P&O Ferries gaat deze week Kanaal weer oversteken
DOVER (ANP/AFP) - Veerbootbedrijf P&O Ferries verwacht deze week de dienstregeling tussen Dover en Calais te kunnen hervatten. Die lag stil sinds de rederij, die ook veerdiensten uitvoert op de Ierse Zee en tussen Rotterdam en Hull, half maart plotseling achthonderd man zeevarend personeel op staande voet ontsloeg. De Britse overheid kondigde daarop strenge controles aan en daarom bleven de meeste veerboten van P&O aan de kade.
P&O wilde de zeevarenden door goedkopere krachten uit bijvoorbeeld Azië vervangen omdat P&O verlieslijdend is. Afgelopen jaar zou het bedrijf, dat in handen is van DP World uit Dubai, 100 miljoen pond hebben verloren. Het massa-ontslag zou nodig zijn om de overige 2200 banen te behouden.
Als P&O weer overtochten over het Kanaal gaat uitvoeren is dat met een van de vier veerboten. De andere drie zijn door de Britse autoriteiten aan de ketting gelegd. Voor de problemen was P&O goed voor ongeveer een derde van al het vervoer van personen en vracht over het Kanaal. Het wegvallen van die transportmogelijkheden was een van de oorzaken van een kilometerslange file van vrachtwagens die vanuit Groot-Brittannië naar het Europese vasteland wilden.
De overige veerdiensten van P&O, waaronder die tussen Rotterdam en Hull, varen alweer bijna volgens de normale dienstregeling.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
15 uur geleden