Podiumkandidaat Almeida vanwege corona uit Giro
BORGO VASUGANA (ANP) - De Portugese wielrenner João Almeida moet de Ronde van Italië verlaten vanwege een positieve coronatest. De kopman van Team Emirates stond in het algemeen klassement op de vierde plaats, met 1 minuut en 54 seconden achterstand op leider Richard Carapaz uit Ecuador. Met nog vier etappes te gaan maakt besmetting met corona voor Almeida een einde aan de Giro.
De Portugees stond donderdag voorafgaand aan de achttiende etappe op met keelpijn. Een sneltest leverde een positieve uitslag op. "Het is zo jammer", zei teambaas Mauro Gianetti tegen VeloNews. "João voelde zich niet zo goed en daarom hebben we een test gedaan. Hij krijgt nog een PCR-test, maar de sneltest was positief. Hij ligt uit de koers." De andere renners en de stafleden van Team Emirates testten allemaal negatief.
De 23-jarige Portugees verloor woensdag in de bergetappe naar Lavarone meer dan een minuut op zijn concurrenten en zakte in het klassement van de derde naar de vierde plaats. Almeida zag echter nog kansen voor zichzelf op een podiumplaats omdat op de slotdag in Verona nog een tijdrit wordt verreden, zijn specialiteit. "Ik geef niet op, ik blijf vechten", zei de Portugees na de zeventiende etappe. "Mijn Giro is nog lang niet voorbij."
Almeida ging aan kop in het jongerenklassement, met 10.33 minuten voorsprong op Juan Pedro López. De Spanjaard neemt de witte trui nu over en de Nederlander Thymen Arensman klimt naar plek twee in het jongerenklassement. Arensman heeft iets minder dan 7 minuten achterstand op López.
Almeida eindigde vorig jaar als zesde in de Giro, een jaar eerder werd hij vierde. De Portugees reed toen ruim twee weken in de roze leiderstrui.
Meer uit Sport
ZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
34 minuten geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
4 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
6 uur geledenYANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.
11 uur geleden