Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Podiumkandidaat Evenepoel ziet in Tour buitenaardse prestaties

Podiumkandidaat Evenepoel ziet in Tour buitenaardse prestaties

GRUISSAN (ANP) - Remco Evenepoel ziet in zijn eerste Tour de France renners ongekende prestaties leveren. "Het tempo in de tweede Pyreneeënrit, met 5000 hoogtemeters, vroeg veel van de benen. Ik denk dat ik dat niet eerder heb meegemaakt", vertelde de 24-jarige Belg, die een mogelijke podiumplaats ervaart als het uitkomen van een droom, tijdens de tweede rustdag.

Evenepoel had inmiddels ook vernomen dat de tijd die geletruidrager Tadej Pogacar zondag nodig had voor de slotklim naar Plateau de Beille bijna vier minuten sneller was dan het in 1998 gevestigde record van de Italiaan Marco Pantani. "Tadej was buitengewoon. Aan het einde van zo'n lange en snelle etappe zo'n prestatie leveren, dan kom je van een andere planeet", klonk het respectvol uit de mond van de wereldkampioen op de weg van 2022. "Ik was trouwens ook nog sneller dan Pantani."

Een week geleden, op de eerste rustdag, temperde Evenepoel nog de verwachtingen en sprak hij over de top vijf als doel. Pogacar en Jonas Vingegaard waren sowieso nog te goed, oordeelde de renner van Soudal Quick-Step. "Dat kwam ook omdat de Pyreneeën nog moesten komen. Dat zorgde voor twijfels, zo'n eerste bergweekend is altijd bepalend. Nu heb ik de derde plaats stevig in handen en ga ik hem zeker verdedigen."

Zware ritten

Er volgen nog zware ritten in de laatste Tourweek. "Met name de negentiende en twintigste etappe. Die zijn zeker niet zo lang als die laatste etappe in de Pyreneeën, maar je hebt er wel goede benen nodig." De tijdrit op de slotdag, van Monaco naar Nice, verkende hij al. Evenepoel is de regerend wereldkampioen tijdrijden en won bovendien de eerste rit tegen de klok deze Tour. "Deze is niet per se op mijn lijf geschreven. Het is bijna een bergetappe."

De derde plek in het eindklassement, het podium, niet in Parijs maar voor één keer in Nice. "In mijn eerste Tour de France. Het zou toch een droom zijn die uitkomt."

Meer uit Sport

Teambaas: Cadillac heeft bewezen dat het Formule 1 aankan

SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."

1 uur geleden
Paralympisch Comité Oekraïne klaagt over 'negatieve uitingen'

MILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).

2 uur geleden
Vingegaard grijpt de macht in Parijs-Nice, Van Dijke derde

UCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.

3 uur geleden
Klassementsleider Ayuso valt en verlaat Parijs-Nice

UCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.

4 uur geleden
Verstappen hoopt in Shanghai meer voorin mee te strijden

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.

9 uur geleden
Basketballer Adebayo noteert op een na hoogste score ooit in NBA

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.

11 uur geleden
Jones wil bondscoach blijven en talentvolle honkballers helpen

MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.

16 uur geleden