Podiumkandidaat Evenepoel ziet in Tour buitenaardse prestaties
GRUISSAN (ANP) - Remco Evenepoel ziet in zijn eerste Tour de France renners ongekende prestaties leveren. "Het tempo in de tweede Pyreneeënrit, met 5000 hoogtemeters, vroeg veel van de benen. Ik denk dat ik dat niet eerder heb meegemaakt", vertelde de 24-jarige Belg, die een mogelijke podiumplaats ervaart als het uitkomen van een droom, tijdens de tweede rustdag.
Evenepoel had inmiddels ook vernomen dat de tijd die geletruidrager Tadej Pogacar zondag nodig had voor de slotklim naar Plateau de Beille bijna vier minuten sneller was dan het in 1998 gevestigde record van de Italiaan Marco Pantani. "Tadej was buitengewoon. Aan het einde van zo'n lange en snelle etappe zo'n prestatie leveren, dan kom je van een andere planeet", klonk het respectvol uit de mond van de wereldkampioen op de weg van 2022. "Ik was trouwens ook nog sneller dan Pantani."
Een week geleden, op de eerste rustdag, temperde Evenepoel nog de verwachtingen en sprak hij over de top vijf als doel. Pogacar en Jonas Vingegaard waren sowieso nog te goed, oordeelde de renner van Soudal Quick-Step. "Dat kwam ook omdat de Pyreneeën nog moesten komen. Dat zorgde voor twijfels, zo'n eerste bergweekend is altijd bepalend. Nu heb ik de derde plaats stevig in handen en ga ik hem zeker verdedigen."
Zware ritten
Er volgen nog zware ritten in de laatste Tourweek. "Met name de negentiende en twintigste etappe. Die zijn zeker niet zo lang als die laatste etappe in de Pyreneeën, maar je hebt er wel goede benen nodig." De tijdrit op de slotdag, van Monaco naar Nice, verkende hij al. Evenepoel is de regerend wereldkampioen tijdrijden en won bovendien de eerste rit tegen de klok deze Tour. "Deze is niet per se op mijn lijf geschreven. Het is bijna een bergetappe."
De derde plek in het eindklassement, het podium, niet in Parijs maar voor één keer in Nice. "In mijn eerste Tour de France. Het zou toch een droom zijn die uitkomt."
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
23 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden