen Lorenzo Fortunato en Alessandro Covi, die als leider aan het slotweekeinde was begonnen.
Poels had afgelopen winter maar ternauwernood een nieuwe aanbieding gekregen van zijn ploeg Bahrain. Dat betaalde zich in de koers, die ook wel de Ronde van Andalusië wordt genoemd, meteen uit. Poels boekte zaterdag zijn twintigste zege, zijn eerste sinds ritwinst in 2019 in het Critérium du Dauphiné en zijn eerste ook in dienst van Bahrain. Een dag later volgde de bekroning met de eindzege, zijn tweede ooit na winst van het klassement in de Ronde van Valencia in 2016.
"Ik ben superblij met mijn tweede eindzege in een rittenkoers en met de manier waarop mijn ploeg me heeft geholpen", vertelde Poels. Met name de Australiër Jack Haig, vooraf gezien als kopman, deed veel werk voor de Limburger, die zich thuis voelt in Spanje. "Ik rijd hier graag en ik houd van deze race. Natuurlijk is mijn doel zo veel mogelijk koersen winnen, deze heb ik in ieder geval al binnen."
Meer uit Sport
LES ANGLES (ANP) - Tadej Pogačar heeft met de zege in de derde etappe van de Tour de France het werk van zijn ploeg UAE Team Emirates terugbetaald. "Halverwege de rit besloten we dat het mogelijk was om voor de etappewinst te gaan", zei de Sloveense viervoudig Tourwinnaar in het flashinterview. "We moesten wel voor die kans gaan, hebben alles gegeven en het is gelukt."
3 uur geledenLES ANGLES (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft de derde etappe van de Tour de France gewonnen en daarmee ook de gele trui veroverd. De Sloveense wereldkampioen versloeg in de rit tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk de Deense geletruidrager Jonas Vingegaard en Richard Carapaz uit Ecuador in de sprint van een grote groep klassementsfavorieten.
4 uur geledenGRANOLLERS (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de derde etappe, een rit over 196 kilometer tussen het Spaanse Granollers en Les Angles in Frankrijk. Bij de ontknoping zijn geen toeschouwers welkom. Dat besloot het bestuur van het Franse departement Pyrénées-Orientales zondag vanwege de natuurbranden in de omgeving van de finishplaats.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft voor het eerst in haar loopbaan de kwartfinales op Wimbledon bereikt. De 28-jarige Japanse versloeg de Belarussische nummer 1 van de wereld Aryna Sabalenka in twee sets: 6-2 7-6 (2).
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich als eerste verzekerd van een plek in de kwartfinales op Wimbledon. De 39-jarige Serviër versloeg in de vierde ronde Roman Safioellin uit Rusland in vier sets. Het werd 7-6 (6) 6-3 3-6 6-3.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar heeft in de tweede etappe van de Tour de France de bolletjestrui veroverd op Tadej Pogačar. De zoon van een Nederlandse vader en Catalaanse moeder was halverwege de rit naar Barcelona als eerste boven op de Côte de Begues, waar de meeste bergpunten te verdienen waren. Viervoudig Tourwinnaar Pogačar had zaterdag de bolletjestrui in handen gekregen door in de ploegentijdrit als snelste de Montjuïc te beklimmen.
1 dag geledenSILVERSTONE (ANP) - Charles Leclerc heeft bij de Grote Prijs van Groot-Brittannië zijn eerste zege in de Formule 1 sinds 2024 geboekt. De Monegask van Ferrari won op het circuit van Silverstone voor de Britse coureurs George Russell (Mercedes) en Lewis Hamilton (Ferrari). Max Verstappen viel in de slotfase uit, nadat zijn Red Bull van de baan was gegleden.
1 dag geleden