Plunderingen gemeld in door Otis getroffen kustplaats Mexico
ACAPULCO (ANP/RTR) - In de Mexicaanse badplaats Acapulco zijn na de verwoesting door orkaan Otis plunderingen gemeld. Mensen halen voedsel, water en toiletpapier uit winkels omdat ze anders "niets hebben", melden ooggetuigen aan persbureau Reuters. Op beelden is te zien hoe schappen van onder meer supermarkten leeggehaald worden.
De Mexicaanse president Andrés Manuel López Obrador heeft de plunderaars opgeroepen om "geen misbruik van de situatie te maken". Bewoners van het gebied spreken van "totale chaos", mede omdat geldautomaten niet werken en winkels "afgesloten of leeggeroofd" zijn.
Door het natuurgeweld woensdagochtend vroeg kwamen zeker 27 mensen om het leven. Otis kwam als orkaan van categorie 5 met windsnelheden van 266 kilometer per uur aan land bij Acapulco.
De schade in Acapulco wordt op miljarden geschat. Otis zette straten onder water en rukte daken van huizen en hotels. In de regio rondom de stad zijn wegen slecht begaanbaar. Volgens de gouverneur van Guerrero is 80 procent van de hotels in Acapulco getroffen.
Meer uit Buitenland
GENEVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft goedkeuring gegeven om klinische testen uit te voeren met twee nieuwe ebolavaccins. Het gaat om de eerste vaccins die speciaal zijn ontwikkeld tegen de bundibugyovariant van het virus, dat de afgelopen maanden al voor duizenden doden heeft gezorgd in de Democratische Republiek Congo.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt een verdere stijging van het dodental na een Russische aanval maandag op een distributiepunt voor humanitaire hulpgoederen. Het gaat om veertig doden. Daarmee is het een van de dodelijkste aanvallen op burgers in Oekraïne dit jaar.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Montenegro stevent af op EU-lidmaatschap per 2028 en Albanië is op weg om in 2029 tot de EU toe te treden. Dat stelt de Europese Commissie woensdag op basis van de voortgang die beide kandidaat-leden hebben gemaakt met hervormingen die nodig zijn om tot de EU te kunnen toetreden. De laatste uitbreiding vond in 2013 plaats, met de toetreding van Kroatië tot de EU.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De hoogste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, heeft gezegd dat iedereen die een koerswijziging in het beleid van de Verenigde Staten verwacht zich ernstig vergist. Dit zei hij nadat de eerste uitslagen van de midterms in de VS wijzen op een nederlaag voor de Republikeinse partij van president Donald Trump.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft uitspraken tegen Arabische burgers tijdens de verkiezingscampagne veroordeeld en "racistisch" genoemd. Premier Benjamin Netanyahu had meermaals Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse first lady Melania Trump een onderscheiding toegekend na haar bemiddeling tussen Oekraïne en Rusland. Die inspanningen leidden tot een humanitair bestand vorige week in de bezette Oekraïense stad Olesjky.
8 uur geledenSAINT PAUL (ANP) - De Democratische politica Ilhan Omar heeft haar kiezers bedankt voor haar verkiezingszege. Ze versloeg de Republikein John Nagel om namens de staat Minnesota lid te worden van het Huis van Afgevaardigden, ondanks een inval in haar woning tijdens de campagne. "We laten Trump ons niet het zwijgen opleggen", schrijft ze op X.
10 uur geleden