Poels met sterk team van Bahrain naar Vuelta
BURGOS (ANP) - Wielerploeg Bahrain Victorious start zaterdag in de Ronde van Spanje met een sterke ploeg met daarin Wout Poels. De 33-jarige wielrenner die in de Tour de France maar net naast de bollentrui van het bergklassement greep, finishte vorig jaar als zesde in de Vuelta.
Bahrain begint in Burgos met de Spanjaard Mikel Landa als kopman. Hij krijgt naast Poels ondersteuning van Gino Mäder, Mark Padoen, Yuki Arashiro, Jan Tratnik, Damiano Caruso en Jack Haig. "We gaan de wedstrijd in met Landa als onze kopman na zijn veelbelovende uitslag in de Ronde van Burgos", zegt ploegleider Gorazd Stangelj na de zege van Landa in de Spaanse rittenkoers. "We willen de Vuelta met een podiumplaats beëindigen, maar onze ambitie is om te winnen en daar strijden we voor."
Bahrain won twee etappes in de Giro en drie in de Tour de France dit jaar. "We willen aanvallend koersen en etappezeges toevoegen aan ons totaal van dit seizoen", zegt Stangelj.
Landa moest eerder dit voorjaar opgeven in de Ronde van Italië na een val. Met Caruso eindigde de ploeg als tweede in de Giro achter winnaar Egan Bernal uit Colombia. De Australiër Haig kon na een val in de Tour de France niet verder.
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
3 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
4 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
8 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
9 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
10 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
10 uur geleden