Ploumen: uitvoering sancties tegen Rusland laat te wensen over
DEN HAAG (ANP) - PvdA-leider Lilianne Ploumen prijst dat het kabinet vaart maakte met het instellen van sancties tegen Rusland. Maar de uitvoering ervan laat volgens de sociaaldemocrate te wensen over.
"De aanpak van de Russische belangen op de Zuidas komt maar moeizaam op gang, Russisch vastgoed in Nederland wordt ongemoeid gelaten en de import van Russische olie neemt niet af. Dat is niet langer uit te leggen." Ploumen wil samen met GroenLinks-leider Jesse Klaver dat het kabinet "acuut" de bezittingen en tegoeden van gesanctioneerde Russen in Nederland bevriest of inneemt.
Nederland heeft bijna 400 miljoen euro aan Russische tegoeden bevroren, meldde minister Sigrid Kaag (Financiën) vorige week. Dat is fors minder dan bijvoorbeeld België eerder in beslag nam. Een Belgische regeringswoordvoerder meldde eerder deze maand dat het land al bijna 10 miljard euro aan Russisch geld heeft bevroren.
Volgens de PvdA-leider raakte "ieder woord" van de toespraak door de Oekraïense president Volodimir Zelenski aan het Nederlandse parlement. "Zijn boodschap is helder: de tirannie moet verliezen." Ploumen zegt dat Oekraïne niet alleen vecht voor zijn eigen vrijheid, maar ook voor die van Nederland.
Meer uit Binnenland
PHILIPSBURG (ANP) - Sint-Maarten heeft Nederland formeel om financiële steun gevraagd om problemen bij de politiefaciliteiten op het eiland aan te pakken, zo is zondag bekendgemaakt. Volgens minister-president Luc Mercelina is daarvoor 6,5 miljoen dollar (ongeveer 5,6 miljoen euro) nodig.
7 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Het is zondag de warmste 7 december ooit gemeten, meldt Weeronline. Om 21.20 uur was het volgens het weerbureau in De Bilt 14,0 graden. "Het oude record was 13,8 graden en werd in 2007 gemeten. Mogelijk stijgt de temperatuur nog een paar tienden van een graad verder", aldus Weeronline.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Omwonenden van een geitenstal hebben vaker een longontsteking, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Dat zou blijken uit een onderzoek dat de Gezondheidsraad heeft uitgevoerd in opdracht van het kabinet en deze week wordt gepresenteerd. Wie binnen een straal van 500 meter van een geitenhouderij woont, heeft 73 procent meer kans op een longontsteking dan andere Nederlanders.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Na de herdenking van de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag zei burgemeester Jan van Zanen dat hij maatwerk blijft leveren aan alle getroffenen van de aanslag. "Wij laten niemand los, totdat die op eigen benen kan staan." Van Zanen zegt geen "generieke maatregelen" te willen inzetten.
4 uur geledenVOLKEL (ANP) - Een drone is de reden dat de Koninklijke Luchtmacht zondagochtend twee gevechtsvliegtuigen heeft laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel. De drone heeft het luchtruim weer verlaten en vormde geen directe dreiging, meldt het ministerie van Defensie. De F-35's zijn weer teruggekeerd naar de vliegbasis.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Adventkerk in Den Haag is zondagmiddag een openbare herdenkingsbijeenkomst voor de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in de wijk Mariahoeve gehouden. "Vandaag is een emotioneel moment, en voor al die emotie is ruimte", sprak de ceremoniemeester de honderden aanwezigen toe.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de twee jonge vrouwen die afgelopen donderdag overleden na een ongeval op de Haagse Bezuidenhoutseweg, noemt het "onbeschrijflijk oneerlijk en niet te bevatten dat zij er ineens niet meer zijn". De vrouwen "zijn op een tragische manier overleden op een dag die feestelijk had moeten zijn", schrijven zij in een verklaring van de organisatie Namens de Familie.
8 uur geleden