Pochettino weet dat alleen winnen niet genoeg is bij PSG
PARIJS (ANP) - De nieuwe trainer Mauricio Pochettino van Paris Saint-Germain weet dat bij de Franse topclub alleen winnen niet genoeg is. "Natuurlijk moeten we wedstrijden winnen. Maar het gaat ook om de manier waarop", zei de Argentijn, die zaterdag werd gepresenteerd als opvolger van de ontslagen Thomas Tuchel. De Duitser leidde PSG weliswaar naar twee landstitels en de finale van de Champions League, maar dat gebeurde niet altijd met het spectaculaire voetbal dat ze in Parijs graag zien.
Als oud-speler van PSG weet de 48-jarige Pochettino waar de club voor staat. "Paris Saint-Germain is een van de grootste clubs ter wereld, hier telt niet alleen de winst. Hier spelen de beste spelers ter wereld, dat moeten ze op het veld laten zien. Deze club heeft een traditie van uitmuntendheid. De spelers moeten het verdienen om dit shirt te mogen dragen. Ik vind de huidige selectie geweldig, met deze spelers kunnen we bereiken wat de club wil. Het belangrijkste is nu dat iedereen hetzelfde doel nastreeft. We willen een spelfilosofie neerzetten waar iedereen zich aan houdt. Als we allemaal hetzelfde ambiëren, ontstaat hier iets magisch."
Pochettino is de tiende oud-speler van PSG die ook trainer wordt bij de club. De verdediger speelde tussen begin 2001 en de zomer van 2003 in de Franse hoofdstad.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
56 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
6 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
7 uur geleden