Poels met sterk team van Bahrain naar Vuelta
BURGOS (ANP) - Wielerploeg Bahrain Victorious start zaterdag in de Ronde van Spanje met een sterke ploeg met daarin Wout Poels. De 33-jarige wielrenner die in de Tour de France maar net naast de bollentrui van het bergklassement greep, finishte vorig jaar als zesde in de Vuelta.
Bahrain begint in Burgos met de Spanjaard Mikel Landa als kopman. Hij krijgt naast Poels ondersteuning van Gino Mäder, Mark Padoen, Yuki Arashiro, Jan Tratnik, Damiano Caruso en Jack Haig. "We gaan de wedstrijd in met Landa als onze kopman na zijn veelbelovende uitslag in de Ronde van Burgos", zegt ploegleider Gorazd Stangelj na de zege van Landa in de Spaanse rittenkoers. "We willen de Vuelta met een podiumplaats beëindigen, maar onze ambitie is om te winnen en daar strijden we voor."
Bahrain won twee etappes in de Giro en drie in de Tour de France dit jaar. "We willen aanvallend koersen en etappezeges toevoegen aan ons totaal van dit seizoen", zegt Stangelj.
Landa moest eerder dit voorjaar opgeven in de Ronde van Italië na een val. Met Caruso eindigde de ploeg als tweede in de Giro achter winnaar Egan Bernal uit Colombia. De Australiër Haig kon na een val in de Tour de France niet verder.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
22 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
23 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden