Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PO-Raad: leraren worden persoonlijk aangesproken op coronaregels

PO-Raad: leraren worden persoonlijk aangesproken op coronaregels

UTRECHT (ANP) - Het is momenteel een "enorme uitdaging" voor basisscholen om het onderwijs draaiende te houden. Dat zegt de koepel, de PO-Raad. Veel leraren zijn besmet met het coronavirus en ook de werkdruk leidt tot uitval. "Schoolbesturen maken zich zorgen over het sociaal-emotionele welzijn van hun teams. Ze moeten steeds veel schakelen, er komt nogal wat op hun bordje te liggen", aldus de raad.

Bijna een kwart van alle leraren op basisscholen en middelbare scholen zat in de afgelopen weken thuis, meldde de Algemene Vereniging van Schoolleiders maandag. Vrijwel elke school in het land had hiermee te maken.

Volgens de PO-Raad "zijn de besmettingscijfers in de hele maatschappij heel hoog. Dat heeft ook impact op leraren". Het is volgens de organisatie "moeilijk te zeggen" hoe leerlingen zich houden aan maatregelen als het dragen van mondkapjes en het regelmatig doen van zelftesten. "We horen scholen soms zeggen: leerlingen bij ons dragen geen mondkapjes. Maar we horen ook scholen waarbij het wel gebeurt."

Wat de PO-Raad wel regelmatig hoort, is dat leraren "best ingewikkelde en vervelende gesprekken met ouders hebben. Ouders zeggen: tot hier en niet verder, ik wil niet dat mijn kind een mondkapje draagt. Leraren en schoolleiders worden soms persoonlijk aangesproken op het beleid dat zij niet hebben bedacht. Dat wordt soms persoonlijk en emotioneel. Het is best moeilijk als je er steeds op aangesproken wordt. En er zijn al grote personeelstekorten. Dit vraagt veel van personeel, en in sommige gevallen vallen mensen daardoor uit."

Meer uit Binnenland

Twee advocaten willen Taghi bijstaan mits er genoeg inleestijd is

SCHIPHOL (ANP) - Advocaten Ronald van der Horst en Anique Slijters zijn bereid om Ridouan Taghi (48) bij te staan in het hoger beroep van het Marengo-proces. Dat zei advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen maandag tijdens een tussentijdse zitting in de rechtbank op Schiphol. Van Berge Henegouwen stond Taghi eenmalig bij voor deze zitting, waarin de situatie over het ontbreken van zijn rechtsbijstand werd besproken.

47 minuten geleden
Aanmeldcentrum Ter Apel heeft het nog drukker dan normaal

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is het sinds vorige week nog drukker dan normaal. Het complex mag maximaal 2000 mensen opvangen. Die limiet wordt sinds januari vrijwel onafgebroken overschreden, maar sinds vorige week schommelt het aantal mensen rond de 2200.

49 minuten geleden
Lichaam aan boord van cruiseschip Hondius in Nederland gecremeerd

ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam van een aan het hantavirus overleden Duitse vrouw aan boord van de Hondius wordt in Nederland gecremeerd. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van de GGD Rotterdam-Rijnmond, bij de aankomst van het cruiseschip in de haven van Rotterdam.

1 uur geleden
Schoonmaak Hondius begint dinsdag en duurt tot en met vrijdag

ROTTERDAM (ANP) - De schoonmaak van het Nederlandse cruiseschip Hondius begint dinsdag en duurt naar verwachting tot en met vrijdag. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van GGD Rotterdam-Rijnmond. De klus wordt geklaard door EWS Group, een gespecialiseerd schoonmaakbedrijf.

2 uur geleden
Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot

UTRECHT (ANP) - Het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft besloten om na het zuidelijke deel ook het noorden van het gebied de officiële status van Nationaal Park te geven.

2 uur geleden
RvS: Politieke partijen uitsluiten van verkiezingen gaat te ver

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen zonder leden uitsluiten van deelname aan verkiezingen gaat te ver, zegt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur vraagt D66 en GroenLinks-PvdA die regel in het voorstel voor de wet politieke partijen, eventueel weg te laten. Tweede Kamerleden Joost Sneller en Mikal Tseggai van die respectievelijke partijen moeten bovendien hun wetswijziging op een aantal punten beter uitleggen.

2 uur geleden
Cruiseschip Hondius meert aan in haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius is aangemeerd in de haven van Rotterdam. Het door het hantavirus getroffen schip meerde rond 10.30 uur aan bij de Calandsteiger nummer 7. Daar gaan de bemanning en een arts en verpleegkundige aan wal.

2 uur geleden