Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plunderingen gemeld in door Otis getroffen kustplaats Mexico

Plunderingen gemeld in door Otis getroffen kustplaats Mexico

ACAPULCO (ANP/RTR) - In de Mexicaanse badplaats Acapulco zijn na de verwoesting door orkaan Otis plunderingen gemeld. Mensen halen voedsel, water en toiletpapier uit winkels omdat ze anders "niets hebben", melden ooggetuigen aan persbureau Reuters. Op beelden is te zien hoe schappen van onder meer supermarkten leeggehaald worden.

De Mexicaanse president Andrés Manuel López Obrador heeft de plunderaars opgeroepen om "geen misbruik van de situatie te maken". Bewoners van het gebied spreken van "totale chaos", mede omdat geldautomaten niet werken en winkels "afgesloten of leeggeroofd" zijn.

Door het natuurgeweld woensdagochtend vroeg kwamen zeker 27 mensen om het leven. Otis kwam als orkaan van categorie 5 met windsnelheden van 266 kilometer per uur aan land bij Acapulco.

De schade in Acapulco wordt op miljarden geschat. Otis zette straten onder water en rukte daken van huizen en hotels. In de regio rondom de stad zijn wegen slecht begaanbaar. Volgens de gouverneur van Guerrero is 80 procent van de hotels in Acapulco getroffen.

Meer uit Buitenland

Bolsonaro verzoekt einde kandidatuur Lula om WhatsApp-propaganda

BRASÍLIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro heeft dinsdag bij de kiesrechtbank een verzoek ingediend om de kandidatuur van zijn rivaal, president Luiz Inácio 'Lula' da Silva, ongeldig te laten verklaren. Aanleiding voor zijn verzoek is vermeende illegale propaganda die via een WhatsApp-account van de overheid zou zijn verspreid.

13 minuten geleden
Pakistan arresteert man die postdienst VS zou hebben opgelicht

LAHORE (ANP) - Pakistan heeft een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd een online netwerk voor vervalste postzegels en verzendlabels te hebben opgezet. Volgens Amerikaanse aanklagers heeft dit de Amerikaanse postdienst USPS een verlies van meer dan 126 miljoen dollar toegebracht, meldt onder meer The Washington Post.

28 minuten geleden
VS-gezant Witkoff ontmoet woensdag Poetin in Moskou

OSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff heeft woensdag een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Moskou, meldt persbureau AFP op gezag van een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Jared Kushner, schoonzoon van president Donald Trump, neemt via een videoverbinding deel aan het gesprek.

2 uur geleden
Junta Burkina Faso voert doodstraf weer in

OUAGADOUGOU (ANP/AFP) - De militaire junta in Burkina Faso heeft de doodstraf weer ingevoerd. De onverkozen regering stemde unaniem voor de maatregel, die juist in 2018 was afgeschaft.

5 uur geleden
Trump: met Poetin gesproken over vrijlating Stephan Hubbard

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met de Russische president Vladimir Poetin gesproken over de vrijlating van Stephan Hubbard, die al ruim vier jaar vastzit in Rusland. Dit zei Trump tegen journalisten bij het Witte Huis.

6 uur geleden
Pools parlement stemt voor versoepeling abortuswet

WARSCHAU (ANP/AFP) - Het Poolse parlement heeft gestemd voor het versoepelen van de zeer strenge abortuswetten in het land. Daardoor moet het onder meer niet meer strafbaar worden om vrouwen te helpen die hun zwangerschap afbreken. Maar de verwachting is dat de conservatief-nationalistische president van Polen zijn veto zal gebruiken om de versoepeling te blokkeren.

6 uur geleden
Zeven doden gemeld bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn in Gaza omgekomen na Israëlische aanvallen op verschillende locaties. Dit melden de Palestijnse burgerbescherming en verschillende ziekenhuizen.

7 uur geleden