Pluimveehouders moeten kippen nog vier weken binnenhouden
DEN HAAG (ANP) - Pluimveehouders moeten hun kippen voorlopig nog even binnenhouden. Nadat de vogelgriep was aangetroffen bij een Duits kalkoenenbedrijf dicht bij de grens met Groningen, is besloten de landelijke ophokplicht in stand te houden. Dat gebeurt uit voorzorg, meldt landbouwminister Carola Schouten aan de Tweede Kamer.
Begin februari werd de ophokplicht voor commerciële kippenboeren ingevoerd. Op 6 maart hebben experts gekeken hoe Nederland ervoor stond. De kans op besmetting was een stuk kleiner geworden, zagen ze. Maar in de weken erna werd eerst een besmetting in Oost-Duitsland en daarna de besmetting in Dornum aangetroffen, tientallen kilometers van de Duits-Nederlandse grens.
Voorzorg
Deze besmettingen hadden onderzoekers niet kunnen meenemen in hun onderzoek, waarop de minister heeft besloten de ophokplicht uit voorzorg in stand te houden.
De vogelgriep is een besmettelijke ziekte die voorkomt bij pluimvee en watervogels. Eind 2017 kondigde Schouten ook al een ophokplicht af vanwege een vogelgriepuitbraak. De pluimveesector houdt in Nederland volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek in totaal zo'n 100 miljoen kippen.
Over vier weken wordt de situatie opnieuw bekeken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Net als reisorganisaties eerder dit jaar, merkt ook de ANWB op dat Nederlanders hun vakantieplannen aanpassen door "onrust in de wereld". ANWB baseert zich op de resultaten van de vakantiemonitor, waarin Nederlanders is gevraagd naar hun plannen voor de april- en meivakantie. Vooral Europese bestemmingen zijn populair: 94 procent van de vakantiegangers blijven op het eigen continent. Verre reizen, met name naar Amerika, verliezen hun aantrekkingskracht.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Cannabis en amfetamine zijn de meest aangetroffen drugs in het verkeer, blijkt uit onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Een chemicus en een toxicoloog van het NFI onderzochten ruim 64.000 door de politie ingestuurde bloedmonsters. Uit de analyse van de monsters die positief testten op verdovende middelen blijkt dat THC (cannabis) de meest voorkomende drug is (71 procent), gevolgd door amfetamines zoals speed en xtc (30 procent), cocaïne (15 procent) en GHB (6,8 procent).
1 uur geledenRUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
9 uur geledenASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
14 uur geleden