Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Podiumkandidaat Evenepoel ziet in Tour buitenaardse prestaties

Podiumkandidaat Evenepoel ziet in Tour buitenaardse prestaties

GRUISSAN (ANP) - Remco Evenepoel ziet in zijn eerste Tour de France renners ongekende prestaties leveren. "Het tempo in de tweede Pyreneeënrit, met 5000 hoogtemeters, vroeg veel van de benen. Ik denk dat ik dat niet eerder heb meegemaakt", vertelde de 24-jarige Belg, die een mogelijke podiumplaats ervaart als het uitkomen van een droom, tijdens de tweede rustdag.

Evenepoel had inmiddels ook vernomen dat de tijd die geletruidrager Tadej Pogacar zondag nodig had voor de slotklim naar Plateau de Beille bijna vier minuten sneller was dan het in 1998 gevestigde record van de Italiaan Marco Pantani. "Tadej was buitengewoon. Aan het einde van zo'n lange en snelle etappe zo'n prestatie leveren, dan kom je van een andere planeet", klonk het respectvol uit de mond van de wereldkampioen op de weg van 2022. "Ik was trouwens ook nog sneller dan Pantani."

Een week geleden, op de eerste rustdag, temperde Evenepoel nog de verwachtingen en sprak hij over de top vijf als doel. Pogacar en Jonas Vingegaard waren sowieso nog te goed, oordeelde de renner van Soudal Quick-Step. "Dat kwam ook omdat de Pyreneeën nog moesten komen. Dat zorgde voor twijfels, zo'n eerste bergweekend is altijd bepalend. Nu heb ik de derde plaats stevig in handen en ga ik hem zeker verdedigen."

Zware ritten

Er volgen nog zware ritten in de laatste Tourweek. "Met name de negentiende en twintigste etappe. Die zijn zeker niet zo lang als die laatste etappe in de Pyreneeën, maar je hebt er wel goede benen nodig." De tijdrit op de slotdag, van Monaco naar Nice, verkende hij al. Evenepoel is de regerend wereldkampioen tijdrijden en won bovendien de eerste rit tegen de klok deze Tour. "Deze is niet per se op mijn lijf geschreven. Het is bijna een bergetappe."

De derde plek in het eindklassement, het podium, niet in Parijs maar voor één keer in Nice. "In mijn eerste Tour de France. Het zou toch een droom zijn die uitkomt."

Meer uit Sport

Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

6 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

11 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

11 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

1 dag geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

1 dag geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

1 dag geleden