Pochettino weet dat alleen winnen niet genoeg is bij PSG
PARIJS (ANP) - De nieuwe trainer Mauricio Pochettino van Paris Saint-Germain weet dat bij de Franse topclub alleen winnen niet genoeg is. "Natuurlijk moeten we wedstrijden winnen. Maar het gaat ook om de manier waarop", zei de Argentijn, die zaterdag werd gepresenteerd als opvolger van de ontslagen Thomas Tuchel. De Duitser leidde PSG weliswaar naar twee landstitels en de finale van de Champions League, maar dat gebeurde niet altijd met het spectaculaire voetbal dat ze in Parijs graag zien.
Als oud-speler van PSG weet de 48-jarige Pochettino waar de club voor staat. "Paris Saint-Germain is een van de grootste clubs ter wereld, hier telt niet alleen de winst. Hier spelen de beste spelers ter wereld, dat moeten ze op het veld laten zien. Deze club heeft een traditie van uitmuntendheid. De spelers moeten het verdienen om dit shirt te mogen dragen. Ik vind de huidige selectie geweldig, met deze spelers kunnen we bereiken wat de club wil. Het belangrijkste is nu dat iedereen hetzelfde doel nastreeft. We willen een spelfilosofie neerzetten waar iedereen zich aan houdt. Als we allemaal hetzelfde ambiëren, ontstaat hier iets magisch."
Pochettino is de tiende oud-speler van PSG die ook trainer wordt bij de club. De verdediger speelde tussen begin 2001 en de zomer van 2003 in de Franse hoofdstad.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
5 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
19 uur geleden