Poels heeft bollentrui weer terug in Tour de France
ANDORRA LA VELLA (ANP) - Wout Poels veroverde zondag in de Tour de France de bollentrui terug op de Canadees Michael Woods. "Het was een zwaar gevecht, ik moest puntje voor puntje dichterbij komen", vertelde de Limburger van Bahrain, die van het bergklassement een doel heeft gemaakt. Poels heeft nu acht punten voorsprong op Woods, terwijl de Colombiaan Nairo Quintana en de Belg Wout van Aert ook nog in de buurt staan.
"Acht punten is niet heel veel. Ik zal elke keer mee moeten zitten in een ontsnapping en punten moeten blijven sprokkelen", keek hij vooruit naar de strijd die na de rustdag verder gaat. Voorlopig zit de bergtrui om zijn schouders. "Het is een mooi doel. Er volgen nog zes dagen. Dat klinkt kort maar het is nog best lang. Maar ik voel me goed en normaal blijft dat bij mij zo in derde week."
Voor zijn sprintjes bergop zei hij nog iets te hebben gehad aan zijn liefde voor het baanwielrennen. "Ik keek er vroeger heel veel naar, vooral naar Theo Bos. Misschien heb ik daar wel wat van opgestoken."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
5 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
7 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
12 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
15 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
16 uur geleden