Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Podiumceremonie en rijdersparade verdwijnen in Formule 1

Podiumceremonie en rijdersparade verdwijnen in Formule 1

LONDEN (ANP) - De Formule 1-races in coronatijd krijgen een heel ander aanzien dan voorheen. Dat publiek niet welkom is op de tribunes langs de circuits was al bekend, maar ook de entourage voor en na de races wordt uitgekleed. Er zal geen podiumceremonie zijn waar de winnaar de bokaal krijgt, de coureurs rijden voorafgaand aan de Grote Prijs ook geen parade langs de tribunes en van het gekrioel op de grid vlak voor de start zal geen sprake zijn.

Sportief directeur Ross Brawn schetste op de website van de Formule 1 het beeld van de eerste acht races van dit jaar in Europa, te beginnen met de Grand Prix van Oostenrijk op 5 juli. "Ik ben er 100 procent zeker van dat we er een boeiend en opwindend schouwspel van zullen maken, maar het zal gewoon anders zijn. Dit is de nieuwe norm, zeker voor de rest van het jaar", zei hij.

Vlak voor de start is het doorgaans een drukte van belang met rijders, monteurs, journalisten en gasten. "Dat kan niet meer als we een veilige omgeving willen creëren waarin we besmetting met het coronavorus willen tegengaan. Social distancing betekent een minimumaantal mensen op de grid", aldus Brawn.

"Elk aspect, vanaf het moment dat teams aankomen tot het moment dat ze vertrekken, is doordacht en het is nog niet volledig afgerond, maar we werken samen met de FIA ​​aan de laatste puntjes", zegt Brawn. "De rijdersparade zal niet plaatsvinden omdat we niet twintig coureurs achterop een vrachtwagen kunnen zetten, dus in plaats daarvan zullen we ze een voor een interviewen voor hun garagebox. Er zijn tal van manieren waarop we ons kunnen presenteren zonder de gezondheid en veiligheid in gevaar te brengen."

Meer uit Sport

Wiebes wint ook tweede etappe in Ronde van Burgos in de sprint

BODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.

21 minuten geleden
Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

5 uur geleden
Basketballers New York winnen weer in finale Eastern Conference

NEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.

5 uur geleden
NASCAR-icoon Busch (41) overleden aan ziekte

CONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.

7 uur geleden
Uitspraken Verstappen wijzen op langer verblijf in Formule 1

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.

16 uur geleden
Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

19 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

19 uur geleden