Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PO-Raad denkt dat gros basisscholen maandag open gaat

PO-Raad denkt dat gros basisscholen maandag open gaat

DEN HAAG (ANP) - De PO-Raad, de sectororganisatie voor het primair onderwijs, verwacht dat verreweg de meeste basisscholen maandag weer open gaan. "Schoolbesturen hebben de absolute intentie om zo goed als het gaat en zo veilig als het gaat open te gaan. Natuurlijk zijn er zorgpunten, maar de intentie is en was: we gaan open", laat een woordvoerder weten.

"En als het niet 100 procent kan dan beredeneerd aangeven wat wel kan, is de boodschap van ons aan de scholen. Als een bestuur besluit om voor hen moverende redenen niet open te gaan, dan is dat aan hen", vervolgt hij. Scholen die dicht blijven moeten dit melden bij de Onderwijsinspectie.

Woensdag werd bekend dat een aantal basisscholen van de scholenkoepel Lowys Porquin in West-Brabant maandag niet open gaat. Volgens de organisatie is het niet mogelijk om dit op een veilige en verantwoorde manier te doen.

Meer uit Binnenland

Tweede SAIL-dag drukbezocht, ook erg druk op het water

AMSTERDAM (ANP) - De organisatie van SAIL is te spreken over het verloop van de tweede dag. Het nautische evenement is net als de eerste dag "drukbezocht" en de sfeer op en rond het water is "gemoedelijk en feestelijk".

1 uur geleden
Haven Amsterdam tevreden met verloop tweede dag SAIL

AMSTERDAM (ANP) - De tweede dag van SAIL is vooralsnog soepel verlopen, zegt een woordvoerder van Port of Amsterdam. Op het water zijn tot nu toe geen grote incidenten geweest en iedereen lijkt zich goed aan de verkeersregels op het water te houden. "We zijn heel tevreden over hoe het gaat."

3 uur geleden
Omgebrachte Lisa sloeg zelf alarm bij 112 toen ze werd gevolgd

AMSTERDAM (ANP) - De 17-jarige Lisa uit Abcoude die werd omgebracht in de nacht van dinsdag op woensdag sloeg zelf alarm bij 112 toen ze werd gevolgd, bevestigen bronnen rond het onderzoek donderdag berichtgeving door Het Parool. Ze fietste na een feestje in de Leidsebuurt alleen naar huis omdat ze haar elektrische fiets niet in het uitgaansgebied wilde achterlaten.

4 uur geleden
Prinses Beatrix bezoekt SAIL op Groene Draeck

AMSTERDAM (ANP) - Prinses Beatrix is op bezoek bij SAIL in Amsterdam. De prinses vaart donderdag op haar eigen zeilschip de Groene Draeck. Het schip wordt op het IJ omringd door politieboten en politie op jetski's.

4 uur geleden
Verdachte van ernstig zedenmisdrijf in Zeist aangehouden

ZEIST (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in verband met het ernstige zedenmisdrijf in Zeist. De man is opgepakt dankzij meerdere bruikbare tips, meldt de politie donderdagmiddag. De politie deelt niet de leeftijd of de woonplaats van de verdachte.

6 uur geleden
LTO: bescherming tegen wolven kostbaar en beperkt effectief

DEN HAAG (ANP) - Het volledig omheinen van percelen om schapen en andere landbouwdieren te beschermen tegen wolven is in de praktijk kostbaar en moeilijk te onderhouden, stelt Land- en Tuinbouw Organisatie Nederland (LTO). "Bovendien zijn wolfwerende maatregelen beperkt, vaak slechts tijdelijk effectief en niet wolfstoppend te maken. Daarnaast heeft het plaatsen van rasters ook een versnipperend effect op andere wilde dieren en het landschap", aldus LTO.

7 uur geleden
OM wil celstraf voor trainer om vragen naaktfoto's pupillen

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag twee jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk geƫist tegen voetbaltrainer Stijn P. omdat hij minderjarige pupillen vroeg om naaktfoto's en met ze probeerde af te spreken voor seks. Ook wil justitie dat P. zich aan een aantal voorwaarden houdt: zo moet hij zich laten behandelen, mag hij geen contact hebben met de slachtoffers en niet meer werken met kinderen.

7 uur geleden