Poels met sterk team van Bahrain naar Vuelta
BURGOS (ANP) - Wielerploeg Bahrain Victorious start zaterdag in de Ronde van Spanje met een sterke ploeg met daarin Wout Poels. De 33-jarige wielrenner die in de Tour de France maar net naast de bollentrui van het bergklassement greep, finishte vorig jaar als zesde in de Vuelta.
Bahrain begint in Burgos met de Spanjaard Mikel Landa als kopman. Hij krijgt naast Poels ondersteuning van Gino Mäder, Mark Padoen, Yuki Arashiro, Jan Tratnik, Damiano Caruso en Jack Haig. "We gaan de wedstrijd in met Landa als onze kopman na zijn veelbelovende uitslag in de Ronde van Burgos", zegt ploegleider Gorazd Stangelj na de zege van Landa in de Spaanse rittenkoers. "We willen de Vuelta met een podiumplaats beëindigen, maar onze ambitie is om te winnen en daar strijden we voor."
Bahrain won twee etappes in de Giro en drie in de Tour de France dit jaar. "We willen aanvallend koersen en etappezeges toevoegen aan ons totaal van dit seizoen", zegt Stangelj.
Landa moest eerder dit voorjaar opgeven in de Ronde van Italië na een val. Met Caruso eindigde de ploeg als tweede in de Giro achter winnaar Egan Bernal uit Colombia. De Australiër Haig kon na een val in de Tour de France niet verder.
Meer uit Sport
BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.
30 minuten geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
4 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."
6 uur geleden