Poels toch fit genoeg voor voorbereiding op Tour de France
CELJE (ANP) - Wielrenner Wout Poels is toch fit genoeg om een voorbereidingskoers op de Tour de France te rijden. De 35-jarige Limburger begint dinsdag met zijn ploeg Bahrain-Victorious aan de Ronde van Slovenië, als helper van Matej Mohoric. De vijfdaagse koers is een van de laatste voorbereidingsmogelijkheden op de Ronde van Frankrijk, die op 1 juli begint.
Poels klaagde vorige week in zijn eigen podcast In Koers nog over zijn fitheid. De Nederlander kwam op 23 april in Luik-Bastenaken-Luik voor het laatst in actie.
"Ik ben ziek geworden op trainingskamp op Tenerife en daar ben ik nog steeds van aan het herstellen", zei Poels vorige week. "Ik wil een hoogtepunt maken van de Tour, dus dan is dit extra frustrerend. Ik weet wat je ervoor moet doen om top in de Tour te zijn. Als je daar naartoe wilt, moet de voorbereiding top zijn."
"Het hele jaar ging eigenlijk top, tot en met de Ardennenklassiekers", ging Poels verder. "En dan begint twee weken voor de Dauphiné die ellende." Poels wilde vorige week meedoen aan het Critérium du Dauphiné, maar kon daar door zijn fitheid "gewoon niet naar toe".
Meer uit Sport
STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 dag geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
2 dagen geleden