Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Plunderaar Jumbo Eindhoven krijgt acht maanden cel

Plunderaar Jumbo Eindhoven krijgt acht maanden cel

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft een 35-jarige man uit Weert veroordeeld tot acht maanden cel, wegens geweld tegen de politie en het plunderen van de Jumbo tijdens de avondklokrellen in Eindhoven op 24 januari. De straf is gelijk aan de eis van het Openbaar Ministerie.

De rechter in Den Bosch behandelt woensdag vijf strafzaken die uit de hevige rellen in Eindhoven zijn voortgekomen. De verdachte uit Weert, Ruengelo A., bleef weg uit de rechtszaal en liet zijn advocaat het woord namens hem doen. De man heeft na zijn arrestatie geen enkele verklaring willen afleggen. De rechter bepaalde dat de man, die momenteel op vrije voeten is, weer moet worden vastgezet, onder meer wegens gevaar voor herhaling.

A. gooide volgens de rechter stenen naar de politie en heeft daarbij een politiebus geraakt. In het strafdossier zit een foto waarop hij - op het moment dat de rellen nog moesten uitbarsten - in gevechtshouding klaarstaat om de confrontatie met de politie aan te gaan.

Kassalade

Op de bewuste dag verzamelde zich rond het middaguur een menigte op het 18 Septemberplein, uit protest tegen de avondklok. Rond 14.00 uur escaleerde de situatie. De Mobiele Eenheid voerde charges uit en dreef de menigte relschoppers, geschat op enkele honderden, richting het Centraal Station van Eindhoven. Daar richtten de relschoppers een ravage aan, met forse schade tot gevolg. De ruiten van het station werden ingegooid, een auto van ProRail werd in brand gestoken en de Jumbo in het stationsgebouw werd geplunderd.

De rol van A. bij de plundering staat ook op een foto: hij heeft een kassalade onder zijn arm en een blikje Red Bull in zijn hand. Volgens zijn advocaat is het niet zo dat de man een kassalade heeft meegenomen. De man moet de Jumbo een schadevergoeding van 9950 euro betalen.

Meer uit Binnenland

Rover eist gelijke behandeling trein- en vliegreiziger

AMERSFOORT (ANP) - Het is oneerlijk dat treinreizigers meebetalen aan grenscontroles en vliegreizigers niet. Dat vindt reizigersorganisatie Rover. De belangenvereniging hekelt bovendien de organisatie van de grenscontroles voor treinreizen. Daardoor zouden Eurostar-treinen te laat vertrekken en stoelen leeg blijven.

36 minuten geleden
Raadsinformatie van overheden offline om waarschuwing PHP

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Een dienst waarmee gemeenten, provincies en waterschappen officiële berichten publiceren, is woensdag uit voorzorg uitgeschakeld na een waarschuwing voor kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Volgens het bedrijf NotuBiz zijn er geen aanwijzingen voor een veiligheidslek.

45 minuten geleden
Nederlandse mannen in Colombia aangehouden op verzoek van OM

MEDELLIN (ANP) - In een internationaal drugsonderzoek zijn twee Nederlandse mannen op verzoek van het Openbaar Ministerie (OM) aangehouden in Colombia. Een woordvoerder bevestigt dat na berichtgeving van het AD. Het OM heeft de Colombiaanse autoriteiten nog niet om uitlevering gevraagd. De identiteit van de mannen is nog niet bekendgemaakt.

2 uur geleden
Familie Hajar blij met aanhouding verdachte, ook in diepe rouw

AMSTERDAM (ANP) - De familie van de in Amsterdam gedode Hajar (29) is "natuurlijk heel blij" dat de politie een verdachte heeft aangehouden, laat Namens de Familie weten. Tegelijkertijd zijn zij ook "in diepe rouw over het verlies van hun dochter, zus, familielid".

15 uur geleden
Storing Calandbrug opgelost, weer open voor verkeer

ROZENBURG (ANP) - De storing bij de Calandbrug is verholpen, meldt Rijkswaterstaat. De voormalige spoorbrug kampte eerder sinds maandagmiddag met een storing, maar die is door beheerder ProRail dinsdagavond opgelost. Zowel het wegverkeer als de scheepvaart kan weer gebruikmaken van de brug.

15 uur geleden
Verdachte aangehouden in zaak overleden Amsterdamse vrouw Hajar

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in de zaak van de overleden 29-jarige Hajar uit Amsterdam, meldt het Amsterdamse OM namens de driehoek. Het gaat om een 23-jarige man van Somalische komaf, zonder vaste woon- of verblijfplaats. Hij verblijft sinds zijn 6e in Nederland.

16 uur geleden
OVV onderzoekt dodelijk ongeluk bij tankbedrijf Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) onderzoekt de explosie bij Gunvor Energy aan de Moezelweg in Rotterdam-Europoort op donderdag 13 augustus dit jaar. Het ongeluk bij het bedrijf voor raffinage en opslag van olieproducten kostte iemand het leven en er raakten vijf mensen gewond.

17 uur geleden