Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PO-Raad: scholen als stemlokaal in deze tijd 'niet ideaal'

PO-Raad: scholen als stemlokaal in deze tijd 'niet ideaal'

DEN HAAG (ANP) - De PO-Raad, de sectororganisatie voor het primair onderwijs, vindt het "niet ideaal" dat scholen ook in coronatijd moeten fungeren als stemlokaal.

De PO-Raad hoort volgens eigen zeggen uit het hele land over "goede voorbeelden van alternatieven" als kantoorgebouwen en overheidslocaties. De organisatie begrijpt echter dat dergelijke mogelijkheden niet overal beschikbaar zijn en wijst op het belang van "de bijdrage van onze schoolgebouwen aan het goed laten verlopen van het democratische proces".

Daarom moet er zoveel mogelijk toch worden meegewerkt, maar daarbij mag niet het onmogelijke worden gevraagd. "Het is uiteindelijk aan het schoolbestuur om te beslissen of een stemlokaal in een school kan worden gehuisvest", zegt de raad. "Daarbij staat voorop dat niemand aan het onmogelijke is gehouden."

Leidraad

Schoolbesturen krijgen een 'Leidraad schoolgebouw als stemlokaal' van het onderwijsministerie. Aan de hand van de leidraad kunnen scholen kijken hoe de scholen als stemlokaal kunnen dienen, ondanks de beperkingen die het coronavirus met zich meebrengt.

Met een van de tips in de leidraad, het organiseren van afstandsonderwijs voor een dag, is de raad niet blij: "Wat de PO-Raad betreft is het onverantwoord om na de lockdown en een wekenlange schoolsluiting nog meer lesvrije dagen in te plannen. Voor leerlingen is het belangrijk om, zodra het weer mogelijk is, zoveel mogelijk les te krijgen op school."

Het meewerken aan de verkiezingen wordt verder "een uitdaging, maar niet onmogelijk, zolang maatregelen rondom afstand en hygiëne in acht worden gehouden", aldus de raad. "Sommige scholen kennen bijvoorbeeld een grote aula of sportlokaal, soms zelfs met een aparte ingang, waardoor het goed mogelijk is een stemlokaal in te richten. Er zijn echter ook veel schoolgebouwen waarbij het lastiger te organiseren is."

Meer uit Binnenland

Weeronline: voor het eerst drie tropennachten in De Bilt

HOUTEN (ANP) - In De Bilt is voor de derde dag op rij een officiële tropennacht gemeten. De temperatuur daalde gedurende het etmaal van zaterdag niet onder de 20 graden en kwam uit op een minimum van 20,3 graden. Nooit eerder werden drie aaneengesloten tropennachten gemeten, meldt Weeronline.

1 uur geleden
Veel meldingen van wateroverlast in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zorgt het noodweer voor veel wateroverlast. De veiligheidsregio vraagt mensen de hulpdiensten alleen nog te bellen bij direct gevaar, om zo de meldkamer niet te overbelasten.

8 uur geleden
Blikseminslag veroorzaakt door hele land branden

UTRECHT (ANP) - Op verschillende plekken in Nederland is brand uitgebroken door blikseminslag. In het hele land geldt code oranje vanwege zware onweersbuien, die gepaard gaan met bliksem.

9 uur geleden
Concert Lil Kleine in Olympisch Stadion eerder gestopt om onweer

AMSTERDAM (ANP) - Een concert van Lil Kleine in het Olympisch Stadion in Amsterdam is zaterdagavond voortijdig gestopt wegens het slechte weer. Een bezoeker van het concert heeft dat laten weten aan het ANP.

11 uur geleden
Geen treinen tussen Utrecht en Den Haag door blikseminslag

UTRECHT (ANP) - Er rijden zaterdagavond en zondagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. Door een blikseminslag op het traject is de treindienst verstoord. Wel kunnen reizigers nog naar Gouda, dat halverwege de twee steden ligt.

12 uur geleden
Medewerker Concert at SEA naar ziekenhuis na blikseminslag

SCHARENDIJKE (ANP) - Een medewerker van Concert at Sea die last had van de gevolgen van een blikseminslag bij het terrein van het festival blijft een nacht ter observatie in het ziekenhuis. Dat heeft de organisatie laten weten. Volgens de organisatie maakt deze medewerker het goed.

13 uur geleden
Code oranje in heel het land wegens zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel het land is code oranje van kracht wegens zware onweersbuien, meldt het KNMI. Eerst gold dit weeralarm in slechts vier provincies (Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel), maar dat is uitgebreid.

13 uur geleden