PO-Raad: scholen als stemlokaal in deze tijd 'niet ideaal'
DEN HAAG (ANP) - De PO-Raad, de sectororganisatie voor het primair onderwijs, vindt het "niet ideaal" dat scholen ook in coronatijd moeten fungeren als stemlokaal.
De PO-Raad hoort volgens eigen zeggen uit het hele land over "goede voorbeelden van alternatieven" als kantoorgebouwen en overheidslocaties. De organisatie begrijpt echter dat dergelijke mogelijkheden niet overal beschikbaar zijn en wijst op het belang van "de bijdrage van onze schoolgebouwen aan het goed laten verlopen van het democratische proces".
Daarom moet er zoveel mogelijk toch worden meegewerkt, maar daarbij mag niet het onmogelijke worden gevraagd. "Het is uiteindelijk aan het schoolbestuur om te beslissen of een stemlokaal in een school kan worden gehuisvest", zegt de raad. "Daarbij staat voorop dat niemand aan het onmogelijke is gehouden."
Leidraad
Schoolbesturen krijgen een 'Leidraad schoolgebouw als stemlokaal' van het onderwijsministerie. Aan de hand van de leidraad kunnen scholen kijken hoe de scholen als stemlokaal kunnen dienen, ondanks de beperkingen die het coronavirus met zich meebrengt.
Met een van de tips in de leidraad, het organiseren van afstandsonderwijs voor een dag, is de raad niet blij: "Wat de PO-Raad betreft is het onverantwoord om na de lockdown en een wekenlange schoolsluiting nog meer lesvrije dagen in te plannen. Voor leerlingen is het belangrijk om, zodra het weer mogelijk is, zoveel mogelijk les te krijgen op school."
Het meewerken aan de verkiezingen wordt verder "een uitdaging, maar niet onmogelijk, zolang maatregelen rondom afstand en hygiëne in acht worden gehouden", aldus de raad. "Sommige scholen kennen bijvoorbeeld een grote aula of sportlokaal, soms zelfs met een aparte ingang, waardoor het goed mogelijk is een stemlokaal in te richten. Er zijn echter ook veel schoolgebouwen waarbij het lastiger te organiseren is."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Stikstofmaatregelen van het kabinet zijn nodig om Lelystad Airport te openen voor burgerluchtvaart. Dat blijkt uit verklaringen van een ambtenaar van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een gesprek met Tweede Kamerleden, en toelichting van een woordvoerder van dat ministerie achteraf. Het duurt daarmee mogelijk nog jaren voor het vliegveld open kan.
4 minuten geledenHOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.
1 uur geledenNIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige man die afgelopen zaterdag in Eindhoven werd aangehouden in een terrorismeonderzoek blijft veertien dagen langer vast. De Eindhovenaar wordt verdacht van opruiing tot een terroristisch misdrijf en deelname aan een terroristische organisatie, meldt het Openbaar Ministerie.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden heeft een minderjarige jongen veroordeeld voor de voorbereiding van een terreuraanslag op het Vlaamse Parlement in Brussel en een militaire vliegbasis ten noorden van Arnhem in 2024. De jongen is veroordeeld tot voorwaardelijke jeugddetentie van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Ook moet hij behandeling ondergaan bij het Landelijke Steunpunt Extremisme. Hij was 12 en 13 jaar toen hij de strafbare feiten pleegde.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - COC, belangenorganisatie voor de lhbti+-gemeenschap, roept het kabinet en de Tweede Kamer in een opiniestuk in de Volkskrant op om ervoor te zorgen dat Nederland voorop gaat lopen in de wereld op het gebied van lhbti+-mensenrechten. Woensdag is het precies 25 jaar geleden dat in Amsterdam het eerste huwelijk tussen twee mensen van hetzelfde geslacht werd gesloten.
6 uur geleden