Poels heeft bollentrui weer terug in Tour de France
ANDORRA LA VELLA (ANP) - Wout Poels veroverde zondag in de Tour de France de bollentrui terug op de Canadees Michael Woods. "Het was een zwaar gevecht, ik moest puntje voor puntje dichterbij komen", vertelde de Limburger van Bahrain, die van het bergklassement een doel heeft gemaakt. Poels heeft nu acht punten voorsprong op Woods, terwijl de Colombiaan Nairo Quintana en de Belg Wout van Aert ook nog in de buurt staan.
"Acht punten is niet heel veel. Ik zal elke keer mee moeten zitten in een ontsnapping en punten moeten blijven sprokkelen", keek hij vooruit naar de strijd die na de rustdag verder gaat. Voorlopig zit de bergtrui om zijn schouders. "Het is een mooi doel. Er volgen nog zes dagen. Dat klinkt kort maar het is nog best lang. Maar ik voel me goed en normaal blijft dat bij mij zo in derde week."
Voor zijn sprintjes bergop zei hij nog iets te hebben gehad aan zijn liefde voor het baanwielrennen. "Ik keek er vroeger heel veel naar, vooral naar Theo Bos. Misschien heb ik daar wel wat van opgestoken."
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
4 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
8 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
22 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden