Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plunderingen gemeld in door Otis getroffen kustplaats Mexico

Plunderingen gemeld in door Otis getroffen kustplaats Mexico

ACAPULCO (ANP/RTR) - In de Mexicaanse badplaats Acapulco zijn na de verwoesting door orkaan Otis plunderingen gemeld. Mensen halen voedsel, water en toiletpapier uit winkels omdat ze anders "niets hebben", melden ooggetuigen aan persbureau Reuters. Op beelden is te zien hoe schappen van onder meer supermarkten leeggehaald worden.

De Mexicaanse president Andrés Manuel López Obrador heeft de plunderaars opgeroepen om "geen misbruik van de situatie te maken". Bewoners van het gebied spreken van "totale chaos", mede omdat geldautomaten niet werken en winkels "afgesloten of leeggeroofd" zijn.

Door het natuurgeweld woensdagochtend vroeg kwamen zeker 27 mensen om het leven. Otis kwam als orkaan van categorie 5 met windsnelheden van 266 kilometer per uur aan land bij Acapulco.

De schade in Acapulco wordt op miljarden geschat. Otis zette straten onder water en rukte daken van huizen en hotels. In de regio rondom de stad zijn wegen slecht begaanbaar. Volgens de gouverneur van Guerrero is 80 procent van de hotels in Acapulco getroffen.

Meer uit Buitenland

Advocaat: kregen te horen dat Christa Pike hersendood was

NASHVILLE (ANP) - De advocaten van de ter dood veroordeelde Christa Pike kregen maandagavond te horen dat ze hersendood was en dat de beademing zou worden stopgezet. Een dag later werd ze wakker en begon ze te praten. Dat vertelde een van haar advocaten woensdag in een persconferentie. "Ik heb er geen verklaring voor."

16 minuten geleden
Franse premier: niet onverschillig blijven over zorgen scholieren

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk mag niet "onverschillig" blijven over de zorgen van scholieren, wier protesten het land op zijn kop hebben gezet. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu gezegd in een televisietoespraak. Volgens hem komt de "woede van jongeren" niet uit de lucht vallen.

31 minuten geleden
Geheime dienst: Russen willen Deense defensiebedrijven saboteren

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Rusland zou volgens een medewerkster van de Deense inlichtingendienst PET defensiebedrijven die producten voor Oekraïne maken, proberen te saboteren. Volgens Josefine Christensen van de PET is dit een belangrijke escalatie.

1 uur geleden
Advocaten Pike willen spuiten van mislukte executie onderzoeken

NASHVILLE (ANP/RTR) - De advocaten van Christa Pike hebben toestemming gevraagd om onder meer de injectiespuiten te inspecteren die zijn gebruikt bij de mislukte executie van hun cliënt vorige week. Ze willen dat de gebruikte apparatuur bewaard wordt, zodat die kan worden gebruikt in een mogelijke nieuwe rechtszaak. De advocaten betogen namelijk dat de manier waarop de executie is voltrokken neerkomt op marteling.

1 uur geleden
Israëliër veroordeeld voor stelen apparatuur na aanval 7 oktober

TEL AVIV (ANP) - Een Israëlische rechtbank heeft een man veroordeeld tot zeven jaar cel voor de diefstal van geluidsapparatuur na de aanval door Hamas op het muziekfestival Nova, drie jaar geleden. Dat schrijft de nieuwssite Times of Israel. Enkele dagen na de aanslag, waarbij honderden doden vielen, kwam hij apparatuur halen die was achtergebleven. Deze had een waarde van ongeveer een half miljoen dollar (447.000 euro).

2 uur geleden
Zes aanhoudingen om diefstal uit Zuid-Frans Renoir Museum

NICE (ANP) - De Franse politie heeft in verscheidene delen van het land zes arrestaties verricht in verband met de diefstal van vier werken van de beroemde schilder Pierre-Auguste Renoir. Die werden een maand geleden gestolen uit het Renoir Museum in Cagnes-sur-Mer, vlak bij Nice.

2 uur geleden
Ruim 6600 aanhoudingen en 1065 gewonden bij rellen in Frankrijk

PARIJS (ANP) - Bij de protesten en ongeregeldheden die sinds eind vorige maand vooral op en rond Franse scholen zijn geweest, zijn volgens binnenlandminister Laurent Nuñez 6629 aanhoudingen verricht. Bij uit de hand gelopen manifestaties zijn volgens de bewindsman 761 politiemensen gewond geraakt. Daarnaast raakten 215 scholieren en 89 medewerkers of leden van het onderwijzend personeel gewond.

3 uur geleden