
PO-Raad: grote verschillen tussen doorstroomtoetsen
UTRECHT (ANP) - Er zitten aanzienlijke verschillen tussen de doorstroomtoetsen waaruit scholen kunnen kiezen. Dat concludeert de PO-Raad naar aanleiding van een analyse van de toetsen. Volgens de koepel van basisscholen is de toetsaanbieder van invloed op de resultaten, en daarmee op het schooladvies dat aan leerlingen wordt gegeven. De raad pleit daarom voor een herbezinning op het huidige selectiesysteem.
Dit schooljaar maakten leerlingen in groep 8 voor het eerst een doorstroomtoets. Het is de opvolger van de CITO-toets die kinderen vroeger aan het einde van hun basisschooltijd maakten. Vooraf geeft de school een advies over welk niveau voor de middelbare school het beste bij een leerling past. Als deze leerling de doorstroomtoets beter maakt dan dat advies, moet het advies omhoog. Dit zou moeten bijdragen aan de kansengelijkheid in de overstap naar het voortgezet onderwijs.
Volgens de PO-Raad blijkt nu dat de kansengelijkheid door de doorstroomtoets niet verbetert. De raad was bij de invoering al kritisch op de verschillen tussen de toetsen en de verplichte bijstelling. De raad wil nu dat de vergelijkbaarheid van de toetsen op korte termijn flink verbetert. Als dit niet lukt, zou moeten worden teruggegaan naar een systeem van één toets.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vele honderden mensen demonstreren op diverse treinstations in Nederland tegen de oorlog in Gaza. Onder meer de stationshallen van Amsterdam Centraal en Utrecht Centraal zijn na 18.00 uur volgestroomd met demonstranten.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man (44) uit Hendrik-Ido-Ambacht die vastzit voor de steekpartij in Alblasserdam waarbij een basisschooldocent zwaargewond raakte, blijft negentig dagen langer in de cel. Het Openbaar Ministerie meldt donderdag dat het voorarrest van de man door de raadkamer van de rechtbank Rotterdam is verlengd. De man wordt verdacht van twee keer poging tot doodslag.
9 uur geledenDOMBURG (ANP) - Journalist en mediaondernemer Derk Sauer is donderdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Het Parool, waar hij jarenlang een column had. Sauer raakte een maand geleden in Griekenland ernstig gewond door een ongeluk op zijn zeilboot. Hij werd daarna behandeld in ziekenhuizen in Athene en Amsterdam, maar volgens de krant zonder resultaat.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) is niet tevreden over de manier waarop het Openbaar Ministerie reageert op de problemen van advocaten en hun cliënten door de hack bij justitie. De orde heeft de belangrijkste signalen hierover doorgegeven aan het OM, dat daarop een pagina met veelgestelde vragen heeft opgesteld. Die voldoet niet, vindt de beroepsorganisatie. Er wordt "onvoldoende concreet antwoord gegeven op de problemen die advocaten en hun cliënten op dit moment ervaren", schrijft de orde donderdag op zijn website.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - In de periode van Sail, van 20 tot en met 24 augustus, verwacht de NS veel extra treinreizigers die naar het nautische spektakel komen. De vervoerder rekent op in totaal 590.000 Sailbezoekers in de treinen naar Amsterdam Centraal, wat neerkomt op gemiddeld 118.000 per dag.
10 uur geledenHAARLEM (ANP) - De 23-jarige man uit Hoorn die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van de tweelingbroer van zangeres S10 blijft na zestig dagen voorarrest nog veertien dagen langer vastzitten. "Over twee weken komt de zaak opnieuw voor de raadkamer", zegt een woordvoerster van de rechtbank.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer vijftig mensen zijn bij de Israëlische ambassade in Den Haag begonnen met het voorlezen van de namen van 64.000 slachtoffers van de oorlog in Gaza. De groep, die grotendeels uit Nijmegenaren bestaat, wilde de namen aanbieden aan de ambassade.
12 uur geleden