Podolski gaat vlak bij huis voetballen in Polen
ZABRZE (ANP) - De Duitse oud-international Lukas Podolski gaat in de Poolse competitie voetballen bij Górnik Zabrze. Het betekent voor de 36-jarige aanvaller een terugkeer naar de regio waar hij vandaan komt. Podolski werd geboren in Gliwice, een stad vlak bij Zabrze, maar verhuisde al op jonge leeftijd met zijn ouders naar Duitsland.
"Welkom thuis", schrijft Górnik Zabrze op Twitter. De nummer 10 van afgelopen seizoen in de hoogste Poolse competitie, de Ekstraklasa, heeft T-shirts laten maken met daarop die tekst en een afbeelding van 'Poldi', de bijnaam van de voetballer.
Podolski speelde de afgelopen 1,5 jaar in Turkije bij Antalyaspor. De 130-voudig international (49 doelpunten) brak door bij 1. FC Köln en kwam daarna uit voor Bayern München, Arsenal, Internazionale, Galatasaray en Vissel Kobe. Podolski veroverde in 2014 met de 'Mannschaft' de wereldtitel op het WK in Brazilië. Bij het WK van 2006 in eigen land, waar Duitsland als derde eindigde, werd Podolski gekozen tot grootste talent.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
26 minuten geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
1 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
1 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
3 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
5 uur geleden