Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

P&O Ferries gaat deze week Kanaal weer oversteken

P&O Ferries gaat deze week Kanaal weer oversteken

DOVER (ANP/AFP) - Veerbootbedrijf P&O Ferries verwacht deze week de dienstregeling tussen Dover en Calais te kunnen hervatten. Die lag stil sinds de rederij, die ook veerdiensten uitvoert op de Ierse Zee en tussen Rotterdam en Hull, half maart plotseling achthonderd man zeevarend personeel op staande voet ontsloeg. De Britse overheid kondigde daarop strenge controles aan en daarom bleven de meeste veerboten van P&O aan de kade.

P&O wilde de zeevarenden door goedkopere krachten uit bijvoorbeeld Azië vervangen omdat P&O verlieslijdend is. Afgelopen jaar zou het bedrijf, dat in handen is van DP World uit Dubai, 100 miljoen pond hebben verloren. Het massa-ontslag zou nodig zijn om de overige 2200 banen te behouden.

Als P&O weer overtochten over het Kanaal gaat uitvoeren is dat met een van de vier veerboten. De andere drie zijn door de Britse autoriteiten aan de ketting gelegd. Voor de problemen was P&O goed voor ongeveer een derde van al het vervoer van personen en vracht over het Kanaal. Het wegvallen van die transportmogelijkheden was een van de oorzaken van een kilometerslange file van vrachtwagens die vanuit Groot-Brittannië naar het Europese vasteland wilden.

De overige veerdiensten van P&O, waaronder die tussen Rotterdam en Hull, varen alweer bijna volgens de normale dienstregeling.

Meer uit Financieel

Netflix bemachtigt wereldwijde streamingrechten van films Sony

LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.

1 uur geleden
Washington: VS en Taiwan hebben handelsdeal gesloten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.

1 uur geleden
AFP: VS hebben eerste verkoop olie uit Venezuela afgerond

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.

2 uur geleden
Meer piratenaanvallen op zee in 2025

LONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.

3 uur geleden
Werkgevers uiten zorgen over vaak vastlopen cao-onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.

4 uur geleden
AEX sluit voor het eerst boven 1000 punten, chipfondsen voorop

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag voor het eerst boven de historische grens van 1000 punten gesloten. Vooral de chipfondsen ASML, Besi en ASMI waren in trek na sterke cijfers van het Taiwanese chipconcern TSMC dat afgelopen kwartaal een recordwinst boekte.

4 uur geleden
Russische olie- en gasinkomsten bijna kwart gedaald in 2025

MOSKOU (ANP/RTR) - De inkomsten voor de Russische staat uit de verkoop van olie en gas zijn vorig jaar met bijna een kwart gedaald naar het laagste niveau sinds 2020. Volgens het Russische ministerie van Financiën bedroegen de inkomsten 8,5 biljoen roebel, omgerekend ruim 93 miljard euro. Dat was nog ruim 11 biljoen roebel in 2024.

5 uur geleden