Podcaster Rogan belooft beterschap na kritiek op desinformatie
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De populaire Amerikaanse comedian en podcaster Joe Rogan heeft beterschap beloofd na de golf van kritiek op zijn podcast, die desinformatie zou verspreiden over de coronapandemie. Rogan, die in de podcast op Spotify uitgebreid met gasten spreekt, heeft toegezegd om voortaan meer gezichtspunten te belichten. Hij zegt ook dat mensen een verkeerd beeld hebben van zijn podcast.
Maar hij gaat "beter zijn best doen om mensen met andere meningen" uit te nodigen en "om alle onderwerpen te onderzoeken". Wel benadrukt hij dat de lange gesprekken die hij voert in The Joe Rogan Experience niet zijn voorbereid. "Ik heb vaak geen idee waar ik het over ga hebben totdat ik met de mensen ga praten."
Over twee wetenschappers in zijn urenlange vraaggesprekken eind afgelopen jaar zei Rogan dat hij "zeer hoog gediplomeerde mensen te gast had, die meningen hebben die afwijken van wat de mainstream media beweren". Hij ondervroeg cardioloog Peter McCullough en viroloog en farmaceut Robert Malone over onder meer de vaccinatiecampagnes tegen Covid-19. Beiden stellen vragen over de veiligheid van bepaalde vaccins en het nut van vaccinaties. Malone voerde tal van bijwerkingen als argument op. Ze zouden volgens de critici daarmee desinformatie verspreiden.
De 54-jarige Rogan heeft zich altijd sceptisch opgesteld tegenover coronamaatregelen en zijn shows hebben een conservatieve insteek. Spotify, dat klanten en geld verliest, heeft aangekondigd er met een speciale commissie op te gaan letten dat er geen desinformatie wordt verspreid. Rogan betreurt het dat enkele muzikanten, inclusief de Canadese popartiest Neil Young, naar aanleiding van zijn podcast hun muziek van de streamingdienst hebben gehaald.
Meer uit Buitenland
CAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de VN "verwelkomt" de adviserende uitspraak die het Internationaal Gerechtshof (ICJ) vorig jaar deed over het tegengaan van klimaatverandering. In een resolutie die woensdag werd aangenomen, wordt het advies "een gezaghebbende bijdrage in de verduidelijking van het internationaal recht" genoemd. De Verenigde Staten stemden tegen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.
8 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
11 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.
11 uur geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
11 uur geleden