Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Podcaster Rogan belooft beterschap na kritiek op desinformatie

Podcaster Rogan belooft beterschap na kritiek op desinformatie

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De populaire Amerikaanse comedian en podcaster Joe Rogan heeft beterschap beloofd na de golf van kritiek op zijn podcast, die desinformatie zou verspreiden over de coronapandemie. Rogan, die in de podcast op Spotify uitgebreid met gasten spreekt, heeft toegezegd om voortaan meer gezichtspunten te belichten. Hij zegt ook dat mensen een verkeerd beeld hebben van zijn podcast.

Maar hij gaat "beter zijn best doen om mensen met andere meningen" uit te nodigen en "om alle onderwerpen te onderzoeken". Wel benadrukt hij dat de lange gesprekken die hij voert in The Joe Rogan Experience niet zijn voorbereid. "Ik heb vaak geen idee waar ik het over ga hebben totdat ik met de mensen ga praten."

Over twee wetenschappers in zijn urenlange vraaggesprekken eind afgelopen jaar zei Rogan dat hij "zeer hoog gediplomeerde mensen te gast had, die meningen hebben die afwijken van wat de mainstream media beweren". Hij ondervroeg cardioloog Peter McCullough en viroloog en farmaceut Robert Malone over onder meer de vaccinatiecampagnes tegen Covid-19. Beiden stellen vragen over de veiligheid van bepaalde vaccins en het nut van vaccinaties. Malone voerde tal van bijwerkingen als argument op. Ze zouden volgens de critici daarmee desinformatie verspreiden.

De 54-jarige Rogan heeft zich altijd sceptisch opgesteld tegenover coronamaatregelen en zijn shows hebben een conservatieve insteek. Spotify, dat klanten en geld verliest, heeft aangekondigd er met een speciale commissie op te gaan letten dat er geen desinformatie wordt verspreid. Rogan betreurt het dat enkele muzikanten, inclusief de Canadese popartiest Neil Young, naar aanleiding van zijn podcast hun muziek van de streamingdienst hebben gehaald.

Meer uit Buitenland

Vertragingen op Belgische luchthavens door staking

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Op verschillende Belgische luchthavens zijn vluchten dinsdagochtend vertraagd door een "spontane" staking bij luchtverkeersleider Skeyes. Op Brussels Airport zullen zo'n 25 vluchten later vertrekken dan gepland, in Luik gaat het om zo'n twintig vluchten, melden woordvoerders van de luchthavens. Of vroege vakantievluchten vanuit Charleroi ook vertraging oplopen, is niet duidelijk.

41 minuten geleden
Netanyahu: Israël valt Beiroet aan als Hezbollah geweld voortzet

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.

7 uur geleden
EU eens over terugkeerregeling, waaronder 'terugkeerhubs'

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.

7 uur geleden
Trump: gebeld met Israël en Hezbollah, aanvallen gaan stoppen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.

9 uur geleden
Iraanse garde dreigt met 'nieuwe fronten' vanwege strijd Libanon

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.

10 uur geleden
Trump: Iran informeerde ons niet over stilleggen overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."

10 uur geleden
Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

11 uur geleden