Poels met wielerploeg Bahrain naar Tour de France
FLORENCE (ANP) - Wout Poels staat zaterdag in Florence voor de elfde keer aan de start van de Tour de France. De 36-jarige Limburger, vorig jaar nog etappewinnaar in Frankrijk, is opgenomen in de Tourselectie van Bahrain Victorious.
Poels won dit jaar een rit in de Ronde van Hongarije en sloot de Ronde van Zwitserland als zestiende af. Zijn ploeggenoten in de Tour zijn de Duitsers Nikias Arndt en Phil Bauhaus, de Spanjaard Pello Bilbao, de Colombiaan Santiago Buitrago, de Australiër Jack Haig, de Sloveen Matej Mohoric en de Brit Fred Wright.
Poels reed zijn eerste Tour in 2011. In 2021 behaalde hij zijn hoogste eindklassering: zestiende. Meestal reed hij in dienst van anderen, onder meer bij Team Sky als helper van de Brit Chris Froome.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
1 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
10 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
12 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
15 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
17 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
17 uur geleden